Papież znów składa życzenia tylko po włosku. I życzy dobrego obiadu

01.04.2013 13:09
Papież Franciszek

Papież Franciszek (Fot. Domenico Stinellis AP)

Papież Franciszek zwracając się do wiernych podczas południowego spotkania, w drugi dzień świąt wielkanocnych wyraził pragnienie, by tajemnica i siła zmartwychwstania Chrystusa przywróciły ufność i nadzieję. Modlił się o to, by nienawiść ustąpiła miejsca miłości. Papież modlitwę zakończył życzeniami dobrego obiadu.
Przed maryjną modlitwą Regina coeli papież powiedział do tysięcy wiernych zebranych na placu Świętego Piotra: Dziękuję wam z całego serca za to, że tak licznie przybyliście, by podzielić się radością Wielkanocy, najważniejszą tajemnicą naszej wiary. - Niech siła Zmartwychwstania Chrystusa dotrze do każdej osoby, zwłaszcza cierpiącej, i wszędzie tam, gdzie potrzeba ufności i nadziei - dodał. - Chrystus wygrał ze złem w sposób pełny i definitywny, ale to do nas, ludzi każdego czasu, należy zadanie przyjęcia tego zwycięstwa w naszym życiu i w konkretnych sytuacjach historycznych i społecznych - podkreślił papież.

Przypomniał wiernym: "Chrzest, który czyni nas dziećmi Bożymi, Eucharystia, która jednoczy nas z Chrystusem, muszą stać się życiem, przełożyć się na postawę, zachowanie, gesty, decyzje".

- Naszym codziennym zadaniem, naszą codzienną radością jest wyrażanie w życiu sakramentu, jaki otrzymaliśmy. To radość czucia się narzędziami łaski Chrystusa - wskazał papież. Zachęcił do modlitwy o to, by "nienawiść ustąpiła miejsca miłości, kłamstwo - prawdzie, zemsta - przebaczeniu, smutek - radości". Franciszek ponownie złożył wiernym z całego świata świąteczne życzenia i znów uczynił to tylko po włosku. - Wesołych Świąt i dobrego obiadu - zakończył papież.

Zobacz także
Komentarze (54)
Papież znów składa życzenia tylko po włosku. I życzy dobrego obiadu
Zaloguj się
 • togo13

  Oceniono 2 razy 2

  Franciszku - zrób porządek w polskim episkopacie. Nie przestrzegają przykazań - obżarstwo, brak skromności, chciwość, żyją ponad stan. Nie daja dobrego przykładu goniąc za kasą tylko. Ządają, by być ponad prawem. Mściwość [ Arc. Michalik }. Wypasione samochody i plebanie wielopokojowe . Po co to ?
  Mat 6,19-21
  " Nie gromadźcie sobie skarbów na ziemi, Gromadźcie sobie skarby w niebie.".

 • krzysztofgie

  Oceniono 3 razy 1

  Polaki Katolik:
  Dziś (16:00)wracam samochodem od rodziny,przejeżdżam obok myjni samoobsługowej.....a tam
  CZTERECH kierowców myje swoje samochody!!!!!!
  W takie święto!!!
  Po kilku minutach przejeżdżam obok sklepu z alkoholem.......a tam kolejka zakręcana,pod sklepem brak miejsca na zaparkowanie samochodu!!!!
  W takie święto brakło chlebusia!!!!

 • beliar6

  Oceniono 1 raz 1

  Nareszcie papież, który docenił wartości przyziemne. Trudno się modlić kiedy głód skręca kiszki.

 • derek.4

  Oceniono 6 razy 0

  Alleluja!

 • watyklan

  Oceniono 9 razy 5

  W Wielki Piątek abp Michalik oświadczył, że na początek Kościół zwróci wyłudzony, via Komisja Majątkowa, majątek i zrezygnuje z wynagrodzeń dla katechetów, którzy są duchownymi, a świeckich będzie sam opłacać z tacy. Umożliwi to zmniejszenie subwencji oświatowej o 1,8 mld zł rocznie i przeznaczenie tej kwoty na dożywianie uczniów.

  Ponieważ – jak poinformował sekretarz Episkopatu Polski, bp Polak – Kościół nie jest instytucją charytatywną, zostaną zlikwidowane Caritas Polska i Caritas diecezjalne. Episkopat ocenił, że te rzekomo dobroczynne placówki (reaktywowane w 1990 r.) przyniosły już dość pieniędzy Kościołowi. Ich dalsze trwanie utrudniałoby duchownym planowane życie w ubóstwie.

  To nie koniec. (...) Na prośbę Konferencji Episkopatu Polski, minister Boni rozpoczął rozmowy w sprawie przekazywania samorządom pałaców biskupich i plebanii w zamian za mieszkania komunalne. Ze względu na zasługi w obalaniu komunizmu, rząd proponuje 20 m kw. na sutannę i 80 m kw. na piuskę. Wywołało to ostry sprzeciw strony kościelnej, która stanowczo oświadczyła, że nie przyjmie więcej niż 8 i 36 m kw. Trudne negocjacje trwają.

  Co jeszcze? "Od poniedziałku wielkanocnego 2013 zlikwidowane zostaną wszystkie opłaty »co łaska, ale nie mniej niż...« za świadczeń na rzecz owieczek" .

  Księża odpowiedzą też na apel demografów o zwiększenie dzietności". W jaki sposób? "Ze spieniężonych dzieł sztuki zostanie utworzony specjalny fundusz kościelny na finansowanie zapłodnienia in vitro. Natomiast dla poprawy katolickiego wychowania dzieci, duchowa adopcja zygot zostanie zastąpiona adopcją rzeczywistą. Każdy duchowny, bez względu na orientację seksualną, jeśli nie jest pedofilem i nie przekroczył 50 roku życia, adoptuje minimum dwoje dzieci.

  Konkluzja? Decyzja powrotu do cnót ubóstwa, skromności, umiarkowania i sprawiedliwości została podjęta przez Konferencję Episkopatu Polski przy jednym głosie wstrzymującym. Abp Głódź uznał, że proponowane wyrzeczenia są zbyt małe.

 • bardzouparty

  Oceniono 13 razy 5

  Dziękuję.
  I życzę papieżowi wesołej: Inkwizycji, Krucjat i Indeksu Ksiąg Zakazanych.

 • 31.februarius

  Oceniono 4 razy 2

  To taktyka, podobno Watykan zaplanował roczne turnusy językowe dla tych życzeń i tak, latość włoski, w 2014 wietnamski, 2015 aramejski, ...... polski w 2036.

 • popijajac_piwo

  Oceniono 14 razy 0

  Jak jest po włosku "Żryjcie i chlejcie?" Bo może wreszcie zrozumiem naszych czarnych pedofili watykańskich...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje