Dom dziecka nie dla dzieci przestępców? W Chinach trafiają na ulicę

W Chinach dzieci skazanych na śmierć kryminalistów nie są traktowane jak sieroty. Oznacza to, że nie trafiają do domów dziecka. Po śmierci rodziców żyją na ulicach.

W Chinach dzieci skazanych na śmierć kryminalistów nie są traktowane jak sieroty. Oznacza to, że nie trafiają do domów dziecka. Po śmierci rodziców żyją na ulicach. (Fot. ALY SONG REUTERS)

W Chinach dzieci skazanych na śmierć kryminalistów nie są traktowane jak sieroty. Oznacza to, że nie trafiają do domów dziecka. Po śmierci rodziców żyją na ulicach.
Z danych Ministerstwa Sprawiedliwości wynika, że w 2008 roku w Chinach żyło ok. 600 tys. dzieci skazańców. Wiele z nich po utracie rodziców zostaje w pustych, niestrzeżonych domach. By przeżyć, muszą żebrać lub kraść - czytamy w serwisie Shanghaiist.com. Problem polega na tym, że władze często nie uznają takich dzieci za sieroty i nie przewidują dla nich miejsc w domach dziecka.

Dzieje się tak, ponieważ wiele z tych dzieci ma krewnych, którzy teoretycznie mogliby się nimi zaopiekować. Jednak często rodziny dzieci rodziców skazanych za poważne przestępstwa, nie przyjmują ich pod swój dach. - To dzieci, których nikt nie chce - mówi Koen Sevenants, założyciel zajmującej się pomocą dzieciom skazańców organizacji Morning Tears.

Organizacja szacuje, że prawdopodobieństwo trafienia takiego dziecka do więzienia jest sześć razy większe niż w przypadku innych dzieci.

Zobacz także
 • 83 górników uwięzionych pod gruzami. W Tybecie osunęła się ziemia 83 górników uwięzionych pod gruzami. Trudna akcja ratunkowa w tybetańskich górach
Komentarze (17)
Dom dziecka nie dla dzieci przestępców? W Chinach trafiają na ulicę
Zaloguj się
 • chris1507

  Oceniono 12 razy -4

  A moze tak artykul o polskich dzieciach ( ktorych rodzice np musieli wyjechac za chlebem ) ??
  Ile z tych dzieci zyje w katastrofalnych warunkach ....

  Co mnie chinskie bachory obchodza ...

  .

 • dyzurnydebil

  Oceniono 6 razy 6

  to sa prawdziwe chiny i ich spoleczenstwo .dzewczynka rozjechana przez samochod i reakcja chinczykow..
  www.youtube.com/watch?v=YrJm7-0SpPI
  aby obejrzec musicie miec 18 lat !!!

 • supertlumacz

  Oceniono 21 razy -3

  W dziedzinie POLITYKI SPOŁECZNEJ Chiny wyprzedzają resztę świata o ponad 100 lat. Rządzą tam TECHNOKRACI wykonujący dyrektywy Partii Komunistycznej. Ich działania są całkowicie PRZEWIDWALNE bo są RACJONALNE. Społeczeństwo w jego własnym interesie traktowane jest jak hodowla. Ta naukowa hodowla optymizowana jest wg długoterminowego sukcesu hodowanej populacji.

  Dla realizacji niekiedy karkołomnych i zdumiewających przedsięwzięć społecznych wykorzystuje się specyficzne wielowiekowe chińskie tradycje, niekiedy pozornie sprzeczne między sobą, takie jak:
  1. Patriarchalizm
  2. Brak tradycji ubezpieczeń społecznych
  3. Tradycja spędzania starości pod opieką syna, zwykle najstarszego
  4. Absolutne podporządkowanie dobra jednostki dobru populacji. Niech raczej parę ułomnych dzieci umrze z głodu aby zapewnić najlepsze podręczniki jednostce wybitnie utalentowanej.
  5. Powszechne potępienie takich wynaturzeń jak pedofilia, homoseksualizm, feminizm
  6. Przestępstwo musi pociągać za sobą adekwatną kare.
  7. Niespotykana gdzieindziej cierpliwość . Powszechna akceptacja spełnienia oczekiwań dopiero za życia przyszłych pokoleń.
  8. Burza wyrywa dąb z korzeniami ale trzcina przetrwa bo się ugina. W okresie przejściowym, przed zdominowaniem świata przez Chiny, należy uwzględniać sytuację międzynarodową.

  Oprócz tych uwarunkowań do planowania wykorzystywane są wyniki współczesnych badań często będące publiczną tajemnica. Kilka znanych mi to:
  1. Psychomotoryczna przewaga samców. Ma to daleko idące konsekwencje m.in. podstawową funkcją samic jest przedłużenie gatunku, praktyczny zakaz dostępu samic do funkcji wymagających predyspozycji , w optymalnym społeczeństwie bardziej wydajne samce mają stanowić większość – aktualnie ponad 52%.
  2. Podstawową jednostką społeczną jest rodzina heteroseksualna – wnioski z obserwacji zwierząt wyższych.
  3. Cechy osobowe są znacznej mierze uwarunkowane genetycznie.
  4. Prewencja i profilaktyka zawsze tańsze od terapii.
  5. Eutanazja to ekonomiczna konieczność
  6. Najbardziej opłacalne są inwestycje w jednostki najbardziej utalentowane.
  7. Nauki społeczne w rozumieniu innych kultur to zboczenie, pseudonauki. Należy traktować jak dywersję ideologiczną, cenzurować, tępić, ośmieszać. Promować szkodliwe rozwiązania w krajach wrogich.

  Reasumując: podobnie jak Adolf Hitler tylko lepiej…

 • fordysta

  Oceniono 8 razy 4

  W Polsce jeszcze nie tyle - ale to tylko kwestia czasu.

 • tokontoniejestwolne

  Oceniono 32 razy 32

  A co ma do tego tekstu powyższe zdjęcie? Sami pokazywaliście ten cykl i to nie jest bezdomne dziecko. Mieszka z rodzicami w kontenerze przerobionym na mieszkanie w Szanghaju. I płacą za jego wynajęcie 80 dolarów miesięcznie.

 • harperk

  Oceniono 24 razy 18

  a na zdjeciu dziecko migrantow zarobkowych tutaj oryginal

  blogs.reuters.com/aly-song/

  GWedahturnia zawsze cos spiredoli

 • ciotka_ltd

  Oceniono 25 razy -9

  "Organizacja szacuje, że prawdopodobieństwo trafienia takiego dziecka do więzienia jest sześć razy większe niż w przypadku innych dzieci."
  I to wlasnie odpowiedz, dlaczego dalsze rodziny tych dzieci nie chca.
  Za to wiem, co chce pan Sevenants z Morning Tears - chce z tych biednych dzieci dobrze zyc. A kuku!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje