83 górników uwięzionych pod gruzami. Trudna akcja ratunkowa w tybetańskich górach

83 górników uwięzionych pod gruzami. W Tybecie osunęła się ziemia

83 górników uwięzionych pod gruzami. W Tybecie osunęła się ziemia (Fot. AP)

W tybetańskiej kopalni złota osunęła się ziemia. Gruz zasypał obszar o powierzchni trzech kilometrów kwadratowych i uwięził pod ziemią 83 górników. Już od 24 godzin trwa akcja ratunkowa, w której udział biorą ponad dwa tys. osób. Jednak jak dotąd nie natrafiono na ślady życia pod osuwiskiem.
Zasypanych w kopalni złota mężczyzn poszukują ponad dwa tysiące ratowników z psami. Akcja ratunkowa jest utrudniona, ponieważ istnieje duże ryzyko kolejnego osunięcie się ziemi. Do tej pory prawdopodobnie odnaleziono ciało jednego z górników, jednak niektóre źródła zaprzeczają tej informacji.Akcję utrudnia też pogoda, robi się coraz zimniej. W okolicy kopalni temperatura spadła poniżej zera - informuje serwis Independent.co.uk. Prezydent Chin Xi Jinping zapowiedział, że państwo nie będzie "szczędzić wysiłków", by uratować zasypanych. Właściciel kopalni, chińskie konsorcjum National Gold Group Corp., nie chce komentować tej sytuacji.

Komentarze (6)
83 górników uwięzionych pod gruzami. Trudna akcja ratunkowa w tybetańskich górach
Zaloguj się
 • zydcyklistakomunista

  0

  "Debris" w oryginalnym artykule, podpowiada nam automatyczny tłumacz - gruz! Nie myślimy, tylko wstawiamy.

 • tokontoniejestwolne

  Oceniono 2 razy 2

  Osunęła się w piątek rano. W piątek po południu pytałem w komentarzu dlaczego nie ma u was tej informacji. Wczoraj w innym komentarzu zamieściłem link do powyższego nagrania, które jest z 29 marca. Dzisiaj jest niedziela. Dwa dni po zdarzeniu. Od wczoraj rano, bo w Chinach jest inna strefa czasowa piszą, że nie ma szans na ich uratowanie i znajdują ciała. To jest po prostu szybkość informacji w Gazecie.

 • lucas.sz

  Oceniono 8 razy 0

  Oczywiscie, ze nie chce komentowac, po co rozniecac temat bezprawnego okradania cudzej wlasnosci! Wstyd! Chinskie panstwo, niegdys mocarstwo honoru oraz swiatlosci, jest obecnie wspanialym okazem nieswiadomosci. Wstyd! Jeszcze Wam to zloto dupskiem bedzie wychodzic panie Tybetanski prezydencie Chin Xi Jinping.

  Dla zobrazowania sytuacji wyobrazmy sobie nastepujacy scenariusz; w Polsce zapada sie ziemia w kopalni zlota, na miejscu natychmiast zjawia sie prezydent Polski W.Putin, ktory osobiscie koordynuje cala akcja, prowadzona profesjonalnie przez Rosyjskaja Korporacyja "Ja Chaciu Wasze Diengi" Ltd. Dziwie sie, ze swiat ma to gleboko w czarnej, nieodwiedzanej dziurze. Na szczescie czas jest najsprawiedliwszym z rozjemcow i Chiny jeszcze skurcza sie do wielkosci wielkanocnego jajeczka, wlasciwie do wydmuszki.

  "The greatness of a nation and it's moral progress can be judged by the way it's animals are treated" M.Gandhi

  "What do I think of Western Civilization? I think it would be a very good idea" M.Gandhi

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje