Najpierw Kwaśniewska, teraz Krzywonos. Odchodzi z Kongresu Kobiet. "Jestem chora, nie mam czasu"

"Wprost" podaje, że z Kongresem Kobiet rozstaje się Henryka Krzywonos. - Jestem chora, nie mam czasu na spotkania w Warszawie. Na samolot mnie nie stać - tłumaczy. Niedawno z inicjatywą rozstała się Jolanta Kwaśniewska.
Legendarna tramwajarka z Gdańska oraz działaczka społeczna - jak tłumaczy "Wprost" do decyzji o odejściu z Kongresu Kobiet dojrzewała od dawna. - Jestem chora, nie mam czasu na spotkania w Warszawie. Na samolot mnie nie stać, a kilkugodzinne podróże pociągiem tylko po to, by uczestniczyć w 40-minutowym spotkaniu, to zbyt uciążliwe - wyjaśnia. Legendarna działaczka "Solidarności" przyznaje również, że jej decyzja ma także podłoże ideowe. - Z Kongresem mi już coraz bardziej nie po drodze - mówi Krzywonos. Ale o szczegółach rozmawiać nie chce. Niedawno z Kongresem rozstała się inna znana postać. Jolanta Kwaśniewska, żona byłego prezydenta, ogłosiła, że odchodzi, ponieważ ma wiele obowiązków w swojej fundacji "Porozumienie bez barier".

Kongres Kobiet to ruch społeczny i coroczny wielki zjazd w Warszawie. Inicjatywa łącząca kobiety z różnych środowisk i o różnych poglądach ma pomóc w diagnozie tego, jaka jest sytuacja kobiet w Polsce i walki o większy udział kobiet w życiu społeczno-politycznym. Pierwszy Kongres odbył się w 2009 roku w Warszawie. Henryka Krzywonos-Strycharska została odznaczona jako "Polka dwudziestolecia".

Więcej o:
Komentarze (98)
Najpierw Kwaśniewska, teraz Krzywonos. Odchodzi z Kongresu Kobiet. "Jestem chora, nie mam czasu"
Zaloguj się
 • sharn1

  0

  Kongres kobiet to rak. Kobiety nie są dyskriminowane.

 • illuminatus2

  0

  Jak tam tramwaje bez prądu ?

 • jnd

  Oceniono 3 razy 3

  Mysli ze jest nie wiadomo kim.
  Jest zwykla durna baba, ktora posluzyl sie Tusk do opluwania Jaroslawa Kaczynskiego.
  To juz przestalo dzialac wiec nie jest juz potrzebna.

 • naprawdetrzezwy

  Oceniono 5 razy 5

  Krzywonos dochodzi razem z Grodzkim?
  To dobrze, ich obu już tam nie będzie...

 • peloxxx

  Oceniono 8 razy 6

  Krzywonos jest chora na Peło

 • ex.leming

  Oceniono 13 razy -5

  Można nie lubić Kwasniewskiej czy Krzywonos, ale trzeba przyznać, że to inteligentne kobiety i jako takim trudno się dziwić, że nie chciały swoimi nazwiskami firmować tej feministycznej grandy...

 • 123_razdwatrzy_123

  Oceniono 16 razy 14

  Kongres Kobiet sie skompromitowal, stolek dla Nowickiej stal sie bezwzglednie najwazniejszy i wart rozbicia politycznego wehikulu forsujacego wlasne postulaty. Te kobiety nie walcza o zadne rownouprawnienie, te kobiety walcza o wlasne miejsce przy korycie.

 • oczy123

  Oceniono 11 razy 5

  Premier sie nawrócił
  Wyborczej nikt nie kupuje
  Z kongresu uciekaja
  Palikot doluje w sondazach i SLD go nie chce
  Zwiazki homo nie przeszly
  Nawet tecze spalili

  ...............jak tu zyc............

 • shedows1969

  Oceniono 9 razy 3

  Droga Pani a Pani myślała że przy tych bogatych kobietach dorobi sobie Pani do niewielkiej emerytury. Nic z tego, one Panią gardzą, tak jak nami wszystkimi i Wałęsą też. Te panie po prostu są bogate ale na pewno nie są naszą elitą

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX