Pani Krystyna nie ma pracy od 25 lat. "Zdaniem urzędników bezrobotny to leń. To krzywdzące"

02.04.2013 07:55
Urząd Pracy

Urząd Pracy (Fot. Agnieszka Wocal / AG)

Kobieta, która pobiła polski rekord bezrobocia, zarzuca państwu, że przez ten czas nie była zachęcana do podjęcia pracy - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Urząd odpowiada: próbowaliśmy wielu prób aktywizacji. Wszystkie okazały się nieskuteczne.
Pani Krystyna (imię zmienione), 50 lat, mieszka zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od Warszawy - pisze "DGP". Kobieta ma żal, że przez tak długi czas nie dostała szansy udziału w żadnych formach aktywizacji, a ze strony urzędników doznawała licznych nieprzyjemności. Czuje się napiętnowana, nie chce ujawniać tożsamości.

- W opinii wielu urzędników, polityków czy przedsiębiorców bezrobotny to leń, któremu nie chce się pracować, a zależy mu tylko na wyłudzeniu świadczeń socjalnych. To krzywdzące - mówi. Z informacji przekazanych nam przez Powiatowy Urząd Pracy w Przysusze wynika, że nikt z 25 jego klientów z ponad 20-letnim stażem w żaden sposób nie był aktywizowany.

Dyrektor Piętowski kuriozalny przypadek bezrobotnej pani Krystyny tłumaczy tak: - Na 6,2 tys. bezrobotnych zarejestrowanych w urzędzie w ubiegłym roku otrzymaliśmy 99 ofert pracy. Rzeczoną bezrobotną w ciągu ostatnich 3 lat raz skierowaliśmy do pracy przy robotach publicznych. Niestety, pracodawca odmówił przyjęcia tej pani.

Zobacz także
Komentarze (232)
Zaloguj się
 • suwakwrozporku

  Oceniono 407 razy 331

  "...bo dla ludzi z moim wykształceniem nie ma pracy w tym kraju..."

  -Ferdynand Kiepski.

 • stachkaz47

  Oceniono 383 razy 313

  Ciekawe ile osób w tym U.P. obsługiwało te 99 ofert pracy.
  Ilu dyrektorów , kierowników i urzędników.
  Należy wiecej budować Urzędów PRACY.
  Przynajmniej znajomi KRÓLIKA nie będą bezrobotni.

 • hardy1

  Oceniono 356 razy 266

  Trudno jest znaleźć pracę, to prawda.
  Jeżeli jednak ktoś przez ponad 20 lat jest był cały czas bezrobotny, to oznacza jedno - całkowity brak aktywności, chęci znalezienia pracy i jej szukania.

 • plorg

  Oceniono 409 razy 163

  "nikt z 25 jego klientów z ponad 20-letnim stażem w żaden sposób nie był aktywizowany"

  Socjalistyczny bełkot. Najlepszą formą aktywizacji bezrobotnego jest brak żarcia.

 • my_kroolik

  Oceniono 219 razy 145

  "Pani Krystyna ma żal...". A ja mam żal do pani Krystyny, że przez całe moje dorosłe życie utrzymuję ją z moich podatków. Kobieta od młodości nie skalała się pracą i jeszcze ma czelność twierdzić, że jest skrzywdzona. Jakby faktycznie musiała wyżerać szczaw z nasypu, to zaraz by sobie robotę znalazła.

 • nepwk

  Oceniono 156 razy 140

  a ja wam opisze coś jeszcze śmieszniejszego, straciłem robote i poszedłem się zarejestrować, dostałem zasiłek bo miałem ponad rok pracy na umowe więc wszystko ok, pierwszy termin zgłaszam się odhaczyć ;) kompletnie zero ofert no nie ma nic dosłownie, ale za to pani wręcza mi zadowolona z siebie kartke z ksero na której są wydrukowane linki do prywatnych pośrednictw pracy typu manpower itp.
  i po to ta urzędnicza biurwa tam siedziała i popijała kawe żeby ludziom skserowane linki rozdawać ;]
  by żyło się lepiej ?

 • kroliklesny

  Oceniono 257 razy 125

  Gdy nie ma roboty w moim zawodzie, biore w innym. Gotowe. najfajniej, to siedziec popijajac kawke plujke i narzekac, najlepiej na rzad!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje