Zbrodniarz numer 1 z policyjnej toplisty wpadł w Anglii

Dariusz D. jest podejrzewany o zastrzelenie klienta w warsztacie na Zaciszu

Dariusz D. jest podejrzewany o zastrzelenie klienta w warsztacie na Zaciszu (materiały policji)

Brytyjska policja zatrzymała Dariusza D., który według prokuratury przed dwoma laty zastrzelił klienta swojego warsztatu na Zaciszu. Przez dwa lata był on najbardziej poszukiwanym przestępcą w kraju.
To była zbrodnia, która wstrząsnęła mieszkańcami spokojnego, willowego osiedla. Doszło do niej na podjeździe warsztatu samochodowego. Kule świstały niemalże na oczach dzieci z pobliskiego przedszkola, z którego okien widać warsztat.

Według ustaleń śledczych zabójcą jest 50-letni dziś Dariusz D., właściciel warsztatu przy ul. Jórskiego. Ofiarą - jego 32-letni klient. Mężczyzna nie po raz pierwszy reperował swojego czarnego saaba u Dariusza D. Feralnego dnia, taką wersję na razie przyjęli policjanci i prokuratorzy, panowie nie mogli dogadać się co do ceny. D. żądał 1,5 tys. zł. Jego klient nie chciał zapłacić za naprawę więcej niż 1 tys. zł. Doszło do kłótni, potem szarpaniny, aż wreszcie D. sięgnął po broń.

Gdy policja przyjechała na Zacisze, zabójcy już nie było. Ale nie było też ofiary ani jej samochodu. Później okazało się, że Dariusz D. zwłoki zapakował do bagażnika saaba i nim odjechał. Policja odnalazła auto przy supermarkecie w Sulejówku. A kilka dni potem u jego bliskich pod Mińskiem Mazowieckim funkcjonariusze odnaleźli pistolet maszynowy, z którego padły strzały. Ale sam podejrzany zapadł się pod ziemię.

Złapany po dwóch latach

Zbrodnia była tym bardziej szokująca, że Dariusz D. nigdy nie był nawet notowany przez policję. Był cenionym w okolicy mechanikiem. Sąsiadów co najwyżej denerwowało czasem, że samochody, które miał naprawiać, zajmują miejsca parkingowe wokół warsztatu.

Właśnie dziś mijają dokładnie dwa lata od tych wydarzeń.

Czy Dariusz D. jeszcze żyje? Czy jest szansa, żeby go zatrzymać? Co w tym celu robi policja? Takie pytania zadaliśmy wczoraj rzecznikowi komendy stołecznej. Asp. Mariusz Mrozek uchylił się od szczegółowych odpowiedzi. Odparł tylko: - Cały czas pracujemy nad tą sprawą. Są w nią zaangażowani policjanci z wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw oraz z zespołu poszukiwań celowych wydziału kryminalnego.

Zespół poszukiwań celowych to specjalna grupa pościgowa z komendy stołecznej, której zadaniem jest ściganie najgroźniejszych bandytów. Najwyraźniej wysiłki funkcjonariuszy przyniosły efekt, bo Dariusz D. został niedawno zatrzymany. Ukrywał się w Wielkiej Brytanii.

- To nie było przypadkowe zatrzymanie, ale efekt naszej ciężkiej pracy - podkreśla prok. Paweł Śledziecki, szef północnopraskiej prokuratury, która prowadzi sprawę przeciwko Dariuszowi D.

Śledczy czekają teraz na przywiezienie podejrzanego do Polski, by można było przedstawić mu zarzuty i go przesłuchać.

- Dopiero wtedy będziemy mogli wypowiedzieć się na temat ewentualnego motywu zbrodni - dodaje prokurator Śledziecki. Pytań, które wymagają odpowiedzi, jest więcej. Na przykład po co nienotowanemu mechanikowi samochodowemu pistolet maszynowy.

Dariusz D. przez ostatnie lata był na pierwszym miejscu nie tylko stołecznej, ale nawet krajowej toplisty osób ściganych przez policję.

Zobacz także
 • Policja Pijany komendant policji spowodował kolizję i uciekł. Został odwołany
 • Korzystali ze skradzionej karty zbliżeniowej PayPass
 • Napadli z tłuczkami na pub na Służewie. 4 osoby w szpitalu
Komentarze (24)
Zbrodniarz numer 1 z policyjnej toplisty wpadł w Anglii
Zaloguj się
 • mielis

  Oceniono 3 razy 1

  Ktoś narzuca te tytuły ?
  Od 23 lat w III RP zbrodniarzem nr 1 jest rowerzysta po spożyciu. Na 2 miejscu awanturnik domowy niepłacący alimentów. Ten gość to zdenerwowany usługodawca, który nie dał się okantować. Ten prezentowany pistolet używany bywa do wstrzeliwania kołków.

 • taahr

  Oceniono 6 razy 6

  Sprawiedliwosc made in Poland - Dariusz D. a w uk podaja jego pelne nazwisko :P

 • badziewiak66

  Oceniono 1 raz 1

  Warsztat to była zwyczajna przykrywka. Zwykły właściciel warsztatu nie używa pistoletu maszynowego. Można się jedynie domyślić jakie "naprawy" robił ten warsztatowy komandos.

 • jean_zatapathique

  Oceniono 5 razy 5

  Jak to? To jeszcze wczoraj rzecznik stołecznej policji nie wiedział, że podejrzany wpadł niedawno w Warszawie? "Czy Dariusz D. jeszcze żyje? Czy jest szansa, żeby go zatrzymać? Co w tym celu robi policja? Takie pytania zadaliśmy wczoraj rzecznikowi komendy stołecznej. Asp. Mariusz Mrozek uchylił się od szczegółowych odpowiedzi. Odparł tylko: - Cały czas pracujemy nad tą sprawą. [...] Najwyraźniej wysiłki funkcjonariuszy przyniosły efekt, bo Dariusz D. został niedawno zatrzymany."

 • maniakon

  Oceniono 21 razy 21

  prawdziwi przestępcy w polsce mają imunitety a ściga się rowerzystów prowadzących rower po piwku i dzieciaki z lufka trawki bo to łatwa premia za wykrycie sprawcy. prawdziwym bandziorom policja pilnuje drzwi zgodnie z zasada potulne ciele dwie matki ssie

 • kesik001

  Oceniono 8 razy 2

  Coo????
  Tusk wpadł???.

 • huston_mamy_problem

  Oceniono 39 razy 37

  po pierwsze to wygląda na zabójstwo w afekcie - więc jak można za taki czyn być na pierwszym miejscu sród najgroźniejszych bandytów ? czy w Polsce po latach 90 tych nie ma już żadnych bandziorów? tylko alimenciarze i pijani kierowcy ?

 • nonieee

  Oceniono 68 razy 62

  Największymi zbrodniarzami są ci, którzy z uśmiechem na ustach, w majestacie prawa okradają ludzi z dorobku ich życia. Z własnej chciwości i pogardy łamią naiwnym ale uczciwym ludziom życie i mają ochronę skorumpowanych władz i rządów.
  Dariusz D. to zwykły zabójca. Ciężko pracował na swoją rodzinę i raz z powodu wściekłości popełnił fatalny błąd.

 • kalebas

  Oceniono 44 razy 34

  "zbrodniarz z policyjnej toplisty"

  Moje gratulacje. Zmieńcie nazwę na gazetoid.pl

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje