W domu sprawcy masakry w Newtown znaleziono cały arsenał broni

Ewakuacja kościoła w Newtown

Ewakuacja kościoła w Newtown (Fot. JOSHUA LOTT REUTERS)

W domu Adama Lanzy, sprawcy masakry w Newtown, policja znalazła kilka sztuk broni i kilkaset sztuk amunicji, które nie zostały użyte podczas ataku. Lanza w grudniu zabił w szkole podstawowej 27 osób, w tym 20 dzieci.
Z informacji opublikowanych dzisiaj przez sąd wynika, że oprócz broni policjanci znaleźli również specjalne certyfikaty. Były one wydane na Lanzę i jego matkę - zabitą przez niego przed atakiem na szkołę - przez amerykańskie Narodowe Stowarzyszenie Strzeleckie.

Atak na szkołę w Newtown

Do masakry w szkole podstawowej w Newtown doszło 14 grudnia 2012 roku. W wyniku ataku szaleńca zginęło 20 dzieci (w wieku 6-7 lat) i 6 dorosłych. Sprawca popełnił samobójstwo. Strzelanina w Newtown, w której łącznie ze sprawcą zginęło 28 osób, to jedna z najkrwawszych zbrodni w USA w ostatnich latach. Jedynie w 2007 roku w Virginia Tech samotny zabójca zastrzelił 32 osoby i również popełnił samobójstwo.

Ustalono, że Lanza zastrzelił matkę w domu, po czym uzbrojony w dwa pistolety i karabin, pojechał do szkoły jej samochodem, wdarł się do środka, wybijając okno, i zaczął strzelać. Jego ofiary to sześć kobiet, 12 dziewczynek i ośmiu chłopców. Do identyfikacji ofiar użyto zdjęć, żeby choć trochę oszczędzić rodzinom szoku - ujawnił lekarz medycyny sądowej Wayne Carver.

Najnowsze informacje