USA: Pierwsza w historii kobieta na czele Secret Service

27.03.2013 14:17
Julia Pierson jest pierwszą kobietą na stanowisku szefa Secret Service

Julia Pierson jest pierwszą kobietą na stanowisku szefa Secret Service (Fot. HANDOUT Reuters)

Prezydent USA Barack Obama powierzył Julii Pierson stanowisko dyrektora Secret Service (Tajnej Służby Stanów Zjednoczonych) - poinformował Biały Dom. Pierson będzie pierwszą kobietą na tym stanowisku od czasu utworzenia agencji w 1865 roku.
Zobacz także
Komentarze (21)
USA: Pierwsza w historii kobieta na czele Secret Service
Zaloguj się
 • sttephan

  0

  Pewnie ma pewne korzenie na Ż :)

 • naz_niepoprawna

  0

  Muszę osobno:
  @supertlumacz
  "Dlatego mój (bylem głównym tłumaczem)"

  Panocku, a Gorbaczowa i Reagana w Genewie i Rejkjaviku też tłumaczyłeś? Już takie bajki sadzisz, że Andersen i Grimm wysiadają.

 • supertlumacz

  Oceniono 4 razy 0

  To wstępny etap do zmiany Konstytucji USA. Głosy kobiet umożliwią Prezydentowi Obamie wybór na 3cią kadencję, co wg dotychczasowej konstytucji było niemożliwe. Mam nadzieję że Izrael i Polska podążą śladami światowego lidera państw demokratycznych. Nie należy zapominać o parytecie płci w Szefostwie Połączonych Sztabów. Obecność kobiet przyczyni się to do zaniku powszechnego chamstwa i prostactwa wśród amerykańskiej generalicji.

  Dwóch amerykańskich generałów miałem okazję obserwować z bliska przez kilka dni. Jeszcze za prezydentury Lecha Wałęsy odbyła się w Warszawie coroczna konferencja kapelanów NATO. Było tylko 3ch generałów – biskup polowy Leszek Sławoj-Głódź ( w szacie biskupa) i dwóch Amerykanów, którzy przez całą konferencję, łącznie z uroczystym bankietem na zakończenie, występowali W MUNDURACH POLOWYCH.
  Nieświadomym komentatorom wyjaśniam że mundur polowy jest dla żołnierza kombinezonem roboczym.

  Niestety, duchowni reprezentujący większość państw w strojach kapłanów, pewnie o tym nie wiedzieli np. z-ca Głodzia, bp prawosławny Sawa. Natomiast rabin z Węgier (pułkownik?) i imam z Turcji (major?) występowali godnie cały czas w mundurach galowych. Dlatego mój (bylem głównym tłumaczem) złośliwy dowcip do Amerykanów GDZIE SAPERKI (łopatki przytroczone do pasa) ? nie został zrozumiany...

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 1 raz 1

  @berdyczow
  trochę Sigourney Weaver, trochę Jodie Foster..
  --------------------
  Będzie "Obcy" z "Milczeniem owiec". Później "Plan lotu" :)

 • czumizm

  0

  to nie jest kobieta, daję wam słowo.

 • cezar85

  Oceniono 4 razy 2

  jej facet musi chodzić jak zegarek

  bo inaczej zniknie i nikt go nigdy nie znajdzie

 • markufo1

  Oceniono 1 raz -1

  ...MONey MONey OBAMA i JULII PIERSON za prześladowanie 1mld 100mln J(f)unta S(z)terLIND(G)A tych tajnych służb Stanów Zjednoczonych i Bushów I Clintonów...itd...itp REAGEN też...

 • vinogradoff

  Oceniono 3 razy 3

  Fakt bycia Kobieta w niczym nie przeszkadza aby zajmowala to stanowisko gdyz tu liczy sie glownie wybitna inteligencja, rzetelnosc, systematycznosc, konsekwencja i wysoka samodyscyplina a takze umiejetnosci kierowania zespolami ludzkimi.

 • calli

  Oceniono 5 razy -1

  Czyli teraz legalnie, raz w miesiącu, SS może sobie pozwolić na całkowicie zrozumiały, naturalny fuck-up :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje