Sikorski: Bredniami smoleńskimi udało się zasiać wątpliwość w głowach Polaków

Radosław Sikorski

Radosław Sikorski (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- PiS ciągle nam wmawia, że był zamach, a jednocześnie oskarża rząd, że doprowadził do katastrofy. Niech się przynajmniej zdecydują, kogo bardziej chcą widzieć w ławie oskarżonych - powiedział Radosław Sikorski w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej". Szef MSZ przekonywał, że wielu posłów PiS "wbrew sobie udaje, że wierzy w te fantasmagorie, by pozostać w łaskach prezesa".
- Bredniami smoleńskimi udało się zasiać wątpliwości w głowach wielu Polaków, moją rolą jest wykazywanie elementarnych sprzeczności i błędów logicznych w spiskowych wywodach - stwierdził Radosław Sikorski w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej". Dodał, że te działania mogą "irytować wielu kolegów z PiS, bo wielu z nich nie postradało zmysłów i wiedzą, że teza o zamachu jest absurdalna. Odreagowują dyskomfort, bo wbrew sobie udają, że wierzą w te fantasmagorie, by pozostać w łaskach prezesa".

- PiS ciągle nam wmawia, że był zamach, a jednocześnie oskarża rząd, że doprowadził do katastrofy. Niech się przynajmniej zdecydują, kogo bardziej chcą widzieć w ławie oskarżonych - wyliczał Sikorski.

Szef MSZ odniósł się także do niedawnych wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego, który zapowiadał, że "gdy przyjdzie czas, zapytamy czyim ministrem jest Sikorski". - W wypowiedzi prezesa Kaczyńskiego najbardziej zirytował mnie wątek "narzędzi", za pomocą których to ustali. Zastanawiam się, czy będą to narzędzia tradycyjne, jak buty hiszpańskie, rozżarzone obcęgi czy bardziej nowoczesne: wstrząsy elektryczne czy podtapianie - komentował Sikorski.

Cały wywiad w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej"

Zobacz także
 • Jarosław Kaczyński Kaczyński: Czyim ministrem jest Sikorski? Przyjdzie czas, że zapytamy. Potrzebujemy tylko narzędzi
 • Jarosław Kaczyński i Radosław Sikorski Kaczyński: To, co nam się mówi o Smoleńsku, to kłamstwa
 • Radosław Sikorski w programie Tomasza Lisa Sikorski u Lisa: Na kłamstwo smoleńskie nie można dawać miejsca
Komentarze (499)
Sikorski: Bredniami smoleńskimi udało się zasiać wątpliwość w głowach Polaków
Zaloguj się
 • allmoney

  0

  chumski
  @chumski
  zapomniales o sprawie podstawowej : Lech Kaczynski SPOZNIL sie i dlatego odlot zostal
  przesuniety .Gdyby polecieli normalnie,trafiliby jeszcze na piekna pogode i nic by sie nie stalo.

 • 1975mandy

  0

  jak to moze byc, ze nie osadzalam zadnej wypowiedzi i za kazde jak przycisne przeciw lub za pokazuje sie informacja, ze juz ocenialam, co jest zupelnym chmstwem-klamstwem. Co sie dfzieje w GP, jakis bajzelek???

 • 1852m

  Oceniono 1 raz -1

  Jarek palnij sobie w łeb i zapytaj brata: jak było na prawdę?

 • andrzej5566

  Oceniono 2 razy 0

  I tak Pan Sikorski Polacy nie są głupi!!! Szkoda dla pana, twoja propaganda już nie działa...

 • andrzej5566

  Oceniono 4 razy 2

  Pan Sikorski każdy miesiąc, stracisz wiarygodność!!!!

 • andrzej5566

  Oceniono 4 razy 2

  Pan Sikorski to propaganda! Już nie jesteś wiarygodny, idź do debaty z Macierewicz i są ekspertami.... Nasi rodacy są ubijane w Smoleńsku, ubojowi brutalnie!!!

  Dlaczego pan nie chce pomocy od NATO lub USA?? Dziwny...
  Według Pana, wszystko poszło dobrze współpraca z Rosją, tak pan Sikorski... Chcesz wyjaśnić do rodzin, że wszystko działa sprawnie, bądź facetem...Dlaczego nie można zaoferować przeprosiny, zmienia ciało, złe raporty o sekcjach...Gdzie byłeś na pogrzebie byłego prezydenta Kaczorowskiego??? Weź odpowiedzialność!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • strzelec51

  Oceniono 2 razy 0

  Ci co wierza w "teorie" zamachu, wierza bo tego pragna. To rodzaj masochizmu, ktory pomaga im czuc sie lepszymi.

  Przy okazji, nie zadaja sobie pytania, niby po kie licho komu i do czego bylby ten zamach przydatny. Wyeliminowanie 96 (czy 98?) osob, w wiekszosci juz poza sfera ktywnej polityki, w niczym nie zmienilo ukladu politycznego w Polsce, a tym bardziej w sferze stosunkow miedzynarodowych.

 • adam545

  0

  Najgorszym wrogiem Polski jest i będzie Rosja i wszyscy powinni tym wiedzieć a jak macie wątpliwości to poczytajcie historie ,jeśli chodzi o Smoleńsk to byl kilkumiejscowy wybuch w samolocie ,żeby nie udało się wylądować awaryjnie a pleplanie Sikorskiego to takie sobie ple ple dla ogłupienia narodu

 • pater66

  Oceniono 2 razy 0

  Idealny temat na Wielką Sobotę. To sikorski gra Smoleńskiem i żeruje na trupach. Ten facet to nieszczęście Polski - skłóca wszystkich i powoduje sianie nienawiści. Boni weź się w końcu za tego mąciciela!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje