Wielka Brytania. To najzimniejsza Wielkanoc od ponad 50 lat

31.03.2013 14:54
Berlin. W Wielkanoc Niemcy również zasypane śniegiem

Berlin. W Wielkanoc Niemcy również zasypane śniegiem (Fot. Rainer Jensen AP)

Tegoroczna Wielkanoc nie tylko w Polsce jest zaskakująco zimna. W Wielkiej Brytanii zanotowano dziś temperaturę najniższa od czasu, gdy na Wyspach zaczęto prowadzić pomiary. W szkockim Braemar temperatura spadła do - 12,5 st. C. Do tej pory za najzimniejszy uważano wielkanocny poniedziałek z 1986 roku. Było wtedy - 9,8 st. C.
W Wielkiej Brytanii zaczęto regularnie rejestrować temperaturę powietrza w 1960 roku. Od tego czasu w Wielkanoc na Wyspach nigdy nie było tak zimno jak dziś. Temperatura spadła tam do -12,5 st. C, podczas gdy o tej porze roku średnio wynosi w tym regionie 10-15 st. C - informuje serwis Bbc.co.uk.

Zgodnie z zapowiedziami brytyjskich meteorologów podobna aura może utrzymać się aż do połowy kwietnia. Brytyjczycy nie są przygotowani na taką pogodę o tej porze roku. Przez mróz i silny wiatr w niektórych miejscach mieszkańcy mają trudności z dostępem do energii elektrycznej. Problemy mają także kierowcy - na niektórych drogach zalega śnieg. Na złą pogodę szczególnie skarżą się rolnicy.

Komentarze (59)
Zaloguj się
 • villiers

  Oceniono 122 razy 96

  >>>Przez mróz i silny wiatr w niektórych miejscach mieszkańcy mają trudności z dostępem do energii elektrycznej<<< To po co montowali gniazdka na zewnątrz.

 • jaybee1

  Oceniono 129 razy 71

  Europa kaze placic firmom za emisje CO2, bo dwutlenek wegla poprzez efekt cieplarniarny podnosi teperature na Ziemi. Teraz widac jak bardzo pokretna i zlodziejska jest to argumentacja.
  Moze teraz Komisja Europejska moglaby uchwwalic, ze beda doplacac ludziom za ogrzewanie domow, bo za bardzo schlodzili klimat? Hehe.

 • bopos

  Oceniono 145 razy 57

  Gdzie są teraz te mądrale od globalnego ocieplenia?
  Znowu powiedzą, że to właśnie jest dowód?

 • kalebas

  Oceniono 73 razy 37

  Widocznie sam Pan Bóg zabrał się za walkę z efektem cieplarnianym.

 • patriotaa

  Oceniono 81 razy 35

  jak to najzimniejsze święta ? Przecież jest potężne ocieplenie. Bynajmniej tak pewna grupa cwaniaków pseudo naukowców tak trąbi.

 • m6716

  Oceniono 50 razy 32

  To wstretne global warming
  Jak długo jeszcze będziemy cierpieć przez wysokie temperatury?!
  Al Gore - na pomoc!

 • rzewuski1

  Oceniono 79 razy 25

  Ach te globalne ocieplenie
  Tyle słońca w całym mieście co kot napłakał

 • sacco

  Oceniono 32 razy 16

  Ta wyraźnie już widoczna fala globalnego ocieplenia powinna nas skłonic do jakiejś reakcji. Szybkie przyjęciе euro i ustawy o związkach partnerskich na pewno pomoże.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje