Korea Płn. zerwała całkowicie komunikację z Południem. "W każdej chwili może wybuchnąć wojna"

27.03.2013 11:33
Granica między obiema Koreami patrolowana przez żołnierzy

Granica między obiema Koreami patrolowana przez żołnierzy (Fot. Ahn Young-joon AP)

Korea Północna zerwała ostatni kanał komunikacji z Południem. "Wojna może wybuchnąć w każdym momencie, nie ma potrzeby utrzymywania komunikacji" - podała Północnokoreańska Centralna Agencja Prasowa.
To najnowsza reakcja totalitarnego reżimu na sankcje ONZ nałożone na Koreę Północną za jej próbę nuklearną. Odbyła się ona w lutym, jako odpowiedź na wrogie, zdaniem reżimu, marcowe ćwiczenia wojsk amerykańskich i południowokoreańskich. Wczoraj natomiast komuniści zagrozili atakiem nuklearnym na Koreę Płd. i USA.

"W sytuacji, gdy wojna może wybuchnąć w każdym momencie, nie ma potrzeby utrzymywania komunikacji militarnej między Północą, a Południem" - podała Północnokoreańska Centralna Agencja Prasowa. "Nie istnieje żaden kanał dialogu między Koreańską Republiką Ludowo-Demokratyczną i USA oraz między Północą, a Południem" - dodała Agencja. Już wcześniej komuniści przestali używać "gorącej linii" z USA oraz kanału komunikacji utrzymywanego przez Czerwony Krzyż.

Pomimo agresywnych zapowiedzi, niewiele osób wierzy, że komuniści rozpoczną jakieś akcje zbrojne na wielką skalę. Nawet pomimo tego, że Północ i Południe nadal są w stanie wojny od 1950 roku.

"Kanał dialogu" był używany m.in. w komunikacji z północnokoreańskim Obszarem Przemysłowym Kaesong, gdzie działają firmy z Korei Południowej, dając zatrudnienie 50 tys. Koreańczyków z Północy. Znajduje się tam nadal ponad 100 obywateli Korei Południowej.

Zobacz także
Komentarze (210)
Zaloguj się
 • guantanamo_all_inclusive

  Oceniono 195 razy 49

  Dzień bez propagandowych bzdur, dniem straconym. Przecież podobno wg GazuWybu wszystko co miało być zerwane zostało zerwane:))))) Takich pierdół to juz dawno nie czytałem. Artykulik wysmazony na potrzeby Pięknej 12. Za chwile najazd jankeskich czyscicieli rowów :)))

 • prawdziwy-moher

  Oceniono 163 razy 39

  Korea Poludniowa i USA prowokuja Chiny.To nie sa manewry tylko agresja wokol innego Panstwa.Panstwa niedaleko Chin.USA juz raz przegraly wojne w Koreii.Korea Polnocna jest podobnie glodna jak USA.Ludzie z pomocy spolecznej moga kupic zarcie na kartki.I to sa fakty.

 • blue911

  Oceniono 172 razy 38

  Ameryka maci jak tylko sie da. Wiedza,ze wladza nad swiatem im sie usuwa to wymyslaja ,co moga. Az sie doigraja.......Swiat jest zmeczony ta tyranska struktura. Gniewu ludzkiego niczym nie zbombarduja.

 • calli

  Oceniono 75 razy 35

  Amerykańskie zbrodnie wojenne w Korei:

  www.bbc.co.uk/history/worldwars/coldwar/korea_usa_01.shtml

 • blue911

  Oceniono 97 razy 33

  Sfrustrowany Jankes idzie na swoja ostatnia wojne w historii. mam nadzieje,ze beda to puszczac w CNN na zywo? Juz kupuje pop corn I piwko! Ale bedzie. Wojny umyslow z Azjatami nie wygraja: oni maja takie gierki w koniuszku jednego palca. Bomby I lasery hameryckie na nic sie zdadza. Umysl ludzki ma nieskonczone mozliwosci - pieniadz I armata bardzo niewielkie.

 • calli

  Oceniono 56 razy 32

  Czego nie dowiesz się z reżimowego GazWybu:

  Coraz więcej więźniów przetrzymywanych już nawet ponad 10 lat bez postawienia zarzutów (!) przyłącza się do strajku głodowego w więzieniu Guantanamo na Kubie:

  www.nytimes.com/2013/03/26/us/guantanamo-hunger-strike-appears-to-widen.html?_r=1&

 • blue911

  Oceniono 96 razy 30

  Jezeli Jankesy sa na tyle glupie,ze dadza sie wciagnac w te prowokacje chinska to to bedzie juz ich ostatni koncert. Chinole doskonale wiedza ,w jakim potrzasku jest gospodarka Wuja Sama I jaki bunt w kraju wywolalaby kolejna samobojcza wojna. Ale znajac zarozumialstwo Jankesa wszystko jest mozliwe? Niech wiec kozakuja? Swiat sie przekona kto mial racje.

 • blue911

  Oceniono 70 razy 28

  Nie myslalem,ze Jankesowo tylko 200 lat potrwa? Heeh. Jeszcze powinni Romney'a na glownego dowodzce dac to "wygrana" gwarantowana! Red necki za glupie zeby zoltkom dac rady.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje