Koleje Mazowieckie: W kwietniu nie pojadą 34 pociągi

26.03.2013 22:42
Koleje Mazowieckie

Koleje Mazowieckie (Fot. Marcin Kucewicz / Agencja Gazeta)

Z powodu rozpoczynających się 14 kwietnia br. prac związanych z budową tunelu drogowego pod torami kolejowymi w Ząbkach, pasażerowie muszą przygotować się na utrudnienia w ruchu kolejowym na linii Warszawa Wileńska - Małkinia - poinformowały Koleje Mazowieckie.
Jak powiadomiły Koleje Mazowieckie, głównym celem przebudowy tunelu drogowego jest poprawa bezpieczeństwa kierowców, pieszych i pasażerów pociągów. Zakończenie prac budowlanych planowane jest na koniec 2014 roku. W związku z pracami, od 14 kwietnia do 30 listopada br. pociągi na trasie Warszawa - Małkinia będą kursować według zmienionego rozkładu jazdy, przez co wydłuży się czas ich przejazdu.

Ponadto, część pociągów zostanie odwołana - w dni robocze będą odwołane łącznie 34 pociągi, w tym 20 pociągów w relacji Wołomin - Warszawa Wileńska (wszystkie pociągi w tej relacji) oraz 14 pociągów w relacji Tłuszcz - Warszawa Wileńska. Natomiast w weekendy odwołanych zostanie 5 pociągów, z czego 2 pociągi w relacji Warszawa Wileńska - Wołomin, zaś pozostałe 3 pociągi w relacji Warszawa Wileńska - Tłuszcz. Wybrane pociągi będą kursować z większą liczbą wagonów.

- Zdajemy sobie sprawę ze skali utrudnień, jakie czekają naszych podróżnych. Jako przewoźnik staraliśmy się więc zrobić wszystko, co w naszej mocy, by ograniczyć je na tyle, na ile pozwalają nasze możliwości techniczne - powiedział cytowany w komunikacie Dariusz Grajda z zarządu spółki, dyrektor handlowy.

Ze szczegółowym rozkładem jazdy pociągów podróżni mogą się zapoznać na stronie internetowej www.mazowieckie.com.pl w zakładce "Tabele rozkładów jazdy".

Zobacz także
Komentarze (3)
Koleje Mazowieckie: W kwietniu nie pojadą 34 pociągi
Zaloguj się
 • t0maszek44

  Oceniono 1 raz -1

  Jakie muszą przygotować się na utrudnienia? Przeciez już teraz są codziennie spóźnione. Pociąg z Zachodniego do Śródmieścia potrafi spóźnić się 40 minut, a na zachodnim jest podstawiany. Codziennie słyszę przeprosiny przez megafon za trudnienia

 • 24u

  Oceniono 2 razy 2

  Kiedys przez Zabki jechalo sie do Rygi.

 • aron2004

  Oceniono 5 razy -1

  dlaczego koleje MAZOWIECKIE jeżdżą do Łukowa i Dęblina w woj. lubelskim, a likwidują pociągi do Wołomina i Małkinii w woj. mazowieckim?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje