Koniec milczenia: Korea Płd. zapowiada silną odpowiedź na prowokacje Korei Płn.

01.04.2013 08:04
Cierpliwość Południa powoli się wyczerpuje

Cierpliwość Południa powoli się wyczerpuje (Fot. Ahn Young-joon AP)

Prezydent Korei Południowej Park Geun-hie oświadczyła dziś, że kraj, nie bacząc na polityczne konsekwencje, odpowie militarnie na jakąkolwiek prowokację ze strony Korei Płn. Dotychczas Seul pozostał niewzruszony na zapowiedzi Kim Dzong Una.
- Jeśli pojawi się jakakolwiek prowokacja wymierzona w Koreę Południową i jej obywateli, nastąpi silna odpowiedź w boju, nie bacząc na względy polityczne - powiedziała prezydent Park w czasie spotkania z przedstawicielami ministerstwa obrony.

W sobotę północnokoreańska agencja KCNA podała, że władze w Phenianie ogłosiły "stan wojny" z Koreą Południową. To kolejny etap eskalacji napięcia po lutowej próbie nuklearnej Korei Północnej.

Korea Północna wczoraj zagroziła też atakiem na amerykańskie bazy wojskowe w Japonii, jeśli doszłoby do wojny z Koreą Południową. Według północnokoreańskiego dziennika "Rodong Sinmun" celem miałyby być bazy w prefekturach Aomori, Kanagawa i Okinawa.

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (127)
Zaloguj się
 • tibnor

  Oceniono 187 razy 155

  W porządku, Redaktorzy, tak też można:
  Prezydent Park Geun Hie (Park Geun-hye) jest KOBIETĄ...
  No, chyba że w ramach szerzenia politycznej poprawności rezygnujecie z rozróżniania płci. Ale wtedy powinniście napisać : " Prezydent Park Geun Hie powiedziało, że..."

 • neko_gd

  Oceniono 81 razy 57

  Pewnie to efekt tego ,że to KOBIETA z "jajami" więc odrobina litości dla "redaktora" ;)

 • 31.februarius

  Oceniono 36 razy 28

  I co się tak pastwicie nad tym praktykantem "dżekem", a bo to dziś wiadomo, kto baba, a kto chłop?
  Czasy takie, że jeno patrzeć, jak lada moment "wilki latać, a bociany pływać bedom".

 • y0rg

  Oceniono 29 razy 23

  Jedynie samoloty i rakiety mogą być w użyciu, bo granica po obu stronach jest tak zaminowana ,że ze 20 lat ja będą oczyszczać , ale w warunkach pokojowych

 • zositata

  Oceniono 25 razy 17

  Prezydentem Korei jest kobieta, więc Pani Prezydent Park ?oświadczyła dziś?

 • aide5

  Oceniono 28 razy 16

  Prezydentem Koreii Poludniowej calkiem niedawno zostala kobieta , widac z tego jakich niedouczonych trzyma redakcja

 • ubrana_prawda

  Oceniono 14 razy 14

  Tam, na tej linii demarkacyjnej, wzdłuż równoleżnika 38 (o ile dobrze pamiętam) jest takie napięcie, że wystarczy głośniejsze pierdnięcie i wybuchnie z tego powodu wojna.

 • leessek

  Oceniono 25 razy 13

  Słuchajcie, też uważam tych pseudo dziennikarzy w GW za dennych, ale nie wiem czy ten który to pisał przypadkowo w swojej niewiedzy napisał to jednak prawidłowo. Nie wszyscy bowiem wiedzą, że np Jadwiga nie nosiła tytułu "królowej Polski" lecz "KRÓLA Polski" (rodzaj męski). Być może tak samo jest ze stanowiskiem prezydenta ? Nie jestem pewien, więc może wypowiedziałby się językoznawca. Pozdrawiam i zapraszam do tradycyjnego już lepienia bałwana wielkanocnego.

 • zgryz3

  Oceniono 9 razy 9

  Obywatele intelektualni inaczej rzucili się jak sępy na językowe głupstwo. Sam też czasem wytykam, ale odczytywanie z banalnego błędu, który każdemu, nawet językoznawcy się przytrafi (obywatele dzieci nie wiedzą, jak wiele błędów popełnił Mickiewicz), poziomu intelektualnego redaktora, gazety oraz sięganie z tego powodu do dziesiątego pokolenia wstecz jest zachowaniem smarkatym.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje