Skandal na szczycie BRICS. Ochroniarze Putina wyproszeni z budynku [WIDEO]

28.03.2013 12:18
Niecodzienny incydent miał miejsce w trakcie spotkania prezydenta Rosji Władimira Putina z prezydentem RPA Jacobem Zumą na szycie BRICS w Durbanie. Ochroniarze rosyjskiej głowy państwa zostali stanowczo wyproszeni z budynku przez afrykańskich strażników - informuje portal Russia Today.
Jak widać na nagraniu zamieszczonym na portalu Russia Today, afrykańscy strażnicy najwyraźniej nie zrozumieli, kim są mężczyźni w garniturach wchodzący za Putinem do budynku. Chwilę później podjęli więc interwencję. Doszło do niegroźnej przepychanki i mimo że ochroniarze Putina zaznaczali, że są "delegacją rosyjską", usłyszeli stanowcze "Wyjść" i zakłopotani opuścili budynek.

Ponoć po jakimś czasie wyproszeni ochroniarze mogli wrócić do budynku. Wypowiadając się na temat incydentu, rzecznik Putina, Dmitrij Pieskow, powiedział, że szczyt nie został tak dobrze zorganizowany, jak tego oczekiwano. - Lepiej zorganizowali mistrzostwa w piłce nożnej - powiedział, odnosząc się do mistrzostw w RPA w 2010 roku.

Afrykańscy strażnicy zachowywali się ponoć równie ostro w stosunku do rosyjskich dyplomatów, regularnie zamykając drzwi przed ministrem spraw zagranicznych Rosji Siergiejem Ławrowem oraz innymi członkami delegacji.

W szczycie BRICS w Durbanie biorą udział przedstawiciele Brazylii, Rosji, Indii, Chin i RPA. Główne cele grupy to stworzenie nowego systemu walutowego, zwiększenie roli członków BRICS w światowych instytucjach walutowych oraz zreformowanie ONZ.

Zobacz także
Komentarze (113)
Zaloguj się
 • topiramax

  Oceniono 137 razy 113

  Teraz zapewne Rosyjskie służby Weterynaryjne i Żywności znajdą odpowiednie bakterie w owocach, przyprawach albo czym innym eksportowanych z RPA;)

 • bodek82

  Oceniono 80 razy 46

  Ochroniarze Putina jak widać, wykazali się zimną krwią i opanowaniem. Chwała im, że nie zabili wszystkiego co się rusza w Durbanie.

 • kongreszydowski

  Oceniono 152 razy 46

  A jak Prezydent Prezes pojedzie do Durbanu z malym pistolecikiem, to go wyprosza i minister Artek Gorski bedzie mogl powiedziec, ze to jest koniec cywilizacji bialego czlowieka.

 • seroo1

  Oceniono 76 razy 30

  Jaki tam skandal ???
  Ktoś pokazał osiłkom od Putina i Ławrowowi gdzie ich miejsce.
  A że zrobili to czarni ???
  Taki los...

 • rabbinhood

  Oceniono 30 razy 22

  Jak spotykam znajomych z RPA którzy mają zupełnie inną niż Biała skórę, to mówią, że teraz u nich jest bezpiecznie, nie to co kiedyś i że od czasów przemian można żyć pełną piersią. Kiedy spotykam Białych z RPA a szczególnie kobiety to mówią że kto może ten emigruje, że jest u nich strasznie niebezpiecznie, a sam gwałt to bułka z masłem, zaś AIDS w jego wyniku jest powszechnym problemem. Sugerują aby nie jechać do RPA bo niekoniecznie uda się wrócić. Mówiąc w skrócie, Białych tam nie lubią. Takie zatrzymanie ochroniarzy Putina można rozważać w różnych kategoriach, jedną z nich jest fakt że wśród krajów BRICS tylko Rosja jest Biała.
  Inny wątek jest taki, że liderem tego ugrupowania chcą zostać Chiny i ten prztyczek mógł być zamówiony, albo ktoś chce ich skłócić.

 • nietyp

  Oceniono 33 razy 19

  I to ma być ochrona?!?!?!?? Zostawili Putina - głowę państwa samego... Ja pier...dolę!!!! Toż Syberia to dla nich zbyt niska kara!!! Myślałem, że tylko polski BOR jest tak beznadziejny. Jak przykładowo wtedy, kiedy Gruzini odwieźli Kaczyńskiego w nieznanym kierunku po słynnym "Zamachu" a jego ochroniarze jak stado baranów tylko na to patrzyli. I nie chodzi mi tu o Kaczyńskiego czy jakiegokolwiek innego matoła tylko o PROFESJONALIZM tych ludzi szkolonych i utrzymywanych za nasze pieniądze!!!!

 • supertlumacz

  Oceniono 37 razy 11

  Południowa Afryka chyba nie dorosła do członkostwa BRICS. Kto kontroluje tamtejsze wydobycie diamentów?

  Moim zdaniem największe zagrożenie dla osobistego bezpieczeństwa Putina występowało w czasie zaaranżowanej przez organizatorów audiencji jakiej udzielił egipskiemu golasowi Muhamedowi Murzi. Ten agent USA (po studiach w USA firmujący fundamentalistów) oświadczył że Egipt też chciałby zostać członkiem BRICS i oferuje eksport gazu do Rosji. Później okazało się że to był błąd tłumacza a Egipt jest zainteresowany darowizną gazu od Rosji...Putin przełożył czujniki dozymetryczne do prawych kieszeni bo cały czas siedział bokiem do swego rozmówcy i nie patrzył mu w oczy...

  Inne ciekawsze informacje. Rosja darowała krajom afrykańskim sowieckie długi na sumę $20 mld co jest największym umorzeniem z krajów G8 (przepraszam, u was, Polaków, nazywa to się G7+Rosja. Dobrze piszę, zigzaur?). Chiny kupiły Tanzanię obiecując inwestycje na $15 mld. Utworzono fundusz stabilizacyjny dla finansowania wymiany między BRICS na sumę $100 mld , w tym . Rosja zadeklarowała $18mld. Połowa wymiany między Brazylią a Chinami , to jest $30 mld, ma być rozliczana w juanach. SA wyraziła chęć zakupu większej ilości samolotów cywilnych opracowanych przez firmę Suchoj
  www.vesti.ru/theme.html?tid=102594
  Więcej informacji w dziale powyżej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje