Sikorski: Bredniami smoleńskimi udało się zasiać wątpliwość w głowach Polaków

30.03.2013 07:00
Radosław Sikorski

Radosław Sikorski (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- PiS ciągle nam wmawia, że był zamach, a jednocześnie oskarża rząd, że doprowadził do katastrofy. Niech się przynajmniej zdecydują, kogo bardziej chcą widzieć w ławie oskarżonych - powiedział Radosław Sikorski w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej". Szef MSZ przekonywał, że wielu posłów PiS "wbrew sobie udaje, że wierzy w te fantasmagorie, by pozostać w łaskach prezesa".
- Bredniami smoleńskimi udało się zasiać wątpliwości w głowach wielu Polaków, moją rolą jest wykazywanie elementarnych sprzeczności i błędów logicznych w spiskowych wywodach - stwierdził Radosław Sikorski w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej". Dodał, że te działania mogą "irytować wielu kolegów z PiS, bo wielu z nich nie postradało zmysłów i wiedzą, że teza o zamachu jest absurdalna. Odreagowują dyskomfort, bo wbrew sobie udają, że wierzą w te fantasmagorie, by pozostać w łaskach prezesa".

- PiS ciągle nam wmawia, że był zamach, a jednocześnie oskarża rząd, że doprowadził do katastrofy. Niech się przynajmniej zdecydują, kogo bardziej chcą widzieć w ławie oskarżonych - wyliczał Sikorski.

Szef MSZ odniósł się także do niedawnych wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego, który zapowiadał, że "gdy przyjdzie czas, zapytamy czyim ministrem jest Sikorski". - W wypowiedzi prezesa Kaczyńskiego najbardziej zirytował mnie wątek "narzędzi", za pomocą których to ustali. Zastanawiam się, czy będą to narzędzia tradycyjne, jak buty hiszpańskie, rozżarzone obcęgi czy bardziej nowoczesne: wstrząsy elektryczne czy podtapianie - komentował Sikorski.

Cały wywiad w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej"

Zobacz także
Komentarze (499)
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 519 razy 253

  Według teorii Macierewicza z zespołem oraz jego "ekspertów" najpierw były trzy wybuchy następnie pilotów ruscy zmusili do lądowania podając błędne dane a jak już mimo wszystko szczęśliwie wylądowali to przenieśli samolot do lasu przewrócili do góry kołami a rannych dobili strzałami w tył głowy
  Jak komuś nie pasuje to jest wróg i działa przeciw Polsce jak mówi prezes

 • chumski

  Oceniono 197 razy 113

  Już wielu pisało ja am takie zdanie - katastrofie winni są sami oficjele :
  1 co za dureń wsadza tyle ważnych osobistości do jednego samolotu
  2 następny idiota wybiera stare lotnisko radzieckie do lądowania saolotu prezydenta
  3 inny debil wcześniej odsuwa pilota od lotów bo odówił lądowania w złych warunkach , więc kpt.Protasiuk nie chciał ryzykować utraty pracy i ryzykował.
  Wszyscy powinni przyjąć zasadę że na pokładzie samolotu w trakcie rejsu to kapitan jest drugi po Bogu inni są ważni na ziemi!!!!!!

 • prawdziwy_liberal

  Oceniono 178 razy 78

  >Dodał, że te działania mogą "irytować wielu kolegów z PiS, bo wielu z nich nie postradało zmysłów i wiedzą, że teraz o zamachu jest absurdalna.

  Jeśli są nadal w PiSie to znacz że jednak te zmysły stracili albo są cyniczni do nieprzyzwoitości. Tak czy siak nie warto z nimi rozmawiać

 • siekier35

  Oceniono 241 razy 77

  dla mnie od początku kwaczory były żywym dowodem na wsteczną ewolucje.

 • kaczyzmowi_stop

  Oceniono 106 razy 48

  To zwyczajna katastrofa samolotowa, której przyczyny są znane. Burdel w lotnictwie wojskowym i nieprzestrzeganie procedur. Organizatorem eskapady do Katynia była kancelaria prezydenta a pan Sasin trzymał skład w wielkiej tajemnicy, żeby zagrać na nosie premierowi Tuskowi. Cała działalność Sasina polegała na "walce" z Tuskiem z powodu osobistych animozji Kaczyńskich. Czy można było zapobiec katastrofie? Oczywiście, że tak. W kilku momentach. Pierwsze to samolot nie powinien wystartować z Okęcia, Generał Błasik jako Dowódca Sił Powietrznych doskonale wiedział, że załoga nie ma ważnych uprawnień do lotu. Jego psim obowiązkiem było nie dopuszczenie tej załogi do startu. Zwierzchnik Sił Zbrojnych Prezydent RP Lech Kaczyński doskonale wiedział i widział, że w jednym samolocie znajduje się całe dowództwo WP. Jego psim obowiązkiem było zatrzymanie startu i zażądanie drugiego samolotu - jednocześnie oskarżenie Tuska o nie przygotowanie transportu. Szczególnie prezydentowi powinien się zapalić czerwony sygnał po katastrofie "Casy".
  Skoro jednak wbrew zdrowemu rozsądkowi i procedurom wystartowali, nie powinni lądować w Smoleńsku, Można się tylko domyślać z jakich powodów załoga nie reagowała na sygnały ostrzeżeń TAWS. Powinna zareagować natychmiast i odlecieć na lotnisko zapasowe tak, jak to zrobiła załoga IŁ-a 76 wiozącego samochody dla delegacji polskiej.

  Bełkot Macierewicza i Pisowców a szczególnie Jarosława Kaczyńskiego, to ich wyrzut sumienia. Doskonale wiedzą, że w znacznym stopniu przyczynili się do śmierci 96 osób. Intensywnym szczekaniem chcą zagłuszyć swoją winę. Nie uda się. Prawda jest znana. To był zamach na rozum i procedury!

 • dziadekjam

  Oceniono 151 razy 41

  To, że coraz więcej ludzi ma wątpliwości co do charakteru smoleńskiej tragedii, to w znacznym stopniu zasługa Sikorskiego i jego kumpli z "ekipy". Brednie Kaczora, Macierewicza i innych oszołomów trafiają na podatny grunt przygotowany przez niekompetentne osoby pracujące przy sprawie po stronie rządowej. Te pierdoły Kopaczki "o przekopaniu ziemi na metr głęboko", kiedy ludzie znajdowali,długo po katastrofie, części ludzi, samolotu i innych rzeczy. Kiedy okazywało się, że protokoły sekcyjne nie mają nic wspólnego z prawdą, przy jednoczesnym wcześniejszym pieprzeniu tejże Kopaczki, o obecności polskich anatomopatologów przy sekcjach itd. itp. Strona rządowa mocno się "napracowała, żeby ułatwić PiSiorom robienie Polakom wody z mózgu.

 • jurakuz

  Oceniono 170 razy 38

  deficyt budżetu państwa za luty i marzec wynosi 61% planowanego długu za cały rok 2013. to jest problem ale lemingi o tym na wyborczej nie przeczytają? Gdzie, do cholery, nasze podatki? jak się to stało? niech wyjdzie Rostowski i odpowie zamiast się chować po kątach. ale spokojnie dowali się nowy podatek to hajs znów się rozpłynie w kieszeniach urzędasów

 • pretorianin2010

  Oceniono 180 razy 36

  Dobry temat na Wielką Sobotę. Obyty w świecie Pan Minister darowałby sobie jątrzenie tego dnia. Ale skoro Pan Minister życzy:
  20 marca 2013 roku Sąd Rejonowy dla Warszawy Śródmieścia uchylił sprawę V DS 32/11 Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga do ponownego rozpoznania i stawiania zarzutów. Komu? Podległym Panu urzędnikom MSZ za odbiegające od wszelkich standardów przygotowanie wizyty polskiej delegacji do Katynia 10.04.2010 roku, którym to działaniem zostało narażone bezpieczeństwo pasażerów, a więc ważny interes prywatny. Kto za to odpowiada? Do lusterka Panie Ministrze z tymi pretensjami. Udanych Świąt, mam nadzieję ostatnich spokojnych. Ale Polaków proszę nie okłamywać. Chociaż w Wielką Sobotę.

 • jurekzoliwy

  Oceniono 29 razy 23

  Sikorski: Bredniami smoleńskimi udało się zasiać wątpliwość w głowach Polaków
  ****************************************************************************************************
  Kiedy Goebbels swego czasu przekonywał swoich rodaków, że "KŁAMSTWO POWTÓRZONE TYSIĄC RAZY STAJE SIĘ PRAWDĄ", nie spodziewał się ilu uczniów po latach będzie miał w Polsce.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje