Pościg w Belgii. Policja zastrzeliła domniemanego terrorystę

27.03.2013 06:26
Policja

Policja (Fot. Jędrzej Wojnar / Agencja Gazeta)

39-letni Algierczyk, poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości Francji i Belgii pod zarzutem działalności terrorystycznej, nie żyje. Podczas pościgu na autostradzie został zastrzelony przez belgijską policję.
Na autostradzie między Brukselą a Tournai policja kilkakrotnie bezskutecznie próbowała zatrzymać podejrzanego. Gdy zaczął z samochodu strzelać do funkcjonariuszy, ci odpowiedzieli ogniem, zabijając go. Żaden z policjantów nie odniósł obrażeń.

W trakcie rewizji w zajmowanym przez podejrzanego lokalu w Brukseli znaleziono broń, materiały wybuchowe i sprzęt wojskowy.

Zobacz także
Komentarze (21)
Zaloguj się
 • papaleone

  Oceniono 62 razy 46

  I tak właśnie powinny wyglądać komunikaty z zatrzymań.
  Nie po to biskupi święcą broń w policji, aby się do niej modlić.

 • nonieee

  Oceniono 42 razy 34

  Z punktu widzenia islamu to dobry muzułmanin, który realizował plan opisany w Koranie: cała Ziemia dla Allaha.

 • tadlucas

  Oceniono 39 razy 23

  Mam proste pytanie do redakcji portalu: skąd się wzięło w tytule notatki sformułowanie: "Policja zastrzeliła domniemanego terrorystę"? Co poszukiwany bandyta miałby uczynić, aby redaktor zdecydował o nazwaniu go terrorystą bez przymiotnika "domniemany", zwłaszcza, że czytamy dalej, o kogo chodzi: "39-letni Algierczyk, poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości Francji i Belgii pod zarzutem działalności terrorystycznej "? Oto do czego prowadzi pułapka poprawności politycznej. A może nie chodzi tu o poprawność polityczną, tylko o kunktatorstwo i, powiedzmy prawdę, zwykłą głupotę dziennikarza decydującego o takim a nie innym tytule notatki?

 • gigigolo

  Oceniono 32 razy 20

  'W trakcie rewizji w zajmowanym przez podejrzanego lokalu w Brukseli znaleziono broń, materiały wybuchowe i sprzęt wojskowy', ostrzeliwał się podczas jazdy samochodem, czy nie? redaktorze, czy to domniemany terrorysta, czy po prostu terrorysta? ale liczą się fakt, nie zdążył wysadzić w powietrze czegokolwiek, więc terrorystą nie był. ostrzeliwanie sie z samochodu? czy w kodeksie o ruchu drogowym jest napisane, ze tego nie wolno? domniemany autorze popraw się!

 • gti35

  Oceniono 22 razy 18

  I bardzo dobrze. Wściekłego psa nie da się wyleczyć, trzeba go wyeliminować. Gdyby go złapali i zamknęli, zaraz jacys kolesie by kogoś porwali, by wymusić uwolnienie "bojownika"

 • ferroetigni

  Oceniono 13 razy 9

  Strzelał do policjantów, miał w mieszkaniu broń, materiały wybuchowe itp. Ale ostrożna "Gazeta" pisze o nim "domniemany". Skończcie już wreszcie z tą głupawą poprawnością - nie skazany, a więc niewinny.
  Tego muzułmańskiego mordercy już nie skażą, i dobrze, jednego islamskiego mordercy mniej.
  Brawo francuska policja!

 • palo_ma1

  Oceniono 12 razy 8

  "Domniemany" to jednak niezbyt trafne określenie na tytuł artykułu,
  bo natrętnie sugeruje "niesłusznie oskarżony" - czyli znowu zabili jakiegoś niewinnego biedaka...

  Redaktorzy, do pracy, wysilcie się i znajdźcie bardziej adekwatne słowa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje