Mróz nie odpuszcza. Będzie zimno, może spaść śnieg [PROGNOZA POGODY]

27.03.2013 09:29
Pogoda na środę

Pogoda na środę (Fot. pogoda.gazeta.pl)

W Polsce mimo nadejścia kalendarzowej wiosny nadal panuje zima. W ciągu najbliższej doby temperatura utrzyma się poniżej zera. W nocy może być nawet -10 st. C. Spodziewane są przelotne opady śniegu, zwłaszcza na południu kraju.
Dziś w południowej połowie kraju będzie pochmurno. Spadnie od 2 do 4 cm śniegu. Na pozostałym obszarze kraju będzie bardziej pogodnie, tylko na wybrzeżu wschodnim okresami zachmurzenie będzie duże. Może tam popadać śnieg. Temperatura maksymalna wyniesie od -2 st., 0 st. na południu, lokalnie w rejonach podgórskich nawet -4 st., do 0 st., 2 st. w północnej połowie kraju. Wiatr będzie raczej słaby, nieco mocniej powieje na południu.

W nocy w południowej i zachodniej części Polski zachmurzenie będzie duże. Może spaść śnieg. Na pozostałym obszarze zachmurzenie przeważnie będzie umiarkowane, a na północnym wschodzie nawet i małe. Temperatura minimalna wyniesie od -10 st., - 8 st. na północnym wschodzie do -7 st., -4 st. na przeważającym obszarze i -3 st. miejscami na wybrzeżu. Wiatr przeważnie umiarkowany z kierunków wschodnich.

Jutro na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie duże, tylko na północnym wschodzie przez większą część dnia jeszcze zachmurzenie umiarkowane. Prawie w całym kraju, za wyjątkiem Polski północno-wschodniej, okresowo wystąpią opady śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie od -1 st. do 2 st., a na Dolnym Śląsku lokalnie 3 st. Wiatr będzie umiarkowany, nad morzem okresowo dość silny, przeważnie południowo-wschodni.

Aktualne prognozy pogody zawsze w serwisie pogoda.gazeta.pl.

Zobacz także
Komentarze (81)
Zaloguj się
 • vo_ov

  Oceniono 165 razy 155

  Pora wieszac jajka na choince!

 • al-bundy

  Oceniono 99 razy 69

  To jakiś k&%$# żart!? Białe święta?! Are you kidding me?! Odmawiam przyjęcia tego do wiadomości.

 • syngefco

  Oceniono 58 razy 50

  Dinozaury w grobach przewracają się :)

 • net_friend

  Oceniono 47 razy 47

  W maju jak w garncu.
  Czerwiec lodem skuty.

 • net_friend

  Oceniono 43 razy 43

  Proponuję zamienić święta miejscami.

 • huston_mamy_problem

  Oceniono 44 razy 38

  RATUJMY BOCIANY - TE KTÓRE WRÓCIŁY ! - ale jak ? łapać je w jakieś siatki ? a może dawać im mrozone żaby ?

 • hrabin1

  Oceniono 40 razy 34

  mi już w listopadzie zeszłego roku śniła się wiosna...niestety w komentarzu do sytuacji, jedyne co mi się ciśnie na usta to staropolskie i najczęściej używane słowo w kraju nad Wisłą...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje