250 tys. zł kary dla TVN. Widzowie oburzeni "Rozmowami w toku": "Patologiczne postawy"

250 tys. zł kary ma zapłacić TVN za pokazane w ubiegłym roku odcinki talk-show "Rozmowy w toku". Karę nałożyła KRRiT po skargach od widzów, których oburzyły kontrowersyjne postawy ukazywane w programie dostępnym dla widzów od 12 lat oraz pora nadawania talk-show.
"Rozmowy w toku" to polski talk-show emitowany w telewizji TVN od 2000 roku. Prowadzące Ewa Drzyzga porusza w nim zwykle kontrowersyjne tematy nierzadko dotyczące seksu. Program nadawany jest od poniedziałku do piątku o godzinie 15.50 i mogą go oglądać już 12-letnie dzieci.

Jak poinformowała KRRiT, do urzędu wpłynęło w zeszłym roku 6 skarg dotyczących programu Drzyzgi. Chodziło o ubiegłoroczne odcinki pt. "Po co talent, po co szkoła - ja pozować będę goła!", "Jak imprezuje ćpunka z gimnazjum?", "Na randkach spotykam samych zboczeńców!" i "Popatrz na mnie! Widzisz przed sobą pustaka?".

"Skrajne, często patologiczne zachowania i postawy życiowe"

Jak wskazała KRRiT w uzasadnieniu decyzji o nałożeniu kary na TVN, w audycjach znalazły się treści drastyczne, język przekazu był prymitywny i zawierał liczne wulgaryzmy. "Analiza zgromadzonej w postępowaniu dokumentacji, uwzględniająca zarzuty zawarte w skargach oraz argumentację przedstawioną przez nadawcę wykazała, że tematy poruszane we wskazanych audycjach z cyklu "Rozmowy w toku" są kontrowersyjne, dotyczą głównie sfery obyczajowej, prezentują skrajne, często patologiczne zachowania i postawy życiowe. Nagromadzenie w audycjach sensacyjnych relacji jest tak duże, że widz może odnieść wrażenie, iż opisywane sytuacje oraz sposób postępowania to norma, a nie margines społecznych zachowań" - czytamy w uzasadnieniu. Jak wyjaśnia KRRiT, 12-letni widz nie jest w stanie we właściwy sposób odbierać ukazywane w talk-show treści, dlatego kwalifikacja wiekowa jest niewłaściwa. To samo tyczy się pory nadawania.

W związku z tym, za naruszenie przepisów Ustawy o radiofonii i telewizji oraz rozporządzenia Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na TVN nałożona została kara w wysokości 250 tys. zł. Stacja może się od tej decyzji odwołać do Sądu Okręgowego w Warszawie.

Pobicie matki, seks oralny na trzecim spotkaniu...

Sprawdziliśmy, jakie fragmenty rozmów najbardziej oburzyły widzów. Były to m.in. wypowiedzi:

* 6 kwietnia 2012 roku. "Jak imprezuje ćpunka z gimnazjum?" - Gość: "Mojej matce, którą skopałam traperami pod wpływem, nie wiedziałam, co się wtedy dzieje ze mną, jak zauważyłam, że ona leży na ziemi i już wtedy nie daje rady i płacze, ja ją zostawiłam, ja wyszłam z domu, bo już wiedziałam, że tak dalej nie mogę".

* 16 maja 2012 roku, "Na randkach spotykam samych zboczeńców" - Ewa Drzyzga: "Co się musi stać, żeby chłopak mógł poznać cię od tej intymnej strony?". Gość: "Na pierwszej randce nie, na drugiej też nie, a na trzeciej już można np. zrobić loda albo krokodylka". Ewa Drzyzga: "Coś nowego się pojawiło na rynku. A umiesz to jakoś tak delikatnie opowiedzieć?". Gość: "Że dziewczyna po prostu stoi... chłopak stoi, a dziewczyna mu na początku loda robi, a potem chłopak na dół i po kocicy po prostu tak liże sobie". Więcej w uzasadnieniu decyzji KRRiT.

Więcej o:
Komentarze (382)
250 tys. zł kary dla TVN. Widzowie oburzeni "Rozmowami w toku": "Patologiczne postawy"
Zaloguj się
 • mariuszniewojno

  0

  Powinni zdjąć już ten program z anteny , gadają już o bzdetach , pewnie jutro bedzie czy chleb jest zdrowszy od psa czy kota. Kto za to płaci, za co ona dostaje kase , już jej czasy się skończyły

 • cywi69

  0

  Skoro to takie g...o! i do tego wulgarne to po co to oglądacie?!!! a karać stację ??? to ewenement !!! gdzie te dzieci mają rodziców kto kontroluje co oglądają ??? karać rodziców!!!!

 • rabbinhood

  Oceniono 1 raz -1

  Bo u nas w kraju bardziej się ceni relacje o seksie oralnym na trzeciej randce niż Radio Maryja, przynajmniej w sprawie koncesji. I nie ma co mydlić oczu bo widać wyraźnie.

 • anonim124

  Oceniono 3 razy 3

  kiedyś wcześniej w tym programie były poruszane trudne sprawy czasem nawet oglądałem.. Kiedyś moja żona niepełnosprawna - z ogromnymi sukcesami sportowymi dostała propozycje występu w tym programie - że niby żeby przedstawić problemy ludzi niepełnosprawnych i ich sukcesy.. Coś mnie tknęło żeby żona zapytała czy będzie kwestia sexu poruszana. Okazało się że "rozmowa w toku" miała głównie dotyczyć sexu niepełnosprawnych - i dodatkowo ja miałem występować tam też jako mąż.. Poczułem się i moja żona też jak zwierzę (np goryl) który kopuluje z borsukiem i "uczeni w piśmie" chcą zgłębić publicznie tę patologię.. Odmówiliśmy podpisania umowy na całe szczęście.. Obrzydliwe.. ale widać gawiedź chce to oglądać..

 • ian1154

  Oceniono 1 raz 1

  Te dzieci mają rodziców, niech więc rodzice zwracają uwagę co ich bachory oglądają w TV

 • mietowe_loczki

  0

  Nie przeczytam wszystkich 373 postów, ale czy ktoś już zadał proste i oczywiste pytanie, KTO pozwala bachorom oglądać ten program? Ja sama go nie oglądam dokładnie z tych samych powodów, które zostały wymienione w artykule, ale na miłość boską karać PRYWATNĄ stację za nadawanie takich, a nie innych treści? Homo sovieticus wiecznie żywy: się zabroni, się ukarze, urząd się zatroszczy i problem zniknie. Tylko gdzie w tym wszystkim wolna wola, którą Pambóg dał tym biednym polskim katolikom...?

 • reks1953

  0

  w części się zgadzam ale nie w całości rzeczywiście wg mnie program nawet jeżeli pokazuje lub ma pokazywać złe czy naganne zachowania to nie odzwierciedla tego swoim istnieniem,ludzie którzy tam występują na marginesie za pieniądze starają się uchodzić za celebrytów i wcale ale to wcale nie widzą swych błędów a pani redaktor powinna jakoś wpływać na nich-może ich karcić czy choćby temperować ich zachowania

 • mariner4

  0

  Ekshibicjonizm uczestników jest porażający. pani Drzyzga to typowy dziennikarski ścierwojad. A kiedyś w RFM była taka miła. Teraz dla skandalu jest gotowa na wszystko. Nawet napluć na nią nie warto.

 • fejk366

  0

  pie...nie,12 letnie dzieci więcej pornosów oglądają niż rodzice

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX