Turyści rezygnują z podróży do Indii. Kobiety boją się gwałtów i przemocy

Protesty w New Delhi przeciwko przemocy seksualnej

Protesty w New Delhi przeciwko przemocy seksualnej (Fot. ADNAN ABIDI REUTERS)

Z czym kojarzą się obecnie turystom Indie? Przede wszystkim z falą gwałtów i przemocy seksualnej. Po doniesieniach o brutalnych atakach na kobiety o jedną czwartą spadła liczba zagranicznych turystów odwiedzających Indie.
W grudniu w New Delhi studentka została brutalnie pobita i wielokrotnie zgwałcona przez sześciu mężczyzn. W wyniku obrażeń zmarła. Przeżyć udało się kobiecie, którą w styczniu kierowca autobusu wywiózł za miasto, gdzie została zgwałcona przez siedmiu mężczyzn. Tylko w czasie ostatnich miesięcy świat usłyszał o zgwałconej w szkole siedmiolatce i zbiorowym gwałcie na szwajcarskiej turystce, która razem z mężem podróżowała po Indiach. W marcu brytyjska turystka wyskoczyła z okna hotelu, uciekając przed mężczyznami, którzy zaatakowali ją w pokoju.

Turyści nie chcą ryzykować

Przez długi czas Indie uchodziły za jeden z bezpieczniejszych krajów dla turystów. Bardzo chętnie podróżowały tam też kobiety. Od grudnia, kiedy doszło do pierwszego z serii nagłaśnianych gwałtów, liczba przyjeżdżających turystów spadła o jedną czwartą. O 35 proc. zmalała liczba kobiet, które podróżują do Indii. Aż 72 proc. organizatorów turystyki potwierdziło, że spotkali się z przypadkami odwoływania rezerwacji, przede wszystkim przez kobiety, głównie z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Kanady i Australii.

Jak wynika z badań prowadzonych w biurach podróży, osoby planujące wyprawę do Indii wybierają teraz inne kraje azjatyckie. To przede wszystkim Malezja, Tajlandia, Indonezja i Wietnam.

Spadek liczby turystów to poważny problem dla gospodarki Indii. Według indyjskiego ministerstwa turystyki w ubiegłym roku Indie odwiedziło 6,6 mln zagranicznych turystów, którzy pozostawili 17,74 mld dolarów w walutach obcych.

Zobacz także
 • Hinduski kupują broń i szkolą się na strzelnicach. "Policja nie ochroni przed gwałtem"
Komentarze (77)
Turyści rezygnują z podróży do Indii. Kobiety boją się gwałtów i przemocy
Zaloguj się
 • Iwona Izdebska

  0

  "W październiku w sądzie w Nikołajewie rozpoczął się proces trzech milicjantów z Wradijewki oskarżonych o brutalny gwałt na młodej kobiecie. Kto w Polsce słyszał o Wradijewce? No właśnie. A latem ta niewielka miejscowość była na ustach całej Ukrainy.

  Szczęśliwym zbiegiem okoliczności ofiara gwałtu, mimo zadanych ciosów młotkiem w głowę, przeżyła i wskazała sprawców. Miejscowi milicjanci od dłuższego czasu terroryzowali okolice. Ginęły młode kobiety, a winą za ich śmierć obarczano miejscowych pijaczków, na których biciem wymuszano zeznania. Wściekli mieszkańcy Wradijewki ruszyli na komisariat, by wymierzyć sprawiedliwość."
  To cytat z blogu p. Kwiatkowskiej nt. Ukrainy, niebezpiecznie jest w wielu krajach np. USA, tylko nie są nagłaśniane, natomiast nagonka medialna na Indie to poprostu sposób na walkę o lepsze warunki w nwgocjacjach biznesowych z tym krajem. Byłam tam wielokrotnie i tylu bzdur ile można przeczytać o Indiach nie publikuje się już chyba o jakimkolwiek innym kraju. To zabobon i ciemnota, a pseudoeksperci zbijają na popycie na informacje na takim poziomie kasę. Jak ktoś dostał wymiotów to tylko przez brak edukacji zdrowotnej i sam jest sobie winien, że nie wie jakie podjąć środki ostrożności, a takie rzeczy to szkodzą w każdym kraju niestety. W indiach jest inna flora bakteryjna i Hindusi opuszczając swój kraj też reagują biegunką.

 • zawszedana

  Oceniono 3 razy 1

  Chyba Panstwo przesadzacie.Z rodziny był młody człowiek w Indiach i nie ma takich straszynych spostrzezen.Nie wszedzie jest brud i smród,kobiety ,mlode dziewczyny normalnie funkcjonuja i nikt ich nie gwalcił.Moze to zależy, w ktorej czesci Indii sie człowiek znajdzie.Sa nachalni,żebrzą do obrzydzenia,kradna - to najbardziej widac w duzych miastach i blisko roznych miejsc zabytkowych.Wykorzystuja" naloty" turystów.Jesli chodzi o sraczki to własciwie normalne ,ze sie wszsytkim" bialym" tam przytrafiaja wczesniej czy póżniej,ale to zmiana wody,jedzenia,powietrza,Trzeba sie do takiej podrózy przygotowac,Jadąc do Egiptu tez trafia sie ta przypadłośc.Wszystko zalezy od organizmu i przestrzegania zasad higieny.

 • narwik

  Oceniono 8 razy 0

  Tam mieszka 1200 milionów ludzi, czyli 1/5 ludzkiej populacji. Media tymczasem doniosły o kilku przestępstwach. Można podejrzewać, że na Pradze więcej się dzieje.

 • tintaluka

  Oceniono 13 razy -9

  A ci co się boją to niech nie jadą im mniej przypadkowych turystów bez wyobraźni tym lepiej. Zdecydowanie przyjemniej tam podróżować nie potykając o tłum białasów

 • tintaluka

  Oceniono 10 razy 0

  Nie piszcie bzdur. W Indiach było i jest najwięcej terrorystycznych zamachów na świecie i nie był to bezpieczny kraj dla zwykłych turystów ani dla tubylców, drugie przekłamanie: ten kraj nie bazuje już od dawna głównie na turystyce, wręcz wprowadził utrudnienia i ograniczenia w długoterminowym przebywaniu tam. Turystyka zachodnia jest marna w porównaniu z tym jak było 20,30 lat temu. I bardzo dobrze, bo tylko niszczy tradycje i kulturę tego kraju.
  Swoją drogą nie mogę pojąć jak dorosłym ludziom może przyjść do głowy pomysł spania w namiocie rozbijanym tam w leśnej dziczy, musieli być chyba ciągle naćpanymi posthipisami

 • czesiekkk

  Oceniono 13 razy 13

  A ja chciałbym zobaczyć Indie - największą demokrację na świecie. Z takimi demokratycznymi zdobyczami jak społeczeństwo kastowe, korupcja, wyścig zbrojeń z Pakistanem, analfabetyzmem i nędzą. Wyobraźcie sobie, że ta największa na świecie demokracja ma lotniskowiec, broń nuklearną i rakiety międzykontynentalne, a nie wynalazła jeszcze kanalizacji sanitarnej, cmentarzy, szczepionek. Kto by nie chciał zobaczyć takiej demokracji.

 • babaqba

  Oceniono 4 razy 4

  Uważajcie na linki do g.a.n.g.s.t.e.r.s.pl. Uważajcie, bo to jest jakaś forma złodziejstwa. Świadczy o tym fakt, że bardzo starannie nie podają nigdzie żadnych, najmniejszych danych o organizatorach. Wydaje się, że prokuratura mialaby tam co robić. Na razie męczą nas gimbusy-spamerzy. Musiałem dołożyć kropki w adresie, bo oprogramowanie już wywala posty z tym adresem.

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 8 razy 2

  Hmm, czemu nie można komentować artykułu o sfajczonej synagodze w Syrii?

 • prawdziwykatolik1

  Oceniono 31 razy 13

  Byłem wielokrotnie - dla nich seks z białą to jak wygrana w totolotka .
  Prawo nie istnieje , rządzi korupcja , kultura średniowiecza .
  Straszny smród ,plaże obsrane i niedopalone trupy w rzekach .
  W hotelu na lotnisku w Delhi dali mi obsikane prześcieradło a jak zareklamowałem grozili .
  Obowiązkowa sraczka (nie dobiegniesz) a często ameba , żółtaczka A i malaria .
  Okradają ci bagaże na żywca a jak się broniłem to krzyczeli że ich bije .
  Butelki z wodą wybierają ze śmieci nalewają z kranu , kapslują i jest nowa w supermarkecie .
  Znajoma złapała tak amebę - chorowała 10 lat
  Nepal i Tajlandia to przy Indiach bajka .
  Całowałem ziemię po przylocie .
  Tylko wycieczki zorganizowane i ubezpieczone a najlepiej nigdy tam nie jechać - zero romantyzmu .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje