Łotwa. Ponad 200 osób dryfowało na krach, które oderwały się od brzegu

mil, PAP
29.03.2013 16:29
Dwie kry oderwały się od brzegu w Zatoce Ryskiej

Dwie kry oderwały się od brzegu w Zatoce Ryskiej (Fot. google maps)

Ponad 200 osób dryfowało na dwóch krach, które oderwały się w dwóch różnych miejscach w Zatoce Ryskiej. Łotewskie władze poinformowały, że wszystkich udało się uratować.
W akcji ratowniczej uczestniczyły śmigłowce oraz okręty marynarki wojennej. Złe warunki pogodowe oraz wysokie fale utrudniały działania ratownicze.

Jak podawał wcześniej serwis Russia Today, na krach mogło znajdować się nawet 500 osób. - Według najnowszych danych na dwóch krach znajdowało się 219 wędkarzy, których pomyślnie ewakuowano - poinformowała jednak rzeczniczka łotewskich służb pożarniczo-ratowniczych Victoria Szembele. Na jednej krze, która oderwała się w okolicach Jurmały, znalazło się 40 osób, a na drugiej w okolicach Vakarbulli 179 wędkarzy łowiących w przeręblach.

Nie ma doniesień, by ktoś z ewakuowanych odniósł jakieś obrażenia. Łotewskie władze apelują do mieszkańców, aby nie wchodzili na lód.

Tagi:

Zobacz także
Komentarze (10)
Zaloguj się
 • stary.gniewny

  Oceniono 46 razy 40

  Gdyby to było za komuny to bym myślał że ten jeden który nie zdążył wskoczyć na krę do Szwecji zawiadomił straż graniczną

 • stary.gniewny

  Oceniono 31 razy 19

  Należy dodać że alarm podniosły wrony: kra! kra!

 • kalebas

  Oceniono 10 razy 8

  Raz wędkarz rybę, raz ryba wędkarza. Po sprawiedliwości.

 • dziadekjam

  Oceniono 12 razy 8

  Wędkowanie z dryfujących kier, to jakiś nowy ekstremalny sport narodowy Łotyszy?

 • kesik001

  Oceniono 6 razy 6

  Zbiorowe Prawo Darwina.

 • st.bareja

  Oceniono 6 razy 2

  Ci Łotysze to albo Rosjanie, albo wędkarze.

 • chrobotek46

  Oceniono 12 razy -2

  Po co bezmózgów ratować ? Każdy wie, co czyni - to dorośli ludzie ! obciążyć ich kosztami ratunku. Następni zmądrzeją na pewno ! Kasa strasznie boli - nawet głupców ! Dlaczego społeczeństwo ma podnosić koszty głupoty?

 • 1.stanley

  Oceniono 11 razy -7

  Bieda ich wygnała w zimę na krę,by coś złowić na obiad,kolację.Jestem o tym przekonany na mln procent.Kapitalizm wszystkich gnoi i dusi.

 • czarny-cezar2

  Oceniono 29 razy -25

  po kiego wałka ich "ratowali"?? oni chyba ich tak długo będą kochać aż ci uratowani się odwzjaemnią i też ich pokochają,jak sexmisji

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje