Kutz: Kaczyński może przekazać pałeczkę Dudzie. A Kukiz? "Stańczyk szefa "S"

02.04.2013 07:31
Kazimierz Kutz

Kazimierz Kutz (Fot. Michał Grocholski / Agencja Gazeta)

- Jarosław Kaczyński mógłby przekazać polityczną pałeczkę Piotrowi Dudzie. Poza prezesem PiS to dzisiaj jedyny charyzmatyczny lider na prawicy - mówi w wywiadzie dla dziennika "Rzeczpospolita" Kazimierz Kutz, senator niezależny, związany z Europą+.
- Tylko Duda ma energię potrzebną do działania, a Kaczyński powoli się kończy - dodaje Kutz w "Rz". Podkreśla, że nie byłby zaskoczony, gdyby szef "Solidarności" kandydował w przyszłych wyborach parlamentarnych.

- Platforma Oburzonych udowadnia zdolności organizacyjne Piotra Dudy. On potrafi gromadzić wokół siebie ludzi sfrustrowanych. Szuka przyszłego elektoratu. Szef "Solidarności" chce być głosem ludzi odrzuconych, zawiedzionych, bezrobotnych i całej lewej strony, która nie jest jeszcze zorganizowana politycznie - tłumaczy Kazimierz Kutz.

"Kukiz jest Stańczykiem Dudy"

Senator w ostrych słowach ocenił działalność Pawła Kukiza i prosił, by go z nim nie porównywać. - Ja nie chodzę po ulicach i nie krzyczę jak pan Paweł Kukiz. Nigdy nie byłem krzykaczem, a nawet jak kręciłem filmy, to działałem nimi na rzecz Śląska - mówi. - Kukiz jest Stańczykiem Dudy. Zamiast śpiewać te swoje piosenki, zaczął uprawiać polityczną błazenadę. Stał się wodzirejem "Solidarności" - dodaje.

Zobacz także
Komentarze (119)
Zaloguj się
 • marek_nazarowski

  Oceniono 197 razy 85

  "Kaczyński może przekazać pałeczkę Dudzie"

  Nie sądzę. Kolejka do trzymania pałeczki kaczora w samym PiSie jest długa. Duda może jedynie ustawić się w kolejce za Hofmanem, Błaszczakiem, Macierewiczem, Brudzińskim i Macierewiczem.

 • puuchatek

  Oceniono 108 razy 80

  "Poza prezesem PiS to dzisiaj jedyny charyzmatyczny lider na prawicy"

  Abstrahując od wszystkich politycznych sporów - to naprawdę chyba tylko w Polsce jest możliwe, żeby szef związku zawodowego - zwłaszcza z takim programem - uważny był za lidera PRAWICY.

  Czy trzeba dodatkowych dowodów na to, jak bardzo pokręcona jest nasza rzeczywistość?...

 • 31.februarius

  Oceniono 219 razy 45

  "Poza prezesem PiS to dzisiaj jedyny charyzmatyczny lider na prawicy"

  Wynika z tego, że pan Kutz nie ma zielonego pojęcia, co oznacza charyzma, lider i prawica.

 • wielebnyelvis

  Oceniono 64 razy 30

  Prawica po lewej stronie? PiS to narodowy socjalizm najczystszej wody. Z noweczesna prawicą jaka dziś funkcjonuje na zachodzie Europy nie zupełnie nic wspólnego. Tam sa partie prawicowe i jednocześnie nowoczesne. U nas to XIX w

 • dyzlav

  Oceniono 68 razy 26

  Nie wiem W OGÓLE, o co chodzi, ale chciałbym jutro rano po prostu pójść do jakiejś pracy, która by mi nie ubliżała (chociażby wysokością wynagrodzenia, warunkami, szefem głupszym i mniej kompetentnym ode mnie), dostać tygodniówkę w terminie (dzień po ostatnim dniu pracy), tyle, żeby mi starczyło na: opłacenie wynajmowanego pokoju, żarcie, fajki i nowe ciuchy, ewentualnie na prasę i jedną książkę tygodniowo, bilet miesięczny albo na benzynę. To już jest naprawdę absolutne minimum.

  Chciałbym również sobie sam wykupić polisę na usługi medyczne, a odkładać na emeryturę wtedy, kiedy uznam za stosowne (kiedy bieżące potrzeby będą zaspokojone i zacznę myśleć o odległej przyszłości, której pewnie nie dożyję).

  Ci wszyscy panowie są takimi kłamcami i złodziejami, że chce się rzygać. Na czele z panem Kutzem. Na końcu zaś przyjdzie pan Kaczyński, albo mój stary, i powie, że Moskwa wynaradawia Polaków, nie chodzimy do kościoła, i to wszystko dlatego. Że jako wykształcony człowiek nie biorę odpowiedzialności za innych ludzi (którzy tylko czekają, kiedy mnie okraść, jeśli coś mi się uda).

  Bądźcie p...doleni.

 • mafiapuczajewa

  Oceniono 37 razy 19

  szef solidarności nigdy nie będzie reprezentował robotników - on reprezentuje ZUS i NFZ - pan jestes madry i pan o tym wiesz - w koncu jestes pan senator który ciście koło 8sniu tysi miesiecznie - stań pan kiedys w kolejce w mopsie i poogladaj jak zasuwaja po korytarzasz bezproduktywne sekretareczki

 • stachkaz47

  Oceniono 43 razy 19

  J.O. W nie wymyślił KUKIZ .Mniejszą liczbę tych sejmowych nierobów też nie on.
  Pogonić tych SENATORÓW na cztery wiatry -tez nie on.
  Naród się dawno tego domaga ale marne ma szanse.
  Duda z Kukizem jak się dorwą do KORYTA to też nic nie zmienią.
  KORYTA NIKT DOBROWOLNIE NIE ODDA.
  Wręcz przeciwnie-niektórym marzy się tworzenie
  SETEK NOWYCH KORYT /na Śląsku/ o dostępie do których KUC
  też chciałby decydować.

 • czak192

  Oceniono 135 razy 19

  Jedynym możliwym rozwiązaniem, by odciąć niektórych (p)osłów od stołków są JOW. Paweł Kukiz jaki jest, taki jest, ale proponuje społeczną akcję niezgody na inercję, pazerność i niekompetencję rządzących. Przyklejanie mu łatek odbywa się na zasadzie - a u nas murzynów nie biją! Jestem ZA ukróceniem praktyk partyjnych i przeciw ssaniu obywateli!
  wackiemososne.blogspot.com/2013/03/wojownik-pawe-kukiz.html

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje