Skandal na szczycie BRICS. Ochroniarze Putina wyproszeni z budynku [WIDEO]

28.03.2013 12:18
Niecodzienny incydent miał miejsce w trakcie spotkania prezydenta Rosji Władimira Putina z prezydentem RPA Jacobem Zumą na szycie BRICS w Durbanie. Ochroniarze rosyjskiej głowy państwa zostali stanowczo wyproszeni z budynku przez afrykańskich strażników - informuje portal Russia Today.
Jak widać na nagraniu zamieszczonym na portalu Russia Today, afrykańscy strażnicy najwyraźniej nie zrozumieli, kim są mężczyźni w garniturach wchodzący za Putinem do budynku. Chwilę później podjęli więc interwencję. Doszło do niegroźnej przepychanki i mimo że ochroniarze Putina zaznaczali, że są "delegacją rosyjską", usłyszeli stanowcze "Wyjść" i zakłopotani opuścili budynek.

Ponoć po jakimś czasie wyproszeni ochroniarze mogli wrócić do budynku. Wypowiadając się na temat incydentu, rzecznik Putina, Dmitrij Pieskow, powiedział, że szczyt nie został tak dobrze zorganizowany, jak tego oczekiwano. - Lepiej zorganizowali mistrzostwa w piłce nożnej - powiedział, odnosząc się do mistrzostw w RPA w 2010 roku.

Afrykańscy strażnicy zachowywali się ponoć równie ostro w stosunku do rosyjskich dyplomatów, regularnie zamykając drzwi przed ministrem spraw zagranicznych Rosji Siergiejem Ławrowem oraz innymi członkami delegacji.

W szczycie BRICS w Durbanie biorą udział przedstawiciele Brazylii, Rosji, Indii, Chin i RPA. Główne cele grupy to stworzenie nowego systemu walutowego, zwiększenie roli członków BRICS w światowych instytucjach walutowych oraz zreformowanie ONZ.

Zobacz także
Skomentuj:
Skandal na szczycie BRICS. Ochroniarze Putina wyproszeni z budynku [WIDEO]
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje