Włoskie media: Sekretna wizyta Putina w Toskanii. Szukał willi

03.04.2013 06:54
Władimir Putin

Władimir Putin (Fot. Mikhail Klimentyev AP)

Sekretną wizytę w Toskanii złożył pod koniec marca prezydent Władimir Putin - ujawniła dopiero po kilku dniach włoska prasa. Rosyjski przywódca całkowicie nieoczekiwanie pojawił się w restauracji na malowniczym półwyspie Argentario.
Według toskańskich gazet, wszystko wskazuje na to, że Putin szukał willi w tym jednym z najpiękniejszych wakacyjnych regionów, który upodobali sobie bogaci Rosjanie. Media informują, że do zamykanej właśnie po porze obiadowej eleganckiej restauracji w miasteczku Porto Ercole wszedł dystyngowany mężczyzna, który zapytał, czy obiad zjeść może w tym lokalu ktoś wyjątkowy, komu należy zagwarantować absolutną dyskrecję. Właściciel, przyzwyczajony do podejmowania u siebie kierowców Formuły 1 i znanych dziennikarzy, odparł, że zaprasza tego specjalnego gościa.

Kilka chwil później pod restaurację podjechała limuzyna z zaciemnionymi szybami, z której, jak twierdzą media, wysiedli Władimir Putin - w sportowej kurtce i w czapce z daszkiem - oraz jego sekretarka. Kuchnia została w błyskawicznym tempie ponownie otwarta, a cała restauracja zamknięta dla innych gości.

Goście z Rosji na przystawkę zamówili, jak ujawnił dziennik "Il Messaggero", kalmary, karczochy oraz smażone okonie morskie w sosie majonezowym, a jako danie główne - homara; do niego zaś - białe wino musujące. Obiad zakończyli tortem czekoladowym.

Na łamach prasy trwa dyskusja, co rosyjski prezydent robił na półwyspie Argentario. Dominuje przekonanie, że Putin, który przed przyjazdem na toskańskie wybrzeże, w całkowitej dyskrecji spędził noc w hotelu przy Schodach Hiszpańskich w Rzymie, chce kupić willę wakacyjną i szukał odpowiedniej dla siebie rezydencji. Kilka posiadłości w tym rejonie kupili rosyjscy magnaci płacąc nawet po kilkanaście milionów euro.

Zobacz także
Komentarze (65)
Zaloguj się
 • jestemzalegalem

  Oceniono 156 razy 120

  Moze zwolni sie cos po kardynalach. Ja bym na jego miejscu poczekal

 • nonieee

  Oceniono 103 razy 57

  No proszę, artykuł o Putinie można komentować. A artykułu o sądownictwie islamskim w Arabii Saudyjskiej nie.
  Wyborcza jak Trybuna Ludu - indoktrynacja i cenzura.

 • piterpolander

  Oceniono 67 razy 53

  będzie nowe lokum dla bunga bunga )))

 • 31.februarius

  Oceniono 47 razy 43

  Pierwotnie chciał kupić coś w Wiśle-Czarnym, ale najstarsi górale się nie zgodzili.

 • mouse_m

  Oceniono 48 razy 28

  Plotki PAP w GW jako news!
  Putin pod koniec marca był w RPA na konferencji BRICS (26 i 27 marca), 28 marca miał już spotkanie w Rosji z gubernatorem Regionu Świerdłowskiego i kilka innych. 29 marca odbywały się manewry na Morzu Czarnym.
  Jeśli więc był (ponoć) we Włoszech to tylko w trakcie międzylądowania w drodze do Afryki, ale 25 marca w południe to był jeszcze w Moskwie. Albo w drodze powrotnej, po południu w dniu 27 marca..
  Ciekawe jak on to zrobił - nocował w Rzymie, wyskoczył z sekretarka na obiad do Toskanii i na dodatek, wg GW lustrował wille do kupna?
  Czy w GW ktoś myśli czasami?

 • darino

  Oceniono 50 razy 28

  A w swoim pięknym kraju nie znalazł niczego odpowiedniego ? A może za drogo ?

 • kacap_z_moskwy

  Oceniono 34 razy 26

  1 kwietnia juz byl, ale przetlumaczyc tekst i potem jego nadac, to juz po 1... Fajnie...

 • alexy-dwa

  Oceniono 39 razy 21

  ,,Media informują, że do zamykanej właśnie po porze obiadowej eleganckiej restauracji w miasteczku Porto Ercole wszedł dystyngowany mężczyzna, który zapytał, czy obiad zjeść może w tym lokalu ktoś wyjątkowy, komu należy zagwarantować absolutną dyskrecję.'' Właściciel myślał że to jakiś wybitny mafiozo a to tylko - Władimir Władimirowicz

 • vomitorium1

  Oceniono 30 razy 14

  też bym tak zrobił
  ale nie mam drobnych
  (majątek putina
  jest wyceniany
  na 40 miliardów $ (?))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje