Waszyngton wzywa Chiny i Rosję do interwencji ws. Korei Północnej

02.04.2013 21:18
Ośrodek nuklearny kraju w Jongbion

Ośrodek nuklearny kraju w Jongbion (Fot. KYODO REUTERS)

Biały Dom wezwał dziś Pekin i Moskwę do wywarcia presji na Koreę Północną, uznając, że decyzja Pjongjangu o ponownym uruchomieniu reaktora atomowego w Jongbion to "pogwałcenie międzynarodowych zobowiązań".
Zobacz także
Komentarze (48)
Waszyngton wzywa Chiny i Rosję do interwencji ws. Korei Północnej
Zaloguj się
 • drugiwojwa

  Oceniono 3 razy 3

  Ciekawe czy Chinom podobała by się u jej granic zjednoczona proamerykańska Korea, technologicznie rozwinięta, która z czasem mogła by posiadać broń atomową ?

  W interesie gospodarczym i politycznym Chin jest utrzymanie Korei Północnej.

 • 54bodek

  Oceniono 3 razy -1

  Jak zwykle Ameryka chce cudzymi rękoma wyciągać kasztany z ognia, stąd te sugestie pod adresem Rosji i Chin. A po cichu może też liczy na to że wbije klin między Chiny i Rosję, ostatnio dość blisko współpracujące, co wyraźnie ogranicza wpływy USA w Azji.
  I jak zwykle, trzeba trochę poczekać, żeby zobaczyć co jest pod podszewką.
  ------------------------------------------------------------
  bigosogroch.blogspot.com/

 • zenon444

  Oceniono 9 razy 9

  Koreańska gra o wszystko - Korea Północna toczy swoją grę ponad pół wieku, istnienie komunistycznego reżimu opartego na dynastii, Kim-ów stało się czymś normalnym dla świata, reżim przez lata czekał sobie przyczajony bawiąc się w swoją zabawę zagładzania własnego społeczeństwa. Czasami obstrzeliwują stronę południową za pomocą artylerii, ewentualnie zatopią „znienawidzonym marionetkom z południa” korwetę. Jednakże generalnie reżim nie pozwalał sobie na przesadzanie z wojowniczością, ponieważ doskonale zdawał sobie sprawę z własnej słabości. Korea północna jest uzależniona w pełni od Chin, które traktują ją, jako przydatny straszak – służący do trzymania krajów stowarzyszonych z zachodem w szachu. Rosja w grze już się nie liczy, ponieważ jest przez północnych Koreańczyków traktowana podejrzliwie. obserwatorpolityczny.pl/?p=9481

 • krakkrakusek1au

  Oceniono 1 raz -1

  Wlasnie wypozyczylem film “Red Dawn”; w rolach glownych: Chris Hemsworth, Josh peck, Josh Hutcherson, Adrianna Palicki, Isabel Lukas i Jeffrey Dean Morgan. Film wyprodukowany w 2012r.

  Przedstawia scenariusz podboju USA przez Koree Pn….???

 • calli

  Oceniono 26 razy 6

  Była dziennikarka CNN: Nakazywano nam fałszowanie informacji w celu demonizacji Iranu i Syrii

  www.nacjonalista.pl/2013/04/02/byla-dziennikarka-cnn-nakazywano-nam-falszowanie-informacji-w-celu-demonizacji-iranu-i-syrii/

 • tanatopraktor

  Oceniono 19 razy -1

  Światowy Szatan zwany Stanami Zjednoczonymi Ameryki Północnej praktycznie zawładnał 1/2 swiata. Nie oznacza to jednako ze Bestia ma władzę nad wszystkim, bo nie ma :))) dlatego sie wscieka i blluzni, trochę na prózno! :)))) Jest szansa na utrącenie Bestii łba.
  Chugo Chavez podczas mowy po exjużnaszczęscieprezydentajuesej powiedział:
  "
  The Devil is right at home. The Devil, the Devil himself, is right in the house.

  "And the Devil came here yesterday. Yesterday the Devil came here. Right here. [crosses himself] And it smells of sulphur still today.

  "Yesterday, ladies and gentlemen, from this rostrum, the president of the United States, the gentleman to whom I refer as the Devil, came here, talking as if he owned the world. Truly. As the owner of the world."

 • supertlumacz

  Oceniono 10 razy 2

  Przecież idioci z kanał Fox News kazali czekać do urodzin Kim Ir Sena 15 kwietnia!
  video.foxnews.com/v/2270263016001/us-moves-missile-defense-system-to-coast-of-korean-peninsula/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+foxnews%2Fvideo+(Internal+-+Video+-+Latest)
  Popatrzmy również jak Pani Prezydent ładnie dyga w nowym żółtym kostiumie. Wiem że jak mężczyźni dostają erekcji to kobiety nazywają taki strój TWARZOWY.

 • dariuszczwa

  Oceniono 39 razy -3

  Największym zagrożeniem dla pokoju na Świecie nie jest Pjongjang tylko USA ze swoim laureatem pokojowej nagrody Nobla

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje