Setki uziemionych pasażerów, kilkugodzinne opóźnienia. Zima paraliżuje lotniska

Mgła na lotnisku

Mgła na lotnisku (Fot.Tomasz Wiech / AG)

Mgła i opady śniegu utrudniają funkcjonowanie lotnisk w całym kraju. W Rzeszowie nie wyleciał dziś żaden samolot, w Katowicach niektóre rejsy mają już kilkugodzinne opóźnienie. Nie wiadomo, kiedy warunki atmosferyczne się poprawią.
Największy paraliż jest na lotnisku w podrzeszowskiej Jasionce. Najpierw mgła, a później opady śniegu sprawiły, że nie wyleciał dziś żaden samolot. Setki pasażerów zostało uziemionych. Jasionka nie przyjmuje samolotów z powodu fatalnych warunków atmosferycznych.

Z podrzeszowskiego lotniska wieczorem nie wyleci 139 pasażerów do hiszpańskiej Girony. Samolot z godz. 21. wylądował już w Balicach. Na pokładzie były 102 osoby. Do Rzeszowa dotrą autokarami. Z Balic odlecą także ci, którzy mieli lecieć do Girony. O locie z Jasionki mogą zapomnieć również osoby, które zaplanowały podróż do Dublina. Już wiadomo, że samolot z godz. 21.25 też przyjmą Balice, a pasażerowie (153 osoby) do Jasionki przyjadą autokarami.

W Katowicach kilkugodzinne opóźnienia, Okęcie działa, ale...

Katowickie lotnisko funkcjonuje mimo opadów śniegu. Na razie żaden lot nie został odwołany, choć są kilkugodzinne opóźnienia. Po południu opóźnione były m.in. przyloty i odloty samolotów do norweskich miast Stavanger i Bergen (tu odlot będzie opóźniony o ok. 2,5 godziny), Doncaster-Sheffield w Anglii (o pół godziny) oraz ukraińskiego Kijowa.

Służby lotniskowe zapewniają jednak, że mimo tych opóźnień, port pracuje nieprzerwanie i loty są realizowane.- Najdłużej trwa odladzanie samolotów, są opóźnienia przy starcie. Ale lotnisko funkcjonuje normalnie - mówi Cezary Orzech, rzecznik prasowy Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego.

Dobrze przygotowane na taką śnieżycę okazało się lotnisko Okęcie . Samoloty, które już dolecą nad Warszawę, mogą bez problemu lądować. - Kilka lotów jest opóźnionych, ale to dlatego, że miały problemy z wylotem ze swoich portów - mówi Przemysław Przybylski, rzecznik Lotniska Chopina. Opóźnione są loty m.in. z Monachium, Londynu i Rzymu. Samoloty, które doleciały do Warszawy później, niż planowano, później też z niej odlatują.

Kraków przejmuje loty, Łódź planowo

- Cały czas pada śnieg, ale nasze służby nieustannie odśnieżają pasy, u nas dzisiaj nie ma świąt - mówi Urszula Podraza, rzecznik prasowy krakowskiego lotniska. W Krakowie lotnisko pracuje normalnie, wszystkie loty odbywają się planowo, zdarzają się tylko niewielkie opóźnienia. - Przyjęliśmy też trzy loty, które miały być skierowane do Rzeszowa i jeden do Katowic - mówi Urszula Podraza.

Bez żadnych problemów funkcjonuje też lotnisko w Łodzi. Wszystkie loty odbywają się zgodnie z rozkładem.

Komentarze (23)
Setki uziemionych pasażerów, kilkugodzinne opóźnienia. Zima paraliżuje lotniska
Zaloguj się
 • espenkruger

  Oceniono 34 razy 6

  w Gdańsku wszystkie operacje przebiegają terminowo

 • prorok_lebioda

  Oceniono 4 razy 2

  Czekam, aż Al Gore się wytłumaczy.

 • szulgus

  Oceniono 54 razy -18

  Płemieł Tysiąclecia pewnie modli się aby Gdańsk zasypało. Będzie miał wymówkę, żeby się do roboty nie stawic po świętach. No bo jak? Przecież samoloty nie lataja ;p

 • mniklasp

  Oceniono 18 razy -12

  Dosyć żałosne ze widoczność na 650 metrów i problem niedawno w środkowe. Biemie gdzie prZebywalem była mgła na widoczność 100 metrów o nasz samolot , vietnam Air normalnie wystartował do ranggon

 • evergreen111

  Oceniono 18 razy 4

  "Mgła i opady śniegu utrudniają funkcjonowanie lotnisk w całym kraju"? Warszawocentryczne podejście do tematu. W GOLENIOWIE (LOTNISKO DLA SZCZECINA) NIE MA ANI MGŁY ANI ŚNIEGU!

 • globalneocipienie

  Oceniono 56 razy 6

  Gratulujemy biurwom z Brukseli, dziennikarzom na umowę-zlecenie, Gorowi i innym Globciom, że wprowadzone przez nich podatki od CO2 mają wpływ na odwrócenie zmian klimatycznych które trwają od kilku tysięcy, ba, kilku miliardów lat!

 • kremilek

  Oceniono 63 razy 35

  W Gdańsku Józef Bąk osobiście czuwa z łopatą, gotowy na nadchodzące opady śniegu.

 • poborowy102

  Oceniono 32 razy -4

  A jak tam lądowisko dla helikopterów koło "zameczku" pod Kubalonką? Naród chyba głównie to chciałby wiedzieć !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje