Biedroń o Wałęsie: Jego homofobia jest ohydna, w USA wszyscy o tym mówią

29.03.2013 09:34
- Nie dziwię się, że Lech Wałęsa nie jest zapraszany do Ameryki. Właśnie wróciłem z Nowego Jorku i wiem, że w Stanach Zjednoczonych wszyscy o tym mówią. Lech Wałęsa jest kompletnie nieodpowiedzialny - powiedział w Radiu ZET Robert Biedroń.
Poseł Ruchu Palikota stwierdził, że w Stanach Zjednoczonych wszyscy mówią o homofobicznej wypowiedzi Lecha Wałęsy. Jego zdaniem były prezydent okazał się kompletnie nieodpowiedzialny, mówiąc takie słowa. - Jego homofobia jest ohydna i budzi zainteresowanie na całym świecie, niestety, w bardzo złym kontekście - ocenił Robert Biedroń.

Czas na lekcję tolerancji

Poseł Ruchu Palikota zaprosił Lecha Wałęsę na Paradę Równości w czerwcu. - To by była dla niego dobra lekcja tolerancji. Jeżeli zobaczy normalnych ludzi, to może oduczy się homofobii - mówił Biedroń, który dodał, że nigdy nie widział nagich osób na corocznych demonstracjach środowisk LGBT.

Dodał, że nie dziwi się, że w ostatniej "Kropce nad i" Wałęsa powiedział, że jest za związkami partnerskimi. - 80 tysięcy dolarów to przyjemne pieniądze. Pecunia non olet - stwierdził Biedroń.

"Mniejszość seksualna prześladuje większość"

Lech Wałęsa w czasie dyskusji o związkach partnerskich stwierdził, że mniejszość nie może przeszkadzać większości. - Ja sobie nie życzę, żeby ta mniejszość, z którą się nie zgadzam, wychodziła na ulice i moje dzieci i wnuki bałamuciła jakimiś tam mniejszościami - stwierdził były prezydent. Dodał też, że w Sejmie posłowie o orientacji homoseksualnej powinni siedzieć "za murem".

Reakcje na wypowiedzi byłego prezydenta okazały się bardzo stanowcze. Odwołano dwa zaplanowane spotkania. Za jedno miał dostać 20 tys. dolarów, za drugie 50 tys. - Straciłem już 70 tys. dolarów. Obliczę moje straty i wystawię rachunek. Pokażę światu, jak mniejszość seksualna prześladuje większość - zapowiadał Wałęsa.

Ostatecznie Lech Wałęsa opowiedział się za związkami partnerskimi. - Chcę, żeby w Polsce były związki partnerskie, ale ułożone w dobry sposób. Są tacy ludzie, trzeba dać im prawa, tylko niech nie wchodzą na miejsca większości, nie afiszują się i pokazują rzeczy, które są intymne - podkreślił.

Homolobby? To jest kompletne szaleństwo

Robert Biedroń odniósł się też do wypowiedzi Joanny Szczepkowskiej, która zarzuciła środowisku teatralnemu funkcjonowanie lobby homoseksualnego. - Gdy młody heteroseksualny aktor jest zmuszany do nagości, a wszyscy wiemy, że nie dla sensu sztuki, a po to, by przyciągnąć homoseksualną widownię, to jest rodzaj mobbingu - stwierdziła Szczepkowska.

Robert Biedroń porównał jej słowa do retoryki antysemickiej z czasów 20-lecia międzywojennego. - Wtedy mówiono, że jesteśmy zakładnikami jakiegoś lobby żydowskiego, że trzeba jakoś rozwiązać ten problem. Niestety, w przypadku Żydów znaleziono "rozwiązanie". Ja się boję, do czego doprowadzi ta retoryka - powiedział.

Biedroń wydrwił pomysł "homolobby", przypominając, że jest jedynym jawnym homoseksualistą w polskim parlamencie, więc musi to lobby tworzyć sam. - Jak długo jeszcze będę słuchał, że jestem częścią jakiegoś lobby? Spotyka się - nie wiem - pięciu gejów, którzy ustalają, jak ma wyglądać parlament!? Jak na razie jestem jedyny, który się ujawnił w polskim Sejmie. O jakim lobby ona mówi? No to jest jakieś kompletne szaleństwo - mówił Biedroń.

Zobacz także
Komentarze (475)
Biedroń o Wałęsie: Jego homofobia jest ohydna, w USA wszyscy o tym mówią
Zaloguj się
 • andres1167

  Oceniono 1 raz -1

  Nie rozumiem dlaczego w polskim rzadzie sa ludzie zboczeni i chorzy na tle sexualnym ,powinno sie ich leczyc psychiatrycznie ,wszyscy zboczency z parti palikota nadaja sie na leczenie psychatryczne w zakladzie zamknietym albo od razu poddac ich eutanazji

 • dyzlav

  Oceniono 1 raz -1

  Z Żydami było troszkę inaczej, bo stanowili 10% społeczeństwa. Właśnie powstawało państwo Izrael, następowało silne przebudzenie narodowe narodu żydowskiego, i polscy politycy obawiali się, że Żydzi stworzą państwo w państwie (wielu z nich nie mówiło po polsku, tylko w jidysz, mimo, ze ich rodziny mieszkały w Polsce od kilkuset lat). Oczywistym jednak jest, że powinni wtedy mieć swoje przedstawicielstwo w parlamencie. Wszystkim tylko dobrze by to zrobiło, ale ludzie patrzyli wtedy na te sprawy troszkę inaczej, i trzeba to zrozumieć.

  Rozumiem, że w USA wszyscy mówią o Wałęsie, ale tylko wtedy, jak jest przy nich Biedronka. Dlatego tak się pewnie mu wydawało. No cóż, dziadek i jego czasy przemijają, za 10 - 20 lat zrobimy na Krakowskim Przedmieściu taką fetę, że będą opowiadać o tym przez następne sto lat, a przynajmniej opowiadaliby, gdzyby w każdym następnym roku nie była jeszcze lepsza.

  Nie da się z tymi ludźmi gadać. Np. mojego starego wychowywali jezuici, najpierw mieszkał na wsi. Nigdy tego nie zrozumie, boi się, usłyszał bardzo dużo kłamstw, wierzy w nie, taki sam stosunek ma do własnej seksualności, mnie samego próbował zrazić do mojej seksualności, trzeba się z tym pogodzić, ze taki już jest. Myślę, że większość młodych ludzi ma ich w d...

 • gtpress

  0

  Panie Biedron, Pan przesadza, zapewne odwiedzil Pan pare clubow nocnych, a noca wszystkie koty czarne sa.......pieniadze nie smierdza, ale jaja tak.......

 • alebyk

  Oceniono 4 razy 0

  Męski homoseksualizm jest obrzydliwy w przeciwieństwie do kobiecego. Taki jest pogląd normalnych facetów, kobiety chyba mają podobne odczucia. Można to pewnie jakoś wytłumaczyć i jest jak jest, Biedroń.

 • poskadno

  Oceniono 3 razy 1

  wszyscy ? napewno ? czy tylko towarzystw wzajemnej adoracji odbytów jak ty ?

 • zak_szirak

  Oceniono 2 razy 0

  Biedron zas ohydnie uprawia masturbacje homoseksa a jego narcystyczne zapatrzenie sie wglab wlasnego odbytu jest conajmniej niesmaczne

 • poskadno

  Oceniono 4 razy 0

  poza tym jak może nie być ochydne wkładanie penisa komuś w kał ? fujjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj i grzebanie w owsikach ?

 • poskadno

  Oceniono 3 razy 1

  biedroń to pederasta ? że tak się oburza ., z wyglądu pasuje...........
  i niech się nie obraża przecież pederaści się nie wstydzą tego kim są i nie powinni oburzać jak prosty Wałęsa -:)

  on a teraz zboczeńcy odpisujecie każdy kto odpisze to na bank pederasta który na forum się przyzna a koło domu udaje głupa - chore psychole powinno się ich zamykać

  p.s biedroń z małej bo to nie zasługuje na B

 • jabystry

  Oceniono 5 razy 3

  "Jego homofobia jest ohydna" - napisał odmieniec. Dla mnie - nie.
  Dla mnie homoseksualizm jest ohydny. Wiecie, dlaczego ...
  Higiena higieną ale jestem człowiekiem z wyobraźnią. i wolę kobiecy raj.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje