Skandal na szczycie BRICS. Ochroniarze Putina wyproszeni z budynku [WIDEO]

Ochroniarz Putina wypraszany przez afrykańskiego strażnika

Ochroniarz Putina wypraszany przez afrykańskiego strażnika (Fot. youtube.com/rt.com)

Niecodzienny incydent miał miejsce w trakcie spotkania prezydenta Rosji Władimira Putina z prezydentem RPA Jacobem Zumą na szycie BRICS w Durbanie. Ochroniarze rosyjskiej głowy państwa zostali stanowczo wyproszeni z budynku przez afrykańskich strażników - informuje portal Russia Today.
Jak widać na nagraniu zamieszczonym na portalu Russia Today, afrykańscy strażnicy najwyraźniej nie zrozumieli, kim są mężczyźni w garniturach wchodzący za Putinem do budynku. Chwilę później podjęli więc interwencję. Doszło do niegroźnej przepychanki i mimo że ochroniarze Putina zaznaczali, że są "delegacją rosyjską", usłyszeli stanowcze "Wyjść" i zakłopotani opuścili budynek.

Ponoć po jakimś czasie wyproszeni ochroniarze mogli wrócić do budynku. Wypowiadając się na temat incydentu, rzecznik Putina, Dmitrij Pieskow, powiedział, że szczyt nie został tak dobrze zorganizowany, jak tego oczekiwano. - Lepiej zorganizowali mistrzostwa w piłce nożnej - powiedział, odnosząc się do mistrzostw w RPA w 2010 roku.

Afrykańscy strażnicy zachowywali się ponoć równie ostro w stosunku do rosyjskich dyplomatów, regularnie zamykając drzwi przed ministrem spraw zagranicznych Rosji Siergiejem Ławrowem oraz innymi członkami delegacji.

W szczycie BRICS w Durbanie biorą udział przedstawiciele Brazylii, Rosji, Indii, Chin i RPA. Główne cele grupy to stworzenie nowego systemu walutowego, zwiększenie roli członków BRICS w światowych instytucjach walutowych oraz zreformowanie ONZ.

Komentarze (113)
Skandal na szczycie BRICS. Ochroniarze Putina wyproszeni z budynku [WIDEO]
Zaloguj się
 • szczuras99

  0

  Gdyby to byl amerykanski prezydent to ochraniarze predzej by wysadzil caly budynek niz by dali sie wyprosic .

 • bosman80

  Oceniono 1 raz 1

  Ci czarni, zwlaszcza ten w garniturze sa na maksa agresywni... bylo albo zrobic afere i im wpie...przy fotografach spuscic, albo dyplomatycznie sie wycifac i sprawe zalatwic w kuluarach

 • poljack

  Oceniono 1 raz 1

  Kraje które chciały wprowadzić nową walutę rozliczeniową źle skończyły Irak,Libia Syria .
  .
  Ciekawe co to za zmiany w ONZ chyba nie wywalenie stałych członków rady bezpieczeństwa.

 • conn-x-5

  Oceniono 5 razy 1

  ot poziom polactwa..

  Zaden z was nie wie w jakim celu spotkali sie tam porzywodcy krajow

  Nikt z was nie wie i nie bedzie wiedzial gdyz im wlasnie tym pejsatym palantom wlasnie oto chodzi-byscie byli w niewiedzy , byscie byli dalej tepymi dzidami byscie umarli jako katojebniete palanty na poziomie amerykanskiego kanalowca.

 • podobny_do_nikogo

  Oceniono 4 razy -2

  Cenna lekcja :). Jednak można.

 • folwark_polski

  Oceniono 4 razy 2

  stado głupich gnojków na forum

 • ste-els

  Oceniono 3 razy -3

  Słusznie! Putin nie wziął z sobą Leonida A. Moskwina - miedzynarodowego oszusta. Kto w imieniu rosjan miał kraść. Ten Moskwin to dr. nauk ekon., były dyplomata, wykładowca na ruskich uczelniach. Kształtuje młode pololenie mafiozów. Pomaga mu syn Anton i L.C. Kustowa. Prokuratorom dzieli łapówy, stąd nie tykalny.

 • brajanu

  Oceniono 6 razy -4

  " usłyszeli stanowcze "Wyjść" i zakłopotani opuścili budynek."

  szkoda, że nasi wybrańcy nie potrafia tak stanowczo zareagować.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje