Lobby gejowskie w teatrze? Kuriozum. Lobby niezdolnych to jest problem! [PUBLICYŚCI]

Jacek Żakowski przyznał, że dawno nic go tak nie zaskoczyło, jak słynna wypowiedź Joanny Szczepkowskiej o lobby gejowskim w teatrze. - Co się tej artystce dzieje? - pytał w TOK FM. Zdaniem dziennikarza nie tylko polskiemu teatrowi, ale całej kulturze zagraża inne, znacznie groźniejsze lobby. - Najbardziej boję się mafii nieutalentowanych. Mało która instytucja kultury nie pada jej ofiarą. Lobby niezdolnych to jest problem.
Joanna Szczepkowska stała się w tym tygodniu gwiazdą mediów, ale nie dzięki dobrej roli teatralnej czy filmowej. O aktorce stało się głośno po tym, jak obwieściła, że w polskim teatrze dyskryminowane są osoby heteroseksualne, bo rządzi "lobby gejowskie".

Do grona osób zaskoczonych tą wypowiedzią należy m.in. Jacek Żakowski. - Bo nigdy mi się nie wydawało, że człowiek w miarę rozsądny może opowiadać takie historie. Co się tej artystce dzieje? - pytał. I przypominał, że poprzedni skandal autorstwa Joanny Szczepkowskiej, też robił wrażenie. Aktorka pokazała pupę, podczas premiery spektaklu "Persona. Ciało Simone" w reż. Krystiana Lupy.Lobby niezdolnych

Żakowski nie zgadza się ze słowami Szczepkowskiej o gejach. Zdaniem dziennikarza zagrożenie jest zupełnie inne. - Ja się w teatrze najbardziej boję mafii nieutalentowanych. To jest najgroźniejsza mafia w sztuce, która jest wszechpotężna. I mało która instytucja kultury nie pada jej ofiarą. Lobby niezdolnych to jest problem - uważa dziennikarz."To kuriozum"

Z diagnozą sytuacji w polskim teatrze nie zgadza się też Tomasz Lis. - W kraju, gdzie wybitni ludzie przymierzają się przez lata, czasem dziesięciolecia, żeby powiedzieć o swojej orientacji seksualnej, bo boją się szykan, mówić o aktywnym lobby gejowskim jest zupełnie kuriozalne. Trzeba sobie świat opisać i są kalki, które niektórym to ułatwiają: jak Hollywood to Żydzi, jak teatr to pedały - stwierdził redaktor naczelny tygodnika "Newsweek".

Więcej o:
Komentarze (9)
Lobby gejowskie w teatrze? Kuriozum. Lobby niezdolnych to jest problem! [PUBLICYŚCI]
Zaloguj się
 • abciskimab

  Oceniono 4 razy 2

  Panie Żakowski wstyd!! Żeby komentować coś nie zapoznając się z materiałem źródłowym??? Proponuję przeczytać najpierw tekst Szczepkowskiej, zamiast komentować nagłówki prasowe, które przekłamują treść i są podane w formie sensacyjnej. Z całym szacunkiem poziom dyskusji jaki Pan proponuje to masakra!! Czy Pan rozumie słowo lobby i słowo tolerancja? Cóż jak ktoś nie ma argumentów, to wchodzi w ton pobłażliwości- czego przykładem jest ta rozmowa. A może by się tak zająć słowem tolerancja i tym co za nim idzie... tolerancja to nie uprzywilejowanie!!! Tolerancja, to możliwość bycia gdzieś na tych samych warunkach, co oznacza możliwość takiej samej krytyki. Obecnie za tolerancję uważa się szczególną ostrożność, która wynika z lęku przed oskarżeniem o homofobię. Nie ma powodu, żeby temat homoseksualizmu był tematem szczególnej ostrożności. Niech się Pan boi najpierw niechlujstwa we własnym zawodzie zanim zajmie się Pani troską o teatr, od którego jest Pani dalej niż Szczepkowska. Jak widać w każdym zawodzie może zmylić nadmierna pewność siebie, trochę więcej rzetelności i refleksji przed podjęciem dyskusji by się przydało. Pana wypowiedź to jakaś papka, ze szczególnym pominięciem sedna sprawy.

 • drozd215

  Oceniono 17 razy 15

  Najbardziej boję się mafii nieutalentowanych. Mało która instytucja .........nie pada jej ofiarą. Lobby niezdolnych to jest problem.
  -------------
  Dotyczy to również dziennikarzy, czasem o znanych nazwiskach.

 • jendrek121

  Oceniono 16 razy 2

  a czegóż sie spodziewać po tych biednych publicystach z TOK FM. Szczepkowska powiedział jako jedna z wielu i powiedziała nie tylko o lobby , powiedziała jak Wyborcza nazwała ją szmatą i jak selektywnie podchodiz do tematuj. Oczywiście Żakowskiemu nie chodzi o zrozumienie problemu w całości tylko spłaszczenie i wyśmianie Szczepkowskiej.

 • zygosz

  Oceniono 5 razy 3

  No coz , pozostalosci po Olbrychskim.
  Szkola nie idzie na marne.

 • pol-bel

  Oceniono 24 razy 0

  Z racji zawodu miałem sporo kontaktów z ludźmi teatru i ŻADNEGO LOBBY NIGDZIE - NAWET ZA GRANICĄ - NIE WIDZIAŁEM. Można by było skwitować tę wypowiedź wzruszeniem ramion, lecz ta pani wypowiedziała te oskarżenia w telewizji. Należałoby oskarżyć ją o pomówienie, bo - założę się - dowodów na istnienie takiego lobby nie znajdzie nigdzie. To zrozumiałe, że istnieją reżyserzy, którzy żądają rozebrania się na scenie, bo tego wymaga rola. Gdyby rozbierały się "dziewczyny" takie, jak ta pani (czego zresztą częściowo dokonała bez niczyjej zachęty, pokazując goły zadek), to byłoby to całkowicie w porządku, w przeciwieństwie do rozbierania się chłopaków? Przedziwne rozumowanie.

 • ubranynaczarno

  Oceniono 23 razy -13

  chętnie mogę wycina tych zboczeńców!!.. co się dzieje z tym światem...

 • dziadekjam

  Oceniono 36 razy 0

  Lobby gejowskie w teatrze? Kuriozum. Lobby niezdolnych to jest problem!"
  =========================================================
  Lobby niezdolnych, a wręcz tępych, ale "uległych", to nie tylko problem teatru, to również, a może bardziej, problem publicystów. W znacznej mierze tych tu się wypowiadających.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX