Kutz: Kaczyński może przekazać pałeczkę Dudzie. A Kukiz? "Stańczyk szefa "S"

- Jarosław Kaczyński mógłby przekazać polityczną pałeczkę Piotrowi Dudzie. Poza prezesem PiS to dzisiaj jedyny charyzmatyczny lider na prawicy - mówi w wywiadzie dla dziennika "Rzeczpospolita" Kazimierz Kutz, senator niezależny, związany z Europą+.
- Tylko Duda ma energię potrzebną do działania, a Kaczyński powoli się kończy - dodaje Kutz w "Rz". Podkreśla, że nie byłby zaskoczony, gdyby szef "Solidarności" kandydował w przyszłych wyborach parlamentarnych.

- Platforma Oburzonych udowadnia zdolności organizacyjne Piotra Dudy. On potrafi gromadzić wokół siebie ludzi sfrustrowanych. Szuka przyszłego elektoratu. Szef "Solidarności" chce być głosem ludzi odrzuconych, zawiedzionych, bezrobotnych i całej lewej strony, która nie jest jeszcze zorganizowana politycznie - tłumaczy Kazimierz Kutz.

"Kukiz jest Stańczykiem Dudy"

Senator w ostrych słowach ocenił działalność Pawła Kukiza i prosił, by go z nim nie porównywać. - Ja nie chodzę po ulicach i nie krzyczę jak pan Paweł Kukiz. Nigdy nie byłem krzykaczem, a nawet jak kręciłem filmy, to działałem nimi na rzecz Śląska - mówi. - Kukiz jest Stańczykiem Dudy. Zamiast śpiewać te swoje piosenki, zaczął uprawiać polityczną błazenadę. Stał się wodzirejem "Solidarności" - dodaje.

Zobacz także
 • Paweł Kukiz przemawia podczas spotkania Platformy Oburzonych w sali BHP Stoczni Gdańskiej Platforma Oburzonych obnaża słabość PiS. "Duda pokazuje, co tak naprawdę powinna robić opozycja"
 • Szef "Solidarności" Piotr Duda Powstaje Platforma Oburzonych. Co musicie o niej wiedzieć [10 RZECZY]
 • Przewodniczący OPZZ - Jan Guz - w "Poranku Radia TOK FM" Szef OPZZ ciepło o Platformie Oburzonych: Sił dodaje nam zły rząd. Razem jesteśmy silni
Komentarze (119)
Kutz: Kaczyński może przekazać pałeczkę Dudzie. A Kukiz? "Stańczyk szefa "S"
Zaloguj się
 • joris

  0

  Duda tp faszysta (barodowy socjalista), działający za cudze pieniądzed (tak jak ojcaszek R.), co się często w historii Polski zdarzało. Krzyknę za narodowcami: Polacy obudźcie się !!! Zobaczcie wreszcie kto kryje się za sukienka redemptorysty i logo solidarności.

 • jack20

  Oceniono 3 razy -1

  A ty obszczymurze szczekaczu , pacholku kolejnych oprzy korycie CZYM JESTES ?

 • edza4

  0

  Jakbym nie przeczytał tego artykułu to nigdy nie dowiedziałbym się że ten król RAŚ-u wspiera komunistów, skoro jego nowa przystań to Europa+,on chyba jeszcze tylko w Samoobronie nie był,czyżby nie mieli dla niego rozmiaru gumowców?

 • t3bknyx

  0

  Piotr Duda za Kaczyńskiego. To żart! Już przerabialiśmy rządy AWS. Krzaklewskiego i UW. Balcerowicza. Jak wyszliśmy po czterech reformach Buzka i afery PZU, straty ponad 5 mld zł dla EUREKO , czy 90 mld. zł dziury budżetowej Balcerowicza i Bauca. To nie jest koniec afer. Dziś brakuje- wyparowało kilkadziesiąt miliardów złotych z OFE., aby uruchomić tzw. rynek kapitałowy. Po co Tusk z Rostowskim robią tzw. przegląd OFE. Oni będą tuszować największa aferę finansową w Polsce. Przecież ZUS mógł też kupować obligacje państwowe, ale mu zabroniono, po to, aby mógł funkcjonować prywatny pośrednik OFE. Jak zawsze ktoś się przeliczył i pomylił. Nie ma winnych. Nic się nie stało. W Polsce w biały dzień można wyprowadzić miliardy do prywatnych kieszeni i za to nie ponieś kary. Piotr Duda broni tego układu aferzystów. Bo nie słyszałem z jego ust, aby powiedział słowo PRZEPRASZAM za AWS, za ponad 100 000 osób, które od 1990 r. popełniły samobójstwa z przyczyn ekonomicznych. Komentarz przedstawił Grzegorz Rosiak z Łodzi. Obywatelski Ruch Wkurzonych.

 • inkwizytorstarszy

  Oceniono 5 razy 5

  Panie Kazimierzu ma pan rację!

 • 121uchatka

  Oceniono 3 razy 3

  Nie wiem czy wiesz ale Związki Zawodowe są lewicowe, prawicowe a nawet chrześcijańskie i wszystkie walczą o "Sprawę Robotniczą" i zauważ jeszcze jedno - "bonzowie" związkowi to najlepiej sytuowani materialnie ludzie... widocznie walka się opłaca!

 • j-agat

  Oceniono 10 razy 2

  Panie Kutz,zejdź pan z afisza i nie pleć pan głupot !!!

 • nieuk232

  Oceniono 4 razy 2

  Kutz opowiada takie bajki jak Żelichowski Wałęsa i wielu innych a tego posła N co niewie ile kasy ma na koncie gdzieś Pan D UCISZYŁ

 • phillip_lee_81

  Oceniono 7 razy -1

  Kutz gamoniu,tak gardłowałeś o Autonomii Śląska---i gdzie ona jest ???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje