Tymochowicz chce od Google'a 20 mln dolarów odszkodowania. Za zniesławiające go strony

02.04.2013 06:49
Piotr Tymochowicz zapowiada pozwanie Google

Piotr Tymochowicz zapowiada pozwanie Google (Fot. Franciszek Mazur / Agencja Gazeta/ Facebook)

Piotr Tymochowicz zamierza pozwać Google za wyświetlanie wysoko w wynikach wyszukiwania serwisów zawierających pomówienia pod jego adresem - informuje serwis Wirtualnemedia.pl. Specjalista od wizerunku zamierza domagać się 20 mln dolarów odszkodowania. "Wiem, że wygram tę sprawę" - pisze na swoim profilu na Facebooku.
"W sieci pojawiły się strony jawnie nienawistne i zniesławiające mnie, moją rodzinę - najwyżej pozycjonowane przez Google" - napisał na Facebooku w zeszłym tygodniu Piotr Tymochowicz. Jak sugeruje serwis Wirtualnemedia.pl, chodzi mu zapewne o stronę Piotrtymochowicz.com, wyświetlaną na trzecim miejscu w Google w wynikach wyszukiwania dla "Piotr Tymochowicz".

"Mam zamiar pozwać Google'a, ponieważ mimo wielu monitów i listów nie kasuje ze swoich zbiorów jawnych dowodów zniesławiania oraz obrzydliwych pomówień, ale wręcz przeciwnie - pozycjonuje je na pierwszych miejscach swoich wyszukiwarek, jednocześnie reklamując swoje inteligentne systemy - rozpoznawania i kasowania artykułów szkalujących" - zadeklarował Tymochowicz. "Robię to dla pieniędzy, w imię prawa do wolności osobistej oraz w trosce o moją rodzinę" - dodał.

"To będzie klęska Google'a na całym świecie"

Tymochowicz zaznacza, że znalazł już pomoc prawną w tej sprawie. "W Stanach [Zjednoczonych -red.] znalazłem prawników - pracujących dla mnie bez żadnych opłat bieżących w zamian za udziały w odszkodowaniu. A występuję o 20 mln dolarów odszkodowania. Wiem, że wygram tę sprawę. (...) Może 20 mln $ to niewielka kwota dla firmy, ale jeśli podobnych osób zjednoczy się choćby tysiąc - to będzie klęska Google'a na całym świecie" - zapowiedział i zaapelował o przyłączenie się do jego akcji.

Tymochowicz zdradził, że "o sprawie zrobi się głośno w Stanach, może i w Polsce, na przełomie kwietnia i maja".

Zobacz także
Komentarze (107)
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 307 razy 261

  A może to nie zniesławienie tylko prawda o działaniach tego pana a że wysoko pozycjonowana to tylko dobrze świadczy o Google bo trzeba ludzi ostrzegać przed niebezpieczeństwem

 • dry242

  Oceniono 209 razy 189

  Dlaczego nie pozwie autorów tej strony?Może niech USA pozwie za stworzenie internetu.

 • sanczez_klatkowski

  Oceniono 178 razy 166

  A to w takim razie ja pozwe do sądu Tefal za to ze mnie zona patelnią walneła w łeb

 • black_lutti

  Oceniono 166 razy 144

  Kto to jest w ogóle ten facet ?
  wygooglowałem że niby jakiś ekspert od wizerunku ?
  przepraszam ale nie mieszkam w Polsce ;)

  to zdjęcie powyżej sugeruje raczej przepraszam jakiegoś lumpa ?
  mógłby sobie przynajmniej jakiś mały peeling facio zrobić jak tak dba o wizerunki !

  jest w googlu strona pod adresem www.piotrtymochowicz.com która mówiąc krótko niespecjalnie wyraża się o nim i ma pewno jakieś tam swoje powody... on od googla nie dostanie ani jednego dolara jeśli nie zaatakował tej właśnie strony i nie wygrał konkretnego procesu o zniesławienie itp ...gdyby wygrał proces wystarczyło wypełnić odpowiedni formularz w sieci i ta strona znikłaby całkowicie z wyników wyszukiwarki !

  to jakieś zwykłe pieniactwo dla mnie i potrzeba zaistnienia w mediach bo może biznes się nie kręci ?
  zresztą to co napisał na FB sugeruje raczej wielkiego pieniacza !

 • hans_close

  Oceniono 132 razy 114

  Drobny cwaniaczek sądzi, że wyrwie trochę kasy z kieszeni kolosa.

 • brown-szesze

  Oceniono 72 razy 56

  Gdyby Pan Tymochowicz wierzył w to, że wygra proces, to chyba bez jakiegokolwiek sensu jest branie prawników, którym nie płaci z góry, a oddaje im pewnie połowę ewentualnego odszkodowania. Jak się jest pewnym wygranej, to się bierze prawników, którym trzeba zapłacić z góry, ale przynajmniej nie zabierają połowy odszkodowania.

 • pascvale

  Oceniono 71 razy 47

  A niech chłop wygra, zapewne wielu już czeka aby jego pozwać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje