Próbowali wywieźć gotówkę z Cypru. Zostali zatrzymani, a pieniądze skonfiskowane

01.04.2013 17:39
Bank na Cyprze

Bank na Cyprze (Fot. Vadim Ghirda AP)

Posiadacze pieniędzy w cypryjskich bankach na różne sposoby próbują wyprowadzić pieniądze z wyspy - opisuje "Financial Times". W zeszłym tygodniu zatrzymano 3 osoby, które próbowały wywieźć z Cypru po ponad 200 tys. euro w gotówce.
Prywatne osoby mogą wywieźć w ciągu jednego dnia zaledwie tysiąc euro. Takie ograniczenie nałożyły władze w celu uniknięcia masowej ucieczki pieniędzy z wyspy. M. in. wzmocniono siły policyjne w portowym mieście Limassol, drugim co do wielkości na Cyprze. Funkcjonariusze pilnują, by nikt łodzią nie wywiózł pieniędzy.

W zeszłym tygodniu policji udało się zatrzymać co najmniej 3 osoby. Każda próbowała wywieźć co najmniej 200 tys. euro. Pieniądz zostały skonfiskowane, a zatrzymani byli przesłuchiwani.

"Financial Times" opisuje również, że na Cyprze pojawiają się osoby, które oferują posiadaczom zamrożonych w bankach pieniędzy możliwość ich nielegalnego transferu za granicę. Dają tutaj przykład rosyjskiego biznesmena, któremu złożono taką propozycję w zamian za 20 proc. jego depozytów. Nie wiadomo jednak, czy oferenci byli w stanie przeprowadzić taką transakcję, bo biznesmen nie przystał na ich warunki.

Zobacz także
Komentarze (101)
Zaloguj się
 • bilu46

  Oceniono 116 razy 62

  Obserwujmy wolność obywatelską w wydaniu UE . Cypr to oczywiście królik doświadczalny , tak będzie w Polsce .

 • dziadekjam

  Oceniono 77 razy 49

  Tylko patrzeć jak "eksperyment cypryjski" stanie się powszechną praktyką "europejskich demokracji". Rządy "demokratyczne" to władza złodziei prawnie zwolnionych z odpowiedzialności.

 • stanislaw50

  Oceniono 47 razy 39

  Nie bronię bogaczy, ale władze UNII EUROPEJSKIEJ nakazując CYPRYJCZYKOM opodatkowanie wkładów, podważyły wiarygodność BANKÓW - jako instytucji ZAUFANIA PUBLICZNEGO. Jakie mamy gwarancje, ze nasze3 depozyty z dnia nadzień nie zostana opadkowane w innych bankach na terenie UE. Te OFE, ten system emerytalny do którego państwo USTAWOWO zbiera pieniadze - jak do systemu podatkowego, dziś udaje, że nie odpowiada za nasze EMERYUTURY. O co chodzi ? Gnoje przy korytach sie uwłaszcyły naszym narodowym majatkiem i maja nas w przysłowiowym zadku. Ja myslę, że najwyzszy czas ich spytać, czy wogóle potrafia rzadzic, czy za coś czuja sie odpowiedzialni ? NIECH NIE PALĄ GŁUPA !!! Należy ich wszystkich jak najszybciej wypieoprzyć na bruk i rozliczyć.
  demos

 • judaszowy

  Oceniono 58 razy 38

  własne pieniądze - ich decyzja - UE to złodziej

 • plorg

  Oceniono 67 razy 29

  "Pieniądz zostały skonfiskowane, a zatrzymani byli przesłuchiwani"

  To marzenie każdego socjalisty ma wysokie szanse na zrealizowanie w całej UE.

 • npl74

  Oceniono 19 razy 13

  mieli zabierać tylko z kont w bankach a okazuje się, że teraz i z kieszeni wyszarpują. Niedobrze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje