Korea Płd. potwierdza wzmożoną aktywność wojsk rakietowych Korei Płn.

29.03.2013 06:15
Oficerowie północnokoreańskiej armii

Oficerowie północnokoreańskiej armii (Fot. Jon Chol Jin AP)

Armia Korei Południowej zaobserwowała wzmożoną aktywność północnokoreańskich wojsk obsługujących rakiety średniego i dalekiego zasięgu - podała w Seulu agencja informacyjna Yonhap.
- Wzmożony ruch pojazdów i żołnierzy wykryto niedawno przy bateriach rakiet średniego i dalekiego zasięgu - brzmiała wiadomość Yonhap, która powołała się na źródła wojskowe. - W jednostkach rakietowych mobilizacja obowiązuje od 26 lutego, więc istnieje prawdopodobieństwo, że faktycznie wystrzelą - podała agencja.

W nocy przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un ogłosił gotowość północnokoreańskich wojsk rakietowych do ataku. Państwowa północnokoreańska agencja informacyjna KCNA podała, że Kim podpisał rozkazy podczas spotkania z najwyższymi dowódcami wojskowymi i uznał, że "w obecnej sytuacji nadszedł czas, by wyrównać rachunki z amerykańskimi imperialistami".

Plan ataku rakietowego

"Zatwierdził plan przygotowań technicznych dla rakiet strategicznych Koreańskiej Armii Ludowej, nakazując oczekiwanie na atak, aby mogły w dowolnej chwili uderzyć w kontynentalne USA, ich bazy wojskowe na terenie Pacyfiku, w tym na Hawajach, Guam i te w Korei Południowej" - poinformowała KCNA. Działania Korei Północnej odczytuje się jako reakcję na przelot dwóch amerykańskich bombowców strategicznych B-2 nad Półwyspem Koreańskim.

Zobacz ćwiczenia w Korei Północnej


W ostatnim czasie napięcie na Półwyspie Koreańskim znacznie wzrosło. 11 marca władze w Pjongjang ogłosiły, że nie będą więcej uznawały kończącego wojnę koreańską rozejmu z 1953 roku ani wszystkich pozostałych porozumień odprężeniowych z Seulem. Była to odpowiedź zarówno na rozszerzenie sankcji ONZ w następstwie przeprowadzonej 12 lutego trzeciej północnokoreańskiej próby nuklearnej, jak i na wspólne amerykańsko-południowokoreańskie ćwiczenia wojskowe.

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (285)
Zaloguj się
 • kornel-1

  Oceniono 273 razy 209

  Mam nadzieję, że żadna ze stron nie da się sprowokować.
  "Zaprzyjaźnione" armie tylko czekają, by wypróbować nowy sprzęt.

  Wesołego jajka!

 • siekier35

  Oceniono 285 razy 177

  cholera,częste wprowadzanie "demokracji" doprowadzić może do 3 światowej.

 • jkdino49

  Oceniono 442 razy 144

  Mam już swoje lata i pamiętam, jak w czerwcu 1967 r. Arabowie, na czele z Egiptem wtedy pod rządami Nasera, odgrażali się że zmiotą Izrael z powierzchni ziemi. A Izraelczycy do czasu słuchali tego spokojnie, a potem jak przyp... to Egipcjanie spieprzali przez cały Synaj aż się kurzyło, a w ciągu 6 dni wojna skończyła się totalną klęską Arabów.

 • nannek

  Oceniono 211 razy 109

  Ale o co chodzi w tej perfidnej propagandzie i zaczepkach.

  Zaczepiają szukają wojny to co niby Korea ma robić.

 • 1234qwerty

  Oceniono 177 razy 65

  Drogie redachtory może jakieś newsy o reformach gospodarczych i zmianach durnego prawa u nas. Wiem ze to trudny temat dla Was ale może dość siania paniki. Zajmijmy się własną dupą

 • vonsmroden

  Oceniono 73 razy 63

  Wojna to najlepszy biznes, zwłaszcza teraz w dobie kryzysu...

 • ulla_lingsztat

  Oceniono 282 razy 60

  Bo ludzie może nie wiedzą --- ale przyczyną wybuchu wojny amerykańsko - japońskiej były sankcje nałożone na Japonie przez USA i ich funfli, w tym na rope i inne strategiczne surowce, bez których gospodarka Japonii musiałaby szybko upaś. Tak więc wojnę i setki tysięcy ofiar spowodowali amerykanie.

 • aide5

  Oceniono 187 razy 59

  Historia pokazuje ze gdy sieje sie wiatr zbiera sie burze a tak robi sie od wielu miesiecy puszczajac szkalujace bączki na Korea Polnocna I nigdy nie wiadomo kto moze wygrac konflikt gdy taki sie zacznie .Gdy amerykanie by przegrali to i w Europie nie beda mieli co szukac a ich zwolenicy w Polsce pojda na szafot

 • tenare

  Oceniono 308 razy 58

  Codzienne artykuły propagandowe szkalujące Koreę Północną mają dać psychologiczne podłoże do akceptacji przez społeczeństwo przygotowywanej agresji przeciwko temu państwu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje