Olbrychski u Olejnik: Polacy są wciąż jeszcze kołtuńskim społeczeństwem

28.03.2013 21:26
Zdaniem Daniela Olbrychskiego Agnieszka Holland, która ogłosiła, że czuje się oszukana przez PO w sprawie związków partnerskich, ma rację. - I ja się spodziewałem, że Platforma będzie odważniejsza i przeprowadzi to, co już kraje na wyższym etapie cywilizacyjnym osiągnęły - powiedział aktor dziś w "Kropce nad i".
Prowadząca program Monika Olejnik zapytała, czy w sprawie związków PO bała się Kościoła? - Nie - odparł Olbrychski i zaraz dodał: - Wydaje mi się, że Polacy są wciąż jeszcze kołtuńskim społeczeństwem. I PO boi się o głosy ludzi o bardzo zatwardziałych poglądach, do których należy nasz wielki prezydent, jeden z najwspanialszych Polaków XX wieku, Lech Wałęsa.

Olejnik przypomniała, że w związku ze swoimi wypowiedziami o homoseksualistach Wałęsa nazywany jest przez środowiska artystyczne bigotem. - Nie zgadzam się z tym - odpowiedział Olbrychski. - Ja też użyłem raz troszkę zbyt ostrego słowa na temat jego wypowiedzi. Ale zostawmy Wałęsę w spokoju. Tacy ludzie mają prawo tak myśleć, byle nie ranili innych. Wydaje mi się, że komuś takiemu jak Wałęsa te rzucone ot tak słowa powinniśmy wybaczyć i wierzyć, że już np. jego syn sądzi inaczej.

- Ale od człowieka, który dostał Pokojową Nagrodę Nobla, oczekuje się czegoś więcej - stwierdziła Olejnik i zapytała: - Naprawdę jesteśmy narodem kołtuńskim? Olbrychski odpowiedział: - Myślę, że tak. I z tego wyszła zbytnia ostrożność PO na to, że straci głosy.

Lech Wałęsa: Geje powinni siedzieć za murem - czytaj artykuł >>

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (651)
Zaloguj się
 • agap.e

  Oceniono 744 razy 442

  Wniosek jest jasny. Dzisiaj można inaczej kochać, inaczej kupować tylko myśleć inaczej nie wolno.

 • delivered

  Oceniono 355 razy 157

  Rany ile bezinteresownej nienawiści wylało się na tym forum. Polacy Polaków chcą mordować bo mają inne preferencje seksualne. Straszne.

 • arkalionxp

  Oceniono 260 razy 130

  Szkoda,że nie powiedział on tego w reklamie Biedronki My Polacy tak mamy.....Reklamując słynącą z wyzysku portugalska sieć,która raczej nie ma w swojej ofercie tradycyjnego polskiego jedzenia tylko przetworzoną junk food pokazał się jako typowy polski kołtun lecący za kasą.Chyba prywatnie ten Pan nie lata po biedronkach w poszukiwaniu dobrej żywności i ta reklama wręcz razi swą nieszczerością.Polak nie kołtun w poszukiwaniu świeżych warzyw i owoców pójdzie na bazarek,mięso i wędliny kupi u małego lokalnego producenta,produkty mleczne kupi ze starych OSM ,a reklamowane z taką werwą przez tego Pana sklepy będzie omijał szerokim łukiem.

 • kac

  Oceniono 750 razy 118

  Szanowny Panie Olbrychski,
  jeżeli brak akceptacji dla jednopłciowych związków jest kołtuństwem,
  to jestem dumnym kołtunem !

 • fujiyama

  Oceniono 326 razy 112

  Kraj na "wyższym etapie cywilizacyjnym" (USA) właśnie tylnymi drzwiami wprowadził immunitet dla firmy Monsanto na sprzedaz zywności genetycznie modyfikowanej, a ludzie byli zajęci ustawą o związkach homo.
  Teraz żaden sad federalny lub społeczność nie może zabronić Monsanto sprzedaży i siania swojego ścierwa.
  www.examiner.com/article/obama-grants-monsanto-immunity

  Tyle w temacie panie aktorze.

 • listopad50

  Oceniono 344 razy 76

  za to pan Olbrychski jest nadzwyczaj madrym, otwartym czlowiekiem. Bo wszystkie nowinki zgnilego zachodu, sa wedlug niego dobre.

 • pijatyka

  Oceniono 153 razy 67

  Wrzucanie różnych pierdów jako 'głównego newsa dnia' prodołżajet ;->

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje