CBOS: Z miesiąca na miesiąc spada poparcie dla rządu. 43 proc. jego przeciwników

27.03.2013 11:50
Premier na posiedzeniu rządu

Premier na posiedzeniu rządu (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- W marcu rząd cieszył się poparciem 25 proc. ankietowanych, jako jego przeciwnicy określiło się 43 proc.; z tego, że Radą Ministrów kieruje Donald Tusk, zadowolonych było 30 proc. badanych, a 57 proc. było z tego faktu niezadowolonych - wynika z najnowszego sondażu CBOS.
CBOS zauważa, że marzec to trzeci z rzędu miesiąc, w którym spada poparcie dla gabinetu Donalda Tuska. W porównaniu z sondażem z lutego grupa zwolenników rządu nie zmieniła się, natomiast odsetek jego przeciwników zwiększył się o 3 punkty proc. Obojętnych wobec obecnego gabinetu było w marcu 28 proc., czyli o 3 punkty proc. mniej niż w ubiegłym miesiącu. Zdania o rządzie nie wyraziło w marcu 4 proc. badanych (tak jak w lutym).

Grupa niezadowolonych rośnie

W marcu było o 2 punkty proc. mniej respondentów zadowolonych z tego, że rządem kieruje Donald Tusk. Natomiast grupa niezadowolonych z tego, że stoi on na czele rządu, zwiększyła się w porównaniu z sondażem z lutego o 4 punkty proc. Opinii w tej kwestii nie wyraziło 13 proc. ankietowanych (2 punkty proc. mniej niż przed miesiącem).

Dobrze wyniki działalności rządu Tuska od czasu objęcia przezeń władzy oceniło 24 proc. ankietowanych (spadek w porównaniu z lutym o 2 punkty proc.). Negatywną opinię wystawiło 64 proc. respondentów, czyli o 2 punkty proc. więcej niż w ubiegłym miesiącu. Zdania w kwestii oceny wyników działalności rządu nie wyraziło 12 proc. badanych (bez zmian).

Polityka rządu stwarza szansę poprawy?

Zdaniem 21 proc. respondentów polityka obecnego rządu stwarza szanse poprawy sytuacji gospodarczej (spadek o 1 punkt proc. w porównaniu z sondażem z lutego). W opinii 69 proc. polityka rządu takiej szansy nie daje (wzrost o 1 punkt proc.). 10 proc. badanych nie wyraziło tu zdania (bez zmian). CBOS przeprowadził sondaż w terminie 7-13 marca na liczącej 1060 osób reprezentatywnej grupie dorosłych mieszkańców Polski.

Zobacz także
Komentarze (158)
Zaloguj się
 • the_qwert

  Oceniono 208 razy 126

  Nie ma co się martwić. Się zrobi przetarg za 100 mln złotych na firmę PR ( kreowanie wizerunku ), plemiel ogłosi rok 2013 rokiem uśmiechu i za kwotę kolejnych 100 mln ogłosi to w prasie ( kupiona prasa dzięki temu nie będzie źle pisała o rządzie ). Później zrobi się ustawę z karaniem za mowę nienawiści ( gdzie będzie zapis, że niezadowolenie z rządu to szerzenie nieprawomyślności ) i w 2014 będzie można ogłosić kolejny wielki sukces jaśnie nam oświeconego rządu i 100% poparcie dla niego ( no chyba że plemiel jednak stwierdzi że się dzisiaj już by takiej decyzji nie podjął ).

 • cholonek

  Oceniono 135 razy 117

  poparcie może i spada, za to rosną premie wybitnych menedżerów od przynoszących straty stadionowych spółek.

 • wieprzowinapozydowsku

  Oceniono 147 razy 97

  " W marcu rząd cieszył się poparciem 25 proc. ankietowanych"

  Balwanow wciaz jeszcze duzo, ale wiosna idzie :)
  __________________________________

  Zadnych kaczorow, zadnych donaldow!

 • hurdy-gurdy-x

  Oceniono 75 razy 59

  Taraz k....my

  Wybitnych osiągnięć politycznych od długiego czasu nie odnotowuje, ale z pewnością nie można mu odmówić, że jest mocno zalatany. Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz od 2007 r. przemieszczał się samolotem z domu do pracy i z powrotem, ponad 700 razy.

  Wychodzi więc na to, że na lotnisku pojawiał się prawie co trzy dni! Zapłaciliśmy za to 381 000 zł

 • pedersdorfer

  Oceniono 83 razy 47

  Platforma OBYWATELSKA :Przewodnia Siła Narodu Polskiego !Niech Żyje,Niech Żyje.Premier Tusk Niech Żyje.Panie premierze Prponuje jeszcze podwyszyć VAT do 25% Polacy są Gotowi dla dobra Pana się poświecic,Polacy duzo wytrzymaja by Pan zrobił z Polski Zieloną wyspe.Polacy chca wiecej SZCZAWIU-i za to Pana Kochamy .Panie Donaldzie dlaczego Córka kupiła takie tanie mieszkanie w warszawie za 1,6 miliona złotych -nie mógł Pan jej pomuc by kupiło sobie dziecko posiadłośc z 5-milionów jaki z pana Ojciec.Pozdrawam Pana i Przepraszam ze NIE wiezyłem w Pana mozliwości,bede wierny Pana sługa.

 • mieszczuch123

  Oceniono 54 razy 30

  Jaki rząd takie, takie poparcie - nie dziwi nic
  Jaka woda, taki brzeg - nie dziwi nic
  Jaka pościel, takie sny - nie dziwi nic
  Nawet to co jest

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje