Papież znów składa życzenia tylko po włosku. I życzy dobrego obiadu

01.04.2013 13:09
Papież Franciszek

Papież Franciszek (Fot. Domenico Stinellis AP)

Papież Franciszek zwracając się do wiernych podczas południowego spotkania, w drugi dzień świąt wielkanocnych wyraził pragnienie, by tajemnica i siła zmartwychwstania Chrystusa przywróciły ufność i nadzieję. Modlił się o to, by nienawiść ustąpiła miejsca miłości. Papież modlitwę zakończył życzeniami dobrego obiadu.
Przed maryjną modlitwą Regina coeli papież powiedział do tysięcy wiernych zebranych na placu Świętego Piotra: Dziękuję wam z całego serca za to, że tak licznie przybyliście, by podzielić się radością Wielkanocy, najważniejszą tajemnicą naszej wiary. - Niech siła Zmartwychwstania Chrystusa dotrze do każdej osoby, zwłaszcza cierpiącej, i wszędzie tam, gdzie potrzeba ufności i nadziei - dodał. - Chrystus wygrał ze złem w sposób pełny i definitywny, ale to do nas, ludzi każdego czasu, należy zadanie przyjęcia tego zwycięstwa w naszym życiu i w konkretnych sytuacjach historycznych i społecznych - podkreślił papież.

Przypomniał wiernym: "Chrzest, który czyni nas dziećmi Bożymi, Eucharystia, która jednoczy nas z Chrystusem, muszą stać się życiem, przełożyć się na postawę, zachowanie, gesty, decyzje".

- Naszym codziennym zadaniem, naszą codzienną radością jest wyrażanie w życiu sakramentu, jaki otrzymaliśmy. To radość czucia się narzędziami łaski Chrystusa - wskazał papież. Zachęcił do modlitwy o to, by "nienawiść ustąpiła miejsca miłości, kłamstwo - prawdzie, zemsta - przebaczeniu, smutek - radości". Franciszek ponownie złożył wiernym z całego świata świąteczne życzenia i znów uczynił to tylko po włosku. - Wesołych Świąt i dobrego obiadu - zakończył papież.

Zobacz także
Komentarze (54)
Zaloguj się
 • single_malt

  Oceniono 54 razy 38

  nasz prawdziwy Polski Papiez Techniczny mieszka w Toruniu.
  I mowi po polsku , co prawda bez sensu ale wiernym to nie podpada.
  Nawet hierarchowie go uznaja bo nie protestuja jak publicznie pluje i bredzi.

 • errdos113

  Oceniono 72 razy 30

  Co to za papież, który nie mówi po polsku? Kto jest odpowiedzialny za wybór osoby o tak niskich kompetencjach? Duch święty?!

 • dziadekjam

  Oceniono 41 razy 25

  Przemówienie papieża bez :
  "Witam was ciule"
  traci jakikolwiek sens i urok...:-(

 • blue911

  Oceniono 34 razy 24

  On nie ma zadnego obowiazku ,jak papuga, przemawiac w kilku(nastu) jezykach. 1. wloski to dosc latwy do zrozumienia jezyk 2. jest tysiace sposobow na przetlumaczenie jego slow!
  Cieszcie sie,ze nie mowi po lacinie! To bylaby zagwozdka dopiero.

 • chi_neng1

  Oceniono 37 razy 23

  Jak tak dalej pojdzie, to moze tak normalnemu, ze az chwilami wydaje sie, ze nienormalnemu papiezowi Franciszkowi, uda sie przekonac nasz Episkopat ,( tak wiernie "TRWAJACY" W SWOJEJ UFNOSCI I W SWOIM ZPATRZENIU SIE W ZDOLNOSCI BIZNESOWE niektorych) do potepienia, odsuniecia sie, a zarazem zaprzestania wspierania w dazeniach i aspiracjach, tego torunskiego ?

 • fluorscent

  Oceniono 34 razy 18

  Kiedy papież przemawia w innym języku, to na pewno jest to miłe, sympatyczne wydarzenie. Ale nie mogę się oprzeć wrażeniu, że dla mediów ważniejsze są takie drobnostki, niż nauka, którą głosi. Wesołych Świąt dla wszystkich! :)

  Bono zachował się skandalicznie wobec własnego narodu.
  fluoerscyjnie.blox.pl/2013/01/Upadle-Swietosci.html

 • vomitorium1

  Oceniono 15 razy 15

  a ja
  życzę zdrowia
  (" ... tam, gdzie potrzeba ufności i nadziei ... ")

 • papaleone

  Oceniono 33 razy 9

  No i dobrze.
  Jest zwykłym człowiekiem, który uwierzył w Boga.
  Może mu kiedyś przejdzie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje