Wyniki Egzamera: uczniom poszło fatalnie. Co drugi maturzysta obleje

01.04.2013 22:06
Egzamin gimnazjalny

Egzamin gimnazjalny (Fot. Grzegorz Dabrowski/AG)

Tygodnik "Wprost" opublikuje wyniki próbnych egzaminów po klasie 6., gimnazjum i liceum, przeprowadzonych w internecie przez Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. W testach - zgodnych ze standardami Centralnej Komisji Egzaminacyjnej - spróbowało swoich sił ponad 40 tys. uczniów. Wyniki są alarmujące - połowa maturzystów może nie zdać. Nie lepiej jest wśród młodszych uczniów.
Zorganizowane przez Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne dwie edycje "Egzamera" - próbnych testów dla szóstoklasistów, gimnazjalistów i licealistów - przyciągnęły przed monitory ponad 40 tys. uczniów. Tygodnik "Wprost" jako pierwszy opublikuje w najnowszym numerze ich wyniki. A te nie napawają optymizmem. Test z matematyki oblało 57 proc. maturzystów. Język polski wypadł trochę lepiej - ale około 40 proc. uczniów miało z nim kłopoty. A z tych, którzy zdali, wynik ponad 60 punktów osiągnęło w Egamerze tylko 18 proc. uczniów - alarmuje "Wprost".

Kiepskie wyniki gimnazjalistów i szóstoklasistów

Gimnazjaliści i szóstoklasiści wypadli tylko trochę lepiej. Mniej niż połowa gimnazjalistów dostała ponad 60 proc. punktów z wszystkich przedmiotów. Średni wynik uczniów z matematyki wynosił 58,4 proc., a z historii jeszcze gorzej - 56,1 proc. Z kolei szóstoklasiści osiągnęli w Egzamerze średni wynik 18 punktów na 40 możliwych. A ich prawdziwy egzamin już w przyszłym tygodniu.

Więcej w tygodniku "Wprost".

Zobacz także
Komentarze (88)
Zaloguj się
 • dziadekjam

  Oceniono 118 razy 106

  Trzeba koniecznie obniżyć poziom trudności egzaminów. Równanie w dół, to ostatnio modna metoda we wszystkich dziedzinach. Jak za dużo biednych, to się obniża "próg ubóstwa" i już jest "dobrobyt".

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 97 razy 83

  Skutki reformy oświaty. Kolejne pokolenie idiotów, którzy ledwo potrafią się podpisać.

 • niktwazny126

  Oceniono 52 razy 40

  To może jakieś nowe reformy w oświacie? te już wprowadzone daja przeciez rewelacyjne wyniki. Proponuję obciąć godziny z polskiego i matematyki i dołożyć religię, najlepiej , żeby byla codziennie. A nauczycielom dołóżcie jeszcze trochę administracyjnej roboty. Jeszcze trochę tabelek, sprawozdań..... będą z większą radością zajmować się uczniami, zwlaszcza tymi niepełnosprawnymi, beztrosko dołożonymi do trzydziestoosobowych klas. I jeszcze podręczniki- proponuje więcej obrazków, lepszej jakości papier, a treści tyle, co kot napłakal. I Boże broń uczyć myslenia, od przedszkola rozwiązywać testy i tylko testy, przecież tylko wyniki testow będą w życiu przydatne...

 • iremus

  Oceniono 81 razy 39

  Jakoś mnie to nie dziwi. Wystarczy poczytać młodych analfabetów na forach. Ale skoro najważniejszym przedmiotem we wszystkich szkolach począwszy od zerówki jest religia katolicka

 • adam1930

  Oceniono 33 razy 29

  Jak można dobrze wykształcić młodych ludzi skoro ministerstwem edukacji kierują ludzie bez wykształcenia, a co gorsze wizji.

 • leszek_nowak

  Oceniono 76 razy 28

  Ojej, przecież to nieistotne, że Polacy nie grzeszą mądrością. Najważniejsze, że są gorliwymi katolikami, kochają Jezusa i kolejnych papieży.

  www.opracowanie.eu

 • zasilacz66

  Oceniono 30 razy 26

  Wreszcie może szkoły / nauczyciele zaczną uczyć, a nie szkolić, dość tych niby magistrów .
  Niech wreszcie zaczną uczyć logicznego myślenia.
  Ci ludzie co mają poniżej 30 lat nie nadają się do pracy z ludźmi, nie potrafią normalnie rozmawiać, nie potrafią załatwić w urzędach podstawowych spraw, nie potrafią napisać pisma, to kaleki życiowe.
  To pokolenie MISIĘNALEŻY

 • lanou

  Oceniono 10 razy 10

  Wybaczcie to, że będę teraz bardzo wulgarnym człowiekiem.
  Żeby ku... nie zdać matury na tym poziomie co teraz, to trzeba być naprawdę kompletnym, pie...nym jełopem, ignorantem i bezmózgiem. 70% dzisiejszych absolwentów politechnik (inżynierowie) nie zdałoby matury z lat '80. Zastanówmy się zatem, jakimi debilami będą inżynierowie za 5-10 lat. Skoro teraz matura ogranicza się do obliczenia x z prostego równania albo wyznaczenia miejsca zerowego funkcji x^2 i ci idioci tego nie zdają, to nie z maturą jest tu coś nie w porządku, ale z tymi ludźmi.
  Licealiści dzisiaj nie uczą się, nie chcą się uczyć, marnują czas na pierdoły pt. tańce, piwa ze znajomymi, imprezy i wagary. Nie to że wszyscy. Większość. Żeby nie zdać tak prostej matury jak teraz to serio trzeba mieć tylko pół mózgu. Jest tak banalna, tak prosta... Nie mówię że trzeba mieć od razu 90%, ale zdaje 30!! Jak można tego nie zdać! Serio, trzeba być po prostu wybrakowanym!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje