Olbrychski u Olejnik: Polacy są wciąż jeszcze kołtuńskim społeczeństwem

Zdaniem Daniela Olbrychskiego Agnieszka Holland, która ogłosiła, że czuje się oszukana przez PO w sprawie związków partnerskich, ma rację. - I ja się spodziewałem, że Platforma będzie odważniejsza i przeprowadzi to, co już kraje na wyższym etapie cywilizacyjnym osiągnęły - powiedział aktor dziś w ?Kropce nad i?.
Prowadząca program Monika Olejnik zapytała, czy w sprawie związków PO bała się Kościoła? - Nie - odparł Olbrychski i zaraz dodał: - Wydaje mi się, że Polacy są wciąż jeszcze kołtuńskim społeczeństwem. I PO boi się o głosy ludzi o bardzo zatwardziałych poglądach, do których należy nasz wielki prezydent, jeden z najwspanialszych Polaków XX wieku, Lech Wałęsa.

Olejnik przypomniała, że w związku ze swoimi wypowiedziami o homoseksualistach Wałęsa nazywany jest przez środowiska artystyczne bigotem. - Nie zgadzam się z tym - odpowiedział Olbrychski. - Ja też użyłem raz troszkę zbyt ostrego słowa na temat jego wypowiedzi. Ale zostawmy Wałęsę w spokoju. Tacy ludzie mają prawo tak myśleć, byle nie ranili innych. Wydaje mi się, że komuś takiemu jak Wałęsa te rzucone ot tak słowa powinniśmy wybaczyć i wierzyć, że już np. jego syn sądzi inaczej.

- Ale od człowieka, który dostał Pokojową Nagrodę Nobla, oczekuje się czegoś więcej - stwierdziła Olejnik i zapytała: - Naprawdę jesteśmy narodem kołtuńskim? Olbrychski odpowiedział: - Myślę, że tak. I z tego wyszła zbytnia ostrożność PO na to, że straci głosy.

Lech Wałęsa: Geje powinni siedzieć za murem - czytaj artykuł >>

Więcej o:
Komentarze (651)
Olbrychski u Olejnik: Polacy są wciąż jeszcze kołtuńskim społeczeństwem
Zaloguj się
 • nowak30

  Oceniono 1 raz 1

  -A co powiecie o FRANCUZACH protestujących przeciw dominacji odmieńców ?
  -przecież to nie są chuba imigranci z Polski -a "tacy ciemni"

 • m.arco

  Oceniono 2 razy 2

  Czy ta menda musi obrażać ludzi? Olbrychski kołtun jeden...

 • strad07

  Oceniono 5 razy -1

  Poczytajcie komentarze do wypowiedzi Olbrychskiego ! No i co ?! Olbrychski ma rację, społeczentwo nasze jest jednak kołtuńskie (658 dowodów !!!) .

 • pseudo12345

  Oceniono 1 raz 1

  Panie Olbrychski, w latach 90-tych, kiedy to Polska stała się lepszym zagłębiem seksualnym niż Meksyk, a od widoku gołych d--p na każdym kroku aż bolała głowa, część Polaków też kojarzyła to z postępem cywilizacyjnym.
  Dlatego, zanim pan oceni, czy to z powodu kołtuństwa to należy się zastanowić. Najgorszą propagandę w tym zakresie robią heteroseksualni amatorzy związków partnerskich. To oni podpierając się koniecznością unormowania statusu homoseksualistów chcą załatwić związki partnerskie dla siebie, pomimo tego, ze mają już kilka opcji do wyboru. To oni, chcąc żyć w stylu wolnego ptaka, robią bardzo negatywną opinię homoseksualistom, ponieważ ich hałaśliwość, roszczeniowość, niedojrzałość, wulgaryzm wpisów, brak argumentów w zamian za obelgi społeczeństwo przypisuje homoseksualistom, traktuje to jako działania homoseksualistów i żądania homoseksualistów zrównania z przywilejami małżeństw. Nie sądzę, że żądania homoseksualistów są aż tak daleko idące i osiągnęliby większy efekt działając bez "wsparcia" heteroseksualistów, ponieważ w ten sposób mogą tylko zniechęcić do siebie część społeczeństwa.

 • strad07

  Oceniono 5 razy -3

  Olbrychski ma zupełną rację . To społeczeństwo jest "skołtunione" przede wszystkim przez kołtuński kler . Zawsze mówiłem : do księgarni chamy , a nie tylko do "mięsnygo" lub monopolowego . Temu społeczeństwo ton nadaje Sławoj Flaszka Głódź !!!

 • zaanawetprzeciw_2.0

  Oceniono 4 razy 4

  Kończ waść wstydu oszczędź.

 • wedrowieczdaleka

  Oceniono 3 razy -3

  Olbrychski ma racje. To przykre. Polacy czesto sa koltunami i traca zasciankowa mentalnoscia.

 • zygosz

  Oceniono 4 razy 4

  Ktos powiedzial tak, Olbrychski jest
  wielki ,ale jego rozum malenki .

 • representation1

  Oceniono 2 razy 2

  To dopiero jest bolszewizm! – mówi Redbad Klijnstra o zachowaniu Olbrychskiego
  -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  Niektórzy żyją w myśl teorii Stalina, że jeśli fakty nie pasują do teorii, tym gorzej dla faktów. Pan Olbrychski jest siłą rzeczy przyprószony poprzednią epoką i perspektywą tamtych czasów. Uzurpuje sobie prawo, żeby korzystając ze swojego nazwiska, oceniać ludzi teraz żyjących w Polsce.

  Przeciętny, ciężko pracujący przedsiębiorczy Polak ma prawo zapytać pana Olbrychskiego: „Jak pan śmie? Co panu daje prawo do mówienia takich rzeczy, do traktowania mnie jak dziecko?"

  [Wysyła pan Daniela Olbrychskiego na emeryturę?]

  Tak. Zrobił już wystarczająco dużo dobrego dla polskiego filmu i teatru. Teraz swoimi występami może już tylko zrazić kolejne pokolenia do teatru.

  Nie zaskoczył mnie udział pana Olbrychskiego w komitecie (zasiądzie w komitecie honorowym kongresu lewicy społecznej organizowanym w czerwcu przez SLD). SLD, jako spadkobierca PZPR, jest pewnie znajomym mu środowiskiem. Artysta może, jak każdy robić co chce. Kwestia czy warto rozmieniać na drobne tak piękny dorobek. To częste zjawisko w Polsce. Ja, jako sfrustrowany aktor szóstego planu, zbyt wiele nie straciłbym przez udział w takim czy innym komitecie, choć nie mam takich planów.

  www.rp.pl/artykul/107684,994742-Olbrychski-obraza.html?p=1

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX