Sikorski: Niech Kaczyński zaprzestanie tchórzliwych insynuacji

27.03.2013 19:34
Szef MSZ Radosław Sikorski zwrócił się dziś do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego o "zaprzestanie tchórzliwych insynuacji". To reakcja na słowa szefa PiS, który powiedział o Sikorskim, że "nie wiadomo, czyim jest ministrem".
- Prosiłbym pana prezesa Kaczyńskiego, żeby zaprzestał tchórzliwych insynuacji, tylko jak mężczyzna powiedział: "tak-tak, nie-nie", a ja wtedy obiecuję, że dam mu szansę udowodnienia swoich zniesławień w sądzie - powiedział dziś Sikorski w słowackim Popradzie.

Kaczyński: "Czyim Sikorski jest ministrem?"

Ministra pytano o wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego dla portalu Niezalezna.pl. Kaczyńskiemu w rozmowie o działania rządu ws. Smoleńska pomaga prowadząca wywiad Katarzyna Gójska-Hejke. - Minister Sikorski usprawiedliwia Rosjan. W zasadzie się nie dziwi, że nie oddają wraku. Daje alibi stronie rosyjskiej - sugerowała politykowi dziennikarka.

- Wystarczy wysłuchać tego, co pani teraz powiedziała, by zadać pytanie, czyim Sikorski jest ministrem? Ale to jest na dłuższą rozmowę i nieco inny czas. A sądzę, że przyjdzie taki czas, kiedy będziemy to pytanie bardzo konkretnie stawiać. Póki nie będziemy mieli odpowiednich narzędzi, to nie będziemy mogli tej sprawy doprowadzić do końca. Mówię tutaj o sprawie, czym się kieruje minister Sikorski - odparł jej Kaczyński.

Prezes PiS uważa, że śledztwo smoleńskie jest podporządkowane Rosji. - Nawet w PRL-u badania katastrof sowieckich samolotów, które były w Locie i rozpadały się w powietrzu, były jednak niezależne. Rosjanie się nie zgadzali z wynikami naszych badań - stwierdził Kaczyński.

Zobacz także
Komentarze (167)
Zaloguj się
 • chi_neng1

  Oceniono 374 razy 216

  Brawo, panie ministrze Sikorski !

  Wlasnie tak nalezy "Z TYM PANEM" rozmawiac !

 • e-komentarz

  Oceniono 195 razy 161

  "Przyjdzie taki czas, kiedy będziemy mu to pytanie bardzo konkretnie stawiać"
  No właśnie - najlepszy czas byłby przed sądem, pod przysięgą. Zdecyduj się ministrze.
  Bo te jego i jego świty ciągłe insynuacje są nie do zniesienia...

 • beretzantenka

  Oceniono 195 razy 153

  Czyim ministrem jest Sikorski ? Oczywiscie Tuska .
  Czyim byl wczesniej ? Kaczynskiego .
  No ale tajemnicza mina i " temat na dluzsza rozmowe " rozpala moherowa wyobraznie .
  Prezesik przeciez nic nie powiedzial , jak zwykle niewinny .

 • fakiba

  Oceniono 170 razy 126

  Prezes wie ale nie powie czyim ministrem jest pan Sikorski bo jak by moherom wytłumaczył że Polski a nie tak jak on przedstawiciel jakiegoś wydumanego państwa woskiego z urojonym rządem

 • jamcijest44

  Oceniono 160 razy 122

  Wymagać od prezesa "zaprzestania kłamliwych insynuacji"? To jakby żądać od deszczu, żeby przestał padać albo od słońca, by przestało świecić. Bez kłamliwych insynuacji okazałoby się, że prezes nie ma w zasadzie nic do powiedzenia...

 • maracana2012

  Oceniono 139 razy 107

  Myślę więc jestem, powiedział Kaczyński i ...tchórzliwie zniknął .

 • q3000

  Oceniono 114 razy 90

  Kiedy Jarosław przestanie coś insynuować to zniknie jak ten milicjant , który zaczyna myśleć....

 • zelenyles

  Oceniono 84 razy 60

  no tak Kaczyński zawsze schowa się za krzyż za brata za chmarę moherów i wtedy jest bohaterem.

 • balbina1_0

  Oceniono 31 razy 25

  Jak zwykle insynuacje, mętne oskarżenia, wywija tym pistolecikiem ale nie ma odwagi żeby strzelić, bo wie że ma tylko ślepaki. Dopóki otwarcie nic nie powie nie można go wziąć za szmaty, a PiSiory co miały usłyszeć to usłyszały i paranoja trwa, ciekawe jak długo jeszcze ???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje