Biedroń o Wałęsie: Jego homofobia jest ohydna, w USA wszyscy o tym mówią

29.03.2013 09:34
- Nie dziwię się, że Lech Wałęsa nie jest zapraszany do Ameryki. Właśnie wróciłem z Nowego Jorku i wiem, że w Stanach Zjednoczonych wszyscy o tym mówią. Lech Wałęsa jest kompletnie nieodpowiedzialny - powiedział w Radiu ZET Robert Biedroń.
Poseł Ruchu Palikota stwierdził, że w Stanach Zjednoczonych wszyscy mówią o homofobicznej wypowiedzi Lecha Wałęsy. Jego zdaniem były prezydent okazał się kompletnie nieodpowiedzialny, mówiąc takie słowa. - Jego homofobia jest ohydna i budzi zainteresowanie na całym świecie, niestety, w bardzo złym kontekście - ocenił Robert Biedroń.

Czas na lekcję tolerancji

Poseł Ruchu Palikota zaprosił Lecha Wałęsę na Paradę Równości w czerwcu. - To by była dla niego dobra lekcja tolerancji. Jeżeli zobaczy normalnych ludzi, to może oduczy się homofobii - mówił Biedroń, który dodał, że nigdy nie widział nagich osób na corocznych demonstracjach środowisk LGBT.

Dodał, że nie dziwi się, że w ostatniej "Kropce nad i" Wałęsa powiedział, że jest za związkami partnerskimi. - 80 tysięcy dolarów to przyjemne pieniądze. Pecunia non olet - stwierdził Biedroń.

"Mniejszość seksualna prześladuje większość"

Lech Wałęsa w czasie dyskusji o związkach partnerskich stwierdził, że mniejszość nie może przeszkadzać większości. - Ja sobie nie życzę, żeby ta mniejszość, z którą się nie zgadzam, wychodziła na ulice i moje dzieci i wnuki bałamuciła jakimiś tam mniejszościami - stwierdził były prezydent. Dodał też, że w Sejmie posłowie o orientacji homoseksualnej powinni siedzieć "za murem".

Reakcje na wypowiedzi byłego prezydenta okazały się bardzo stanowcze. Odwołano dwa zaplanowane spotkania. Za jedno miał dostać 20 tys. dolarów, za drugie 50 tys. - Straciłem już 70 tys. dolarów. Obliczę moje straty i wystawię rachunek. Pokażę światu, jak mniejszość seksualna prześladuje większość - zapowiadał Wałęsa.

Ostatecznie Lech Wałęsa opowiedział się za związkami partnerskimi. - Chcę, żeby w Polsce były związki partnerskie, ale ułożone w dobry sposób. Są tacy ludzie, trzeba dać im prawa, tylko niech nie wchodzą na miejsca większości, nie afiszują się i pokazują rzeczy, które są intymne - podkreślił.

Homolobby? To jest kompletne szaleństwo

Robert Biedroń odniósł się też do wypowiedzi Joanny Szczepkowskiej, która zarzuciła środowisku teatralnemu funkcjonowanie lobby homoseksualnego. - Gdy młody heteroseksualny aktor jest zmuszany do nagości, a wszyscy wiemy, że nie dla sensu sztuki, a po to, by przyciągnąć homoseksualną widownię, to jest rodzaj mobbingu - stwierdziła Szczepkowska.

Robert Biedroń porównał jej słowa do retoryki antysemickiej z czasów 20-lecia międzywojennego. - Wtedy mówiono, że jesteśmy zakładnikami jakiegoś lobby żydowskiego, że trzeba jakoś rozwiązać ten problem. Niestety, w przypadku Żydów znaleziono "rozwiązanie". Ja się boję, do czego doprowadzi ta retoryka - powiedział.

Biedroń wydrwił pomysł "homolobby", przypominając, że jest jedynym jawnym homoseksualistą w polskim parlamencie, więc musi to lobby tworzyć sam. - Jak długo jeszcze będę słuchał, że jestem częścią jakiegoś lobby? Spotyka się - nie wiem - pięciu gejów, którzy ustalają, jak ma wyglądać parlament!? Jak na razie jestem jedyny, który się ujawnił w polskim Sejmie. O jakim lobby ona mówi? No to jest jakieś kompletne szaleństwo - mówił Biedroń.

Zobacz także
Komentarze (475)
Zaloguj się
 • last.man.standing

  Oceniono 752 razy 376

  Im więcej piszecie o homoseksualistach, tym bardziej społeczeństwo ma tego dosyć i tym szybciej skończy się ten temat zastępczy.

 • jestemzalegalem

  Oceniono 681 razy 317

  Homfobia to ciekawe slowo. Fobia czyli lek przed czyms. Ludzi, ktorzy nie godza sie na homopropagande od razu zwie sie homofobami. Jest cos nie tak, ze 1% spoleczenstwa probuje narzucic calej reszcie swoj swiatopoglad. Panie Bierdon niech Pan nie zapomina, ze sa jeszcze na swiecie kraje w ktorych homoseksualizm jest karany smiercia i wiezieniem. Takze gadka, ze w Polsce geje nie maja zadnych praw jest smieszna.

 • blackpartizan

  Oceniono 478 razy 204

  Panie Biedroń - pańska homofilia jest znacznie bardziej ohydna i nie budzi niczyjego zainteresowania nigdzie.
  I to pewnie tak bardzo Pana boli.
  Biedny mały miś...

 • mao111

  Oceniono 297 razy 157

  Na szczęście GW obrała najgorszą taktykę z możliwych. Polacy nie lubią jak się ich wyzywa i nachalnie indoktrynuje. Jeszcze trochę i 90% społeczeństwa będzie przeciwko legalizowaniu związków homo co widać nawet po forum GW.

 • staalkeer

  Oceniono 361 razy 153

  Jesli homoseksualizm jest wrodzony to musi go powodowac jakis gen albo chromosom. Jesli naukowcy okdryja który to gen albo chromosom za to odpowiada to można przyjąć że to jest cecha wrodzona. Jak na razie nie ma żadnych naukowych badań co powoduje homoseksualizm. Środowskia homoseksualane zachowaują sie jak talibowie wmuszając spoleczenstwo swoje teorie na podtawie wiary i przeczuć, przy okazji zastraszajac inaczej myslacych. Równi dobrze homoskeualizm może powodować molestowanie w dziecinstwie, brak wzorca meskiego lub zenskiego w dziecinstwie lub brak jedzenia marchewki.

 • kawabis

  Oceniono 171 razy 105

  Jeszcze tydzień takiego pier..lenia o tym czy Wałęsa jest homofobem czy nie i takich ataków lobby kochających inaczej i sam wyślę list do LW z poparciem. Wałęsa jest jaki jest, on się nie zmieni, ale jak gościu znany tylko z tego, że jest I gejem RP będzie go atakował to ja jestem za Lechem Wałęsą. Wałęsa dał się wkręcić dziennikarzowi nie pierwszy i nie ostatni raz, do jego spontanicznych wypowiedzi zawsze był potrzebny tłumacz, ale to nie jest powód by facet lubiący pisiurki zamiast ci..ek, atakował go.

 • supertlumacz

  Oceniono 192 razy 82

  Jeśli taki autorytet moralny jak Robert Biedroń.tak twierdzi, i to bezpośrednio po powrocie z Nowego Jorku, to ma to moc przynajmniej encykliki papieskiej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje