Turyści rezygnują z podróży do Indii. Kobiety boją się gwałtów i przemocy

01.04.2013 14:05
Protesty w New Delhi przeciwko przemocy seksualnej

Protesty w New Delhi przeciwko przemocy seksualnej (Fot. ADNAN ABIDI REUTERS)

Z czym kojarzą się obecnie turystom Indie? Przede wszystkim z falą gwałtów i przemocy seksualnej. Po doniesieniach o brutalnych atakach na kobiety o jedną czwartą spadła liczba zagranicznych turystów odwiedzających Indie.
W grudniu w New Delhi studentka została brutalnie pobita i wielokrotnie zgwałcona przez sześciu mężczyzn. W wyniku obrażeń zmarła. Przeżyć udało się kobiecie, którą w styczniu kierowca autobusu wywiózł za miasto, gdzie została zgwałcona przez siedmiu mężczyzn. Tylko w czasie ostatnich miesięcy świat usłyszał o zgwałconej w szkole siedmiolatce i zbiorowym gwałcie na szwajcarskiej turystce, która razem z mężem podróżowała po Indiach. W marcu brytyjska turystka wyskoczyła z okna hotelu, uciekając przed mężczyznami, którzy zaatakowali ją w pokoju.

Turyści nie chcą ryzykować

Przez długi czas Indie uchodziły za jeden z bezpieczniejszych krajów dla turystów. Bardzo chętnie podróżowały tam też kobiety. Od grudnia, kiedy doszło do pierwszego z serii nagłaśnianych gwałtów, liczba przyjeżdżających turystów spadła o jedną czwartą. O 35 proc. zmalała liczba kobiet, które podróżują do Indii. Aż 72 proc. organizatorów turystyki potwierdziło, że spotkali się z przypadkami odwoływania rezerwacji, przede wszystkim przez kobiety, głównie z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Kanady i Australii.

Jak wynika z badań prowadzonych w biurach podróży, osoby planujące wyprawę do Indii wybierają teraz inne kraje azjatyckie. To przede wszystkim Malezja, Tajlandia, Indonezja i Wietnam.

Spadek liczby turystów to poważny problem dla gospodarki Indii. Według indyjskiego ministerstwa turystyki w ubiegłym roku Indie odwiedziło 6,6 mln zagranicznych turystów, którzy pozostawili 17,74 mld dolarów w walutach obcych.

Zobacz także
Komentarze (77)
Zaloguj się
 • chi_neng1

  Oceniono 221 razy 209

  "Turyści rezygnują z podróży do Indii."

  No i slusznie . Wiecej takich.

  Moze wladze panstwa wezma sie wreszcie za ta dzicz .. i zaczna karac, tak jak powinni to ju od dawna to robic.

 • amgc63

  Oceniono 291 razy 209

  Byłem tam syf jak na romskim osiedlu.Wszędzie smród ubóstwo.Wróciłem z biegunka calkowicie odwodniony.Tydzień sralem i wymiotowalem na raz.Nie polecam.Kobiet tam nie widzialem wszędzie grupki mężczyzn patrzących krzywo na białych z myślą jak ich oskubać.

 • hulajnoga123

  Oceniono 121 razy 101

  Od wielu lat troche podejrzliwie odbieralem zachwyty tych osob, ktore mowily o wyjezdzie do Indii jako podrozy wyjatkowej- duchowej, etc. Tak to sobie, w sposob zreszta bardzo egoistyczny, wyobrazaja ten kraj ci, ktorzy szukaja wartosci duchowych- ale zapominaja, ze w istocie jest to spoleczenstwo oparte na kastach i przez to nieslychanie restrykcyjne, co oznacza, ze nie ma zadnej konkurencji, wszystko zostalo zaaranzowane przez religie dawno temu. A kobieta tam ma bardzo ograniczone prawa. No moze z wyjatkiem tych z najwyzszych kast. Korupcja jest wszedzie. Stad wlasnie ruch Sikhow, ktorzy sa temu przeciwni

 • the_foe

  Oceniono 98 razy 92

  Indie, liczac kraje gdzie istnieje stabilny przymus prawny, to jeden z bardziej niebezpiecznych krajów. Jego współczynnik morderstw to 3,4. W Polsce 1,1.

 • kol.3

  Oceniono 106 razy 58

  India jest rzeczywiście incredible. Dziwię się że ktoś serio rozpatrywał podróż do tego kraju.

 • hel14

  Oceniono 65 razy 55

  Sperma im do głowy uderza od tej wstrzemięźliwości przedmałżeńskiej. Kraj zboczeńców za cichym przyzwoleniem Państwa.

 • lukaszwfc

  Oceniono 113 razy 55

  Widac wlasnie co religia robi z ludzmi .... Jakby nie musieli zyc w celibacie przez cale zycie to nie zachowywaliby sie jak zwierzeta teraz. . Swiat bylby lepszy bez tych wszystkich religii.

 • m2rket

  Oceniono 57 razy 45

  Polska ma rocznie chyba wiecej turystow. A.indie to jak caly kontynent

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje