ABW wykryła nielegalny transfer pieniędzy do Chin. Chodzi o 150 mln zł

ABW

ABW (Fot. ABW)

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego i prokuratura zatrzymały wczoraj cztery osoby związane z nielegalnym przesyłem dużej sumy pieniędzy na konta chińskich przedsiębiorców. Rachunki firmowe i osobiste podejrzanych osób zostały zablokowane.
"Funkcjonariusze Delegatury Stołecznej ABW w ramach śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Świdnicy zatrzymali cztery osoby podejrzane o przyjmowanie od obywateli Wietnamu i Chin pieniędzy w walutach polskich i zagranicznych o łącznej wartości prawie 150 mln zł i przetransferowanie ich na rachunki bankowe w Chińskiej Republice Ludowej" - napisał w komunikacie rzecznik prasowy ABW.

Jak informuje ABW, w toku prowadzonego postępowania funkcjonariusze ABW współdziałali z generalnym inspektorem informacji finansowej. W wyniku tej współpracy GIIF zablokował konta firmowe i osobiste podejrzanych osób.

Podczas śledztwa funkcjonariusze przeszukali 21 miejsc, m.in. prywatne mieszkania oraz siedziby podmiotów gospodarczych w Warszawie, Wólce Kosowskiej, Wałbrzychu i Wrocławiu. ABW zabezpieczyła środki pieniężne w walutach obcych o równowartości niemal 2 mln zł.

Czterem podejrzanym postawiono zarzuty. Objęto ich dozorem policyjnym, zakazem opuszczania kraju i zakazem wykonywania działalności gospodarczej. Grozi im kara nawet do 10 lat więzienia i do 5 mln zł grzywny - informuje rzecznik ABW.

Zobacz także
 • Donald Tusk Ktoś grozi Tuskowi śmiercią. ABW i policja w pogotowiu
 • Tomasz Lis Lis: ABW bez uprawnień śledczych? Kuriozalne. Jaki jest motyw premiera?
Komentarze (79)
ABW wykryła nielegalny transfer pieniędzy do Chin. Chodzi o 150 mln zł
Zaloguj się
 • calmy

  0

  Dali w łapę wwożąc te swoje klapki i trampki bez cła, obchnęli towar bez rachunku a teraz chcą zabrać kasę. To byłoby zrozumiałe.
  Niezrozumiałe jest to, że nikt im niczego podobnego nie zarzuca. Ich przestępstwo polegało na tym, że przelali własne pieniądze. Zasada domniemania niewinności nie ma najoczywiściej żadnego zastosowania gdy ktoś ma pieniądze i najwidoczniej zapomniał się nimi podzielić z decydentami ze skarbówki. Wtedy już sam fakt posiadania jest nielegalny i karalny.
  Zgroza.

 • aietes

  0

  ile płacą krajowe firmy dla Orange, T-Mobile tylko za używanie nazwy?

 • olo-international

  Oceniono 1 raz 1

  to nie wolno robic przelewów zagranicznych? Coś to brakuje do tej historii.....

 • allo11

  0

  Jak sprzedali towar made in China,
  to teraz przelewali za ten towar kasę .
  To Chincyki za free mają nam te trampki przywozić?

 • gtpress

  Oceniono 2 razy 0

  a co z pozostalymi transferami z lat, ktore za Nami....?

 • asmok6

  Oceniono 3 razy 3

  Strasznie zbójeckie to państwo mamy skoro zabrania nawet dysponować pieniędzmi. Z artykułu wynika że nie ukradli tych pieniędzy nikomu. Więc ciekawe jakie zarzuty im postawiono. To już bezczelność jest jeśli z własnymi pieniędzmi nie można robić co się chce.

 • naw18

  Oceniono 1 raz 1

  Jacy czujni.... proceder kwitnacy od lat, jak tylko Chińczycy i Wietnamczycy wzięli się za hande l swoimi towarami. Jakoś nie ma odwaznych do żądania kwitow z kas fiskalnych w chińskich centrach handlowych.

 • ncc74656

  Oceniono 3 razy 3

  Nic dziwnego kiedy dyktatura EU zaczyna rżnąć wszystkich.

 • calli

  Oceniono 6 razy 6

  To jakieś drobne są, Grzegorz Żemek, dyrektor generalny Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego ujawnił, że w wyniku tzw. afery FOZZ służby wyprowadziły z Polski przynajmniej 5 mld $ i wszyscy mają to w dupie. Za coś przecież musiały powstać tefaueny, Polsaty i inne esbeckie biznesy trzymające dziś Polaków za ryj.

  wzzw.wordpress.com/2013/03/26/tajemnice-afery-fozz-z-polski-wywieziono-co-najmniej-5-miliardow-dolarow-%E2%98%9A-%E2%98%85/

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje