RPO o śmierci Blidy: Mam wątpliwości, czy zatrzymanie było legalne

- To postępowanie nie spełnia polskich i międzynarodowych standardów - mówiła prof. Irena Lipowicz, rzecznik praw obywatelskich, o śledztwie ws. śmierci Barbary Blidy. Rzecznik skierowała do Prokuratury Generalnej wniosek o wyjaśnienie wątpliwości dotyczących tej sprawy. - Nie rozumiem nawet przyczyny zatrzymania. Mam wątpliwości, czy było legalne - przyznała prof. Lipowicz w Poranku Radia TOK FM.
Wróć do artykułu
Komentarze (124)
RPO o śmierci Blidy: Mam wątpliwości, czy zatrzymanie było legalne
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • legrange

  Oceniono 8 razy 6

  No właśnie. Kaczki obsrały wszystko po Smoleńsku i urządziły z Polski dom wariatów, a śmierć B. Blidy zamietli pod dywan i nie ma winnych. Są winni, tylko POLSKA nie jest państwem prawa. Są równi i równiejsi, choćby urzędnicy watykańskiego okupanta.

 • moher.do.bulu

  Oceniono 10 razy 0

  Na podstawie zeznań Alexis, sąd skazał Henryka D., więc przeszukanie w domu ś.p. złodziejki było przynajmniej uzasadnione, jeśli nie konieczne. Skoro zabiła ją 'niewinność', nie ma tematu.
  Czy prof Lipowicz uważa, że "rozmawianie" z pustymi krzesłami przez POsła Sekułę - przewodniczacego komisji badającej aferę hazardową, spełnia polskie i miedzynarodowe standardy, bo nie przypominam sobie, by wtedy protestowała?

 • qudac

  Oceniono 5 razy 3

  Fascynujące . Przeczytano 118 tomów akt . To dobra wiadomość dla fanów czytelnictwa , ale dla zmarłej nic z tego nie wynika . Jakie niby kroki podejmie prokuratura . Wskrzesi zmarłą ? Niedbali prokuratorzy dobrowolnie odejda z zawodu i zrezygnują z ciepłej emerytury . Świadek koronny oskarżenia zostanie pociągnięta do odpowiedzialności za składanie fałszywych oskarżeń ?
  W przeciwieństwie do wspaniałej sprawiedliwości USA , gdzie już po 23 latach wypuszcza się z więzienia niesłusznie oskarżonego i osądzonego , którego z radości trzeba reanimować , w Polsce nic takiego nie grozi . Nawet po zmianie ustroju więźniowie polityczni nadal kiblowali , a na reanimacje nikt nie liczy .
  Odrębnym wątkiem , którego nikt nie kontynuuje m jest sprawa mafii węglowej , o której zapanowała zmowa milczenia .
  Przemysł węglowy to gorący kartofel , z którym w Polsce można się tylko cackać .
  Baroni węglowi sa nie do ruszenia od początków PRL . Związkowcy kopalniani siedzą na garnuszku dyrektorów , związani intratnymi posadami w córkach-spółkach .
  Łatwiej zorganizować strajk na Śląsku , niż zwolnić jednego dyrektora , nawet , jeżeli niedopatrzenie sprowadziło śmierć na górnika .
  Odnoszę wrażenie , że śląscy górnicy nie wierzą w rządową sprawiedliwość i wolą w milczeniu znosić swoją dolę . Nauczyły ich tego lata praktyki .
  Pani Rzecznik polecam zbadanie procedur w resorcie finansów , gdzie wydłuża się okresy ścigania dłużnika , pod pozorem ochrony interesu Skarbu Państwa . Proceder ten służy jedynie korupcji , a długotrwałe procedury i odsyłanie spraw do ponownego rozpatrzenia – w czym celują również sady – są zaprzeczeniem wszelkiej sprawiedliwości .
  Konstrukcja podstawy wydawania wyroków przez e-sądy , bez ponownego – tym razem przez sąd wzywania powoda – nawet na jego koszt – to kolejny prawny skandal .
  Polska na własne życzenie – totalna wpadka panie ministrze Kwiatkowski – stała się polem dla oszustów i spekulantów z całego świata .
  Jak to jest , że ustawodawca nie sprawdza , jak takie rozwiązania funkcjonują za granica – minimum w Unii Europejskiej , USA i Izraelu . Jakoś nie słychać , by cwaniacy z Polski orżnęli kogoś w tych krajach ?
  Pora ruszyć kiepełą , bo głowy sa puste .
  Szlag mnie trafia , że to nie prima aprilis !

 • kapralzbrujev

  Oceniono 9 razy 5

  Ziobro, ty nędzniku, mam nadzieję, że twoi wyborcy będą ci tę zbrodnię pamiętali głosując w kolejnych wyborach !!!

 • chrupolek

  Oceniono 10 razy -4

  patrzę, że sekta ds. Blidy działa nadal przecież ta baba palnęła sobie sama w łeb co tu wyjaśniać, wystraszyła się, że mają na nią haki i palnęła sobie w łeb. Taka jest prawda i nie ma i nigdy nie było innej

 • mutant_popromienny

  Oceniono 4 razy 0

  Szkoda ze sladem Basi nie pojdzie na przyklad taki "doktor Prowizjoner" Jan Kulczyk...:)

 • naw18

  Oceniono 2 razy 2

  RPO może mieć wątpliwości. I nikt ich nie rozwieje - nawet Seremet, mianowaniec POPiSu. Nikt nie jest zainteresowany jakimkolwiek dochodzeniem w prawie kryminalnej - tym bardziej, że ślady pozacierano, winni już na emeryturach no i juz niezadługo zmiana władzy...a każdy boi się o pracę . Tym bardziej zajmujący sie taką sprawą. Gdyby PO miało rzeczywiście na mysli coś takiego jak sprawiedliwość i praworządność w tej dziwacznej krainie - to na pewno winni już by siedzieli...pomimo, że śp. Blida była z opozycji. Społeczeństwu rzuca sie teraz wątki poboczne - np proces Alexis

 • hippolitkwas

  Oceniono 1 raz 1

  Czy w popisie można liczyć na sprawiedliwość?

 • mineyko

  Oceniono 7 razy 1

  Może wreszcie ktoś się dobierze do Kaczora!

 • dudibudi

  Oceniono 13 razy -5

  Złodziejka Blida i inne Rywiny stają się bohaterami post komuny ....... i dobrze.......bo to ich pogrąża w oczach opinii publicznej.

 • modrzewina

  Oceniono 6 razy 6

  Katowicka Prokuratura w tamtym okresie, al i dziś, to w swojej większości ludzie mianowani, awansowani przez Ziobrę.. Wysługiwali się PiS-wi wtedy, robią to i dzisiaj....
  B.Blida, wg. tej prokuratury, popełniła "samobójstwo", to już po swojej śmierci, zmartwychwstała ! I wtedy to
  pozacierała wszystkie ślady swojej "zbrodni"...Zniknęły jej odciski palców z broni, zmieniła układ swojego ciała po śmierci. Zdążyła jeszcze umyć ręce funkcjonariuszom ABW, ze śladów prochu. No i co najważniejsze, zdążyła wymienić im kurtki, na czyste ! Co na to prokuratura katowicka ? CUD !

  www.google.interia.pl/szukaj/?q=Wyczyszczone+%C5%9Blady+w+sprawie+%C5%9Bmierci+Blidy

 • 44rodowicz

  Oceniono 10 razy 4

  Wchodzi do domu obywatela czterech "funkcjonariuszy- bandytów" służb specjalnych, śmierć obywatela następuje zgodnie z prawem.
  Im wyżsi stopniem "funkcjonariusze- bandyci" tym śledztwo umarza się szybciej.

  To jest tzw. państwo prawa???

 • kemorrrr

  Oceniono 2 razy 2

  Nie mozna analizowac terazniejszosci bez bez umiejscowienia jej na osi czasu. Co nam wyszlo z tej analizy? Ano , ze teoria wzglednosci Einsteina jest wiecznie zywa!

  Jestesmy dokladnie tam gdzie bylismy w 1980 roku- jestesmy w 2013! Znajdujemy sie w 2013 roku a ciagle grzeje to slonce z sierpnia 1980.

  Ktos powie: niemozliwe, przeciez tyle sie pozmienialo w miedzyczasie! Tak, ale nie chodzi o to czy moj smartfon potrafi juz biegac i sam robic zakupy, a za roku bedzie latal w kosmos. Nie chodzi o to czy urosly nam wasy i pobielaly wlosy. Pytanie czy tamto panstwo jest tym panstwem czy sie zmienilo i jest juz nowe.

  kemorrom.blox.pl/2013/03/33-lata-pozniej-Witamy-z-powrotem-w-przyszlosci.html

 • cyklista

  Oceniono 2 razy 0

  Prokuratorskie akcje za zlecenie zdarzały się za każdego rządu. Dzisiaj nie jest inaczej. Pycha Ziobry sprawiła, że kilka jego akcji zyskało wyjątkowy rozgłos.

 • fajniejszy

  Oceniono 12 razy -4

  Mafia pruszkowska uniewinniona, "Śląska Alexis" uniewinniona, Amber Gold nie wzbudziło żadnych zastrzeżeń przez lata...
  Teraz weterani sądownictwa zajmą się sprawą Blidy.

 • student.uw

  Oceniono 5 razy 5

  Przede wszystkim należy wyjaśnić dlaczego na miejscu "samobójstwa" Blidy, po fakcie, funkcjonariusze ABW zespołowo zacierali ślady i niszczyli dowody rzeczowe (wymieniali się kurtkami ze śladami prochu, telefonami komórkowymi, itp). A jeżeli udało im się wszystkie te ślady pozacierać skutecznie, to dowódca akcji, a także kierownictwo ABW powinno odpowiedzieć za sprawstwo kierownicze w procederze utrudniania śledztwa i niszczenia dowodów.

 • krzysiozboj

  Oceniono 2 razy 2

  Szambo na zamówienie jak choćby przy Optimusie tyle ze inny zleceniodawca. PiS, PO, SLD czy inne odłamy pomagdalenkowej mafii niczym tutaj się specjalnie nie wyróżniają - wszystkie grabią, ustawiają swoich a państwowe traktują jak swoje. Służalcze organy "sptrawiedliwości" czy "ścigania" to niestety norma nie tylko przy PiS.

  A mafii węglowej podobnie jak i innych mega przekrętów nie było, tu politycy robią wyłącznie za ofiary pomówień, przestępcą to się zostaje wtedy jak paragonu się nie wystawi na straganie z pietruszką.

 • konigin

  Oceniono 10 razy 6

  No dobra, to kiedy w koncu TK dla zalosnego prezia i jego przydupasa ministra Zero ?

 • wtyka82

  Oceniono 9 razy 5

  Można tylko podziękować Pani prof. Irenie Lipowicz , że zechciała się pochylić nad tą sprawą . Bo Ryszard Kalisz już umył ręce ,,wielki gracz " dla samego siebie .
  Tylko przestępcy zacierają ślady swojej bytności na miejscu przestępstwa . Trzeba być wyjątkowym mułem aby nie widzieć jak funkcjonariusze przez kilka godzin dwoili się i troili aby nie dopuścić policji .
  Ale jak widać ta ryba / czyli struktury państwa / śmierdzi od lat a jej wierni wykonawcy zawsze awansują .
  Afery z udziałem funkcjonariuszy w sprawie : Olewników , Leppera, Cimoszewicza , rozkładu służb WSI , prywatyzacji banków Polskich, to drobna cząstka niegodziwości Państwa Polskiego w stosunku do obywatela i nie tylko !

 • qudac

  Oceniono 3 razy 1

  Po co pisać , jak nie puszczacie ?

 • wirus2014

  Oceniono 8 razy -6

  -
  "Ideologia gender a prawda o człowieku" wideo youtu.be/HXbgSfw_Eac

 • towarzysz.dyrektor

  Oceniono 11 razy -9

  Ach czemu one wszystkie takie szczukopodobne babajagi ...

 • marian0413

  Oceniono 29 razy 3

  Wszelkimi sposobami bronią swoich. Przy obecnych rządach obywatel uczciwy jest traktowany jak głupiec.Dziś są chronieni wszelkiej maści aferzyści .złodzieje i inna przestępcza swołocz,a nazywanie rzeczy po imieniu traktowane jest jak atak na złodziejską "demokrację".Absolutnie nie przypadkowe jest stuprocentowe poparcie partii rządzącej przez uwięzionych przestępców- czują swoich.

 • piglowacki

  Oceniono 31 razy 11

  dzisiejszy wywiad J.Żakowskiego z prof. Ireną Lipowicz:
  bi.gazeta.pl/im/5/13663/m13663565.mp3

  …”PiS bolszewicy na TACY podani, a Donkowe „państwo miłości” uszy po sobie, … główkę w piasek, … udaje, że deszcz pada, …

  … i PiS bolszewikom IV RzeszyPospolitej włos z głowy nie spadnie, bo Donkowe „państwo miłości” w ramach POPiS-go WZMOŻANIA MORALNEGO:


  1. zawarło UKŁAD z IV RzesząPospolitą,
  2. BOI się IV RzeszyPospolitej
  3. jest AWERSEM IV RzeszyPospolitej.
  4. …”

  a dzisiaj ci sami PiS bolszewicy sumiennie pracują by Donkowe „państwo miłości” rosło w siłę, a kolegom żyło się dostatnio.

  więcej o POPiS-m UKŁADZIE Donkowego „państw miłości” z IV RzesząPospolitą Jarosława K. i osłonie tego UKŁADU przez POPiS-e „wolne media”:
  forum.gazeta.pl/forum/w,28,113118742,,cd_GRY_Blida_Kublik_Czuchnowskiego_8230_.html?v=2

  historiografia źródeł, cytatów i komentarzy ws ZASZCZUCIA Barbary Blidy przez katowickich siepaczy do SPEC OBSTALUNKÓW wybitnego PiC aplikanta Zi0br0:
  forum.gazeta.pl/forum/w,28,62814602,,FETOR_kolo_Zi0br0_gestnieje_.html?v=2

 • m.arco

  Oceniono 16 razy -6

  Pani Lipowicz mnie osłabiła.-,, Nie rozumiem nawet przyczyny zatrzymania." - kolejna niekompetentna słodka idiotka po Musze i Kopacz na stanowisku.

 • m.arco

  Oceniono 16 razy -4

  A ja mam wątpliwości pani rzecznik czy zakup węgla z polskich kopalń bez pieniędzy, a o udział w tym procederze podejrzana była nie bez powodów pani minister Blida, było legalne.

 • kermit.dolomit

  Oceniono 31 razy -5

  Mafia wolna Kmiecik wolna Sawicka wkrótce będzie uniewinniona a Blida zostanie kanonizowana

 • nie-tak

  Oceniono 32 razy 24

  W "demokratycznym praworzadnym" panstwie nie zostali dotychczas ukarani winni politycznej smierci, a co gorsze winni utrzymuja dalej stanowiska panstwowe w randze prezesa o niezbyt dobrej reputacji bandy rozrabiakow jak i niszczycieli Polski zasiadajacych w Sejmie (co myslec w tym wypadku o najwyzszym organie panstwowosci?), a drugiego "praworzadne" spoleczenstwo wyslalo do Brukseli. Dobre co nie?

 • 7ogamihcra

  Oceniono 8 razy 4

  Wystarczy wiedzieć, że "zatrzymanie" na polityczny rozkaz kaczego stalinowskiego nierządu, dokonywała na wniosek ziobrowej stalinowskiej prokuratury Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego....czyli takie kacze gestapo z całkowicie sqrwionymi pisielczymi parszywymi siepaczami.
  Zarzuty oczywiście były w całości spreparowane przez usłużnych pisielczych prokuratorków, na podstawie podpowiedzianych przez nich i wymuszonych zeznań Alexis, którą trzymano w areszcie wydobywczym.
  I nawet przy takich dmuchanych "zarzutach" sprawą powinna zajmować się najzwyklejsza policja, a nie pisowska polityczna ubecja.

 • wirus2014

  Oceniono 2 razy 0

  -
  Szymon Majewski o Ewie Wójciak i kabarecie Limo. WIDEO youtu.be/oN3-kUl78Qk

 • iremus

  Oceniono 17 razy -3

  Kto by to przewidział że Lipowicz będzie potrzebowała 6 lat żeby dojść do takiego wniosku? A może "amunicja" się skończyła przeciwko pisowi?

 • marek_nazarowski

  Oceniono 90 razy 72

  "To postępowanie nie spełnia polskich i międzynarodowych standardów"

  Grunt że spełnia standardy Ziobrowskie.

 • jerjar

  Oceniono 64 razy 48

  Zaznaczyć należy, że to dziwne śledztwo i umorzenia miały miejsce już po upadku IV RP.

  Wniosek: klimaty bezprawia są właściwe służbom i organom ścigania. Niezależnie od tego jak śmieszne czy groźne postaci będą ministrami lub premierami, tamci i tak swoje ukręcą.

 • pulkownica

  Oceniono 34 razy 28

  Wątpliwości są i będą.

 • pulkownica

  Oceniono 6 razy 4

  Nakazuję ponowienie dochodzenia.

 • jerzysm42

  Oceniono 95 razy 71

  Kaczyńscy i ich pachołki z Ziobrą na czele chcieli pokazać jak w IV Rzeczpospolitej dbają o przestrzeganie prawa. Gdyby nie tragiczna śmierć pani Blidy przez wiele dni wszystkie stacje telewizyjne by pokazywały jak Ziobro wyprowadza groźną przestępczynię w kajdankach.

 • fakiba

  Oceniono 125 razy 107

  Ciekawe czy pan Seremet wyjaśni także dlaczego prokuratorzy spełniali kaprysy prezesa i Ziobry a pod koniec kadencji podostawali awanse i pouciekali na bardzo wysokie emerytury

 • fakiba

  Oceniono 117 razy 89

  Przecież to wszystko jest bardzo proste Zatrzymanie było potrzebne Kaczorowi żeby udowodnić że wykrył aferę której nie było zlecenie a wydał swoim prokuratorom Ziobro po uprzednich naradach i konsultacjach a potem po śmierci pani Blidy ci sami prokuratorzy kryli swoich ludzi żeby przypadkiem nie zaczęli sypać co i jak było

 • dziadekjam

  Oceniono 122 razy 100

  To, że "sprawa Blidy" była wyraźną zagrywką polityczną jest oczywiste i nikt rozsądny w to nie wątpi. Niepokoi jednak fakt, że autorzy tego zdarzenia nadal mają wpływy na życie publiczne i nikt nie myśli o wyciągnięciu wobec nich jakichkolwiek konsekwencji. Ostatnio pani "Alexis" została uniewinniona z wszystkich zarzutów i w żaden sposób nie odpowiada za pomówienie wobec Barbary Blidy, które to pomówienie było "podstawą" do najścia

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje