Kim Dzong Un: Broń atomowa podstawą dobrobytu

02.04.2013 07:14
Kim Dzong Un przemawia do członków partii

Kim Dzong Un przemawia do członków partii (Fot. AP)

Broń jądrowa Korei Północnej odstrasza potencjalnych agresorów i stanowi podstawę dobrobytu kraju - powiedział północnokoreański przywódca Kim Dzong Un w wystąpieniu, o którym poinformowała we wtorek państwowa agencja prasowa KCNA.
- To na fundamentach nuklearnej potęgi mogą istnieć pokój i dobrobyt, a także szczęśliwe życie ludzi - oświadczył w niedzielę Kim w czasie przemówienia do członków Komitetu Centralnego rządzącej Partii Pracy Korei. Treść przemówienia północnokoreańska agencja przekazała dwa dni później.

Siła nuklearna gwarantuje suwerenność

Nasza siła nuklearna stanowi skuteczny czynnik odstraszania i gwarantuje ochronę naszej suwerenności - dodał północnokoreański przywódca. Podkreślił, że żadne państwo nuklearne w historii nie zostało zaatakowane, a "im większa zdolność ataku nuklearnego, tym większa siła odstraszania przed inwazją".

Agencja Reuters odnotowuje, że w swym przemówieniu Kim zmienił nieco retorykę i od gróźb po adresem Korei Południowej oraz USA przeszedł do kwestii północnokoreańskiego rozwoju gospodarczego, wspieranego przez potencjał atomowy.

Korea wkrótce się wzbogaci

Wraz z przygotowaniami do rocznicy urodzin, 15 kwietnia, założyciela komunistycznej Korei Północnej Kim Ir Sena, dziadka obecnego przywódcy, władze w Pjongjang przekonują swoich obywateli, że kraj wkrótce się umocni i wzbogaci.

- Fakt, że przemówienie zostało wygłoszone na posiedzeniu Komitetu Centralnego partii, który jest najwyższym organem kształtującym politykę, wskazuje na próbę zwrócenia uwagi na kwestie gospodarcze i przesunięcia ciężaru z bezpieczeństwa na gospodarkę - ocenił Jang Mu Dżin z Uniwersytetu Studiów Północnokoreańskich w Seulu.

Koreańska Republika Ludowo-Demokratyczna od wielu dni grozi atakami na cele amerykańskie i Koreę Południową. Ogłosiła, że jest w stanie wojny z Południem. To reakcja władz w Phenianie na wspólne ćwiczenia wojskowe USA i Korei Południowej, a także sankcje ONZ, rozszerzone po przeprowadzonej 12 lutego trzeciej północnokoreańskiej próbie nuklearnej.

Zobacz także
Komentarze (33)
Kim Dzong Un: Broń atomowa podstawą dobrobytu
Zaloguj się
 • angryboy

  Oceniono 3 razy 3

  "Nasza siła nuklearna stanowi skuteczny czynnik odstraszania i gwarantuje ochronę naszej suwerenności. Podkreślił, że żadne państwo nuklearne w historii nie zostało zaatakowane"

  Dobrze chłop gada. Nalać wódki chłopu!!!
  Saddam Husajn l Muammar Kaddafi to lalusie dlatego skończyli jak skończyli.

 • blue911

  Oceniono 2 razy 2

  Widac Kim lubi afery jadrowe? To skutek zakazu eksportu pornosow do Korei w ramach sankcji ekonomicznych!

 • mutant_popromienny

  Oceniono 4 razy 4

  "Podstawa dobrobytu"...

  Moze skrzydelko od kury w sosie plutonowym?

  Nie?

  To moze przepiorka w pascie uranowej...mniam!!

  Tez nie?

  To moze kapusniak z kostkami grafitu , prosto z Yong-Bion !

  Zaiste kuchnia polnocno-koreanska jest zachwycajaca...:)

 • say69mat

  Oceniono 3 razy -1

  gazeta.pl:
  Kim Dzong Un: Broń atomowa podstawą dobrobytu

  say69mat:
  Cynizm czy ... głupota??? Jeżeli zatem głupiec dostanie narzędzie zniszczenia, jakim jest broń atomowa. To kto powstrzyma jego rękę, przed jej użyciem???
  Bo jaką message mogą Koreańczycy wysłać ze swoimi głowicami nuklearnymi np. do swoich sąsiadów???Wysyłamy wam nasz głód naszą nienawiść i nasze nieludzkie ... cierpienie. I tylko tyle ... za ich pociskami nie podąży żaden 'Plan Marshalla'. Po tym ataku przyjdzie odpowiedź, i rodzina Kim już nigdy więcej nie zabierze głosu na forum międzynarodowym.

 • towarzysz.dyrektor

  Oceniono 8 razy 0

  << kraj wkrótce się umocni i wzbogaci >>
  Un Na Kacu
  Chruszczow tez plótł takie farmazony. Skonczylo sie upadkiem komunistycznej satrapii.

 • alexy-dwa

  Oceniono 1 raz 1

  ,,Broń jądrowa Korei Północnej odstrasza potencjalnych agresorów i stanowi podstawę dobrobytu kraju - powiedział północnokoreański przywódca Kim Dzong Un w wystąpieniu, o którym poinformowała we wtorek państwowa agencja prasowa KCNA. '' - wychodzi na to że Kim każe swoim rodakom żreć bomby atomowe.

 • blogfiles

  Oceniono 3 razy 3

  Jego poprzednik mówił to samo, akurat każdy interesujący się dyktaturą Kimów to pamięta.

 • osmiol

  Oceniono 4 razy 4

  No i po jakiego grzyba wstępowaliśmy do tej UE, ciągniemy kredyty, dopłaty, podatki itd? Trza zbudować parę bomb atomowych i zagrozić wszystkim wokoł, że ich zbombardujemy. Wtedy wyślą nam wszystko czego nam potrzeba za darmochę i jeszcze Denis Rodman odwiedzi nas z kaloryferem w uchu i kowadłem w wardze.

 • hardy1

  Oceniono 7 razy 7

  Potęga nuklearna podstawą dobrobytu narodu?
  ...zapomniał dodać, że jest też "podstawą utrzymania władzy i opływania w luksusy kosztem tego narodu".

  Jak mi to przypomina stare powiedzenie z lat 50-tych ub.wieku: "obecnie robotnicy i chłopi piją codziennie szampana, ustami swoich przedstawicieli"...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje