ABW wykryła nielegalny transfer pieniędzy do Chin. Chodzi o 150 mln zł

26.03.2013 07:38
ABW

ABW (Fot. ABW)

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego i prokuratura zatrzymały wczoraj cztery osoby związane z nielegalnym przesyłem dużej sumy pieniędzy na konta chińskich przedsiębiorców. Rachunki firmowe i osobiste podejrzanych osób zostały zablokowane.
"Funkcjonariusze Delegatury Stołecznej ABW w ramach śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Świdnicy zatrzymali cztery osoby podejrzane o przyjmowanie od obywateli Wietnamu i Chin pieniędzy w walutach polskich i zagranicznych o łącznej wartości prawie 150 mln zł i przetransferowanie ich na rachunki bankowe w Chińskiej Republice Ludowej" - napisał w komunikacie rzecznik prasowy ABW.

Jak informuje ABW, w toku prowadzonego postępowania funkcjonariusze ABW współdziałali z generalnym inspektorem informacji finansowej. W wyniku tej współpracy GIIF zablokował konta firmowe i osobiste podejrzanych osób.

Podczas śledztwa funkcjonariusze przeszukali 21 miejsc, m.in. prywatne mieszkania oraz siedziby podmiotów gospodarczych w Warszawie, Wólce Kosowskiej, Wałbrzychu i Wrocławiu. ABW zabezpieczyła środki pieniężne w walutach obcych o równowartości niemal 2 mln zł.

Czterem podejrzanym postawiono zarzuty. Objęto ich dozorem policyjnym, zakazem opuszczania kraju i zakazem wykonywania działalności gospodarczej. Grozi im kara nawet do 10 lat więzienia i do 5 mln zł grzywny - informuje rzecznik ABW.

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (79)
Zaloguj się
 • pszczy2000

  Oceniono 300 razy 248

  Czy wykryto transfery pieniedzy na Cypr,do Holandii,na Kajmany itp.,polskich "biznesmenow" takich jak Kulczyk,Solorz I im podobni?

 • april704

  Oceniono 148 razy 136

  Myślę ,że transfery z Wólki Kossowskiej są wielokrotnie wyższe.To wygląda jak jedno wielkie podziemie gospodarcze .Panie ministrze finansów ,tam są duże pieniądze.

 • lignan

  Oceniono 147 razy 127

  Zapraszamy do Wólki Kosowskiej !!! Tutaj triady takie pieniędze transferują do chin, że głowa mała... Niedawno jak się paliła jedna hala, jeden chinol latał zrozpaczony dookoła pożaru i dawał 100 tys. zł jesli ktos mu wyciagnie walizkę z pozaru... Niestety nie było głupich... sfajczyła się...

 • alehin

  Oceniono 69 razy 61

  Z artykułu wynikałoby że Chińczycy lubią polskie miejscowości o ile zaczynają się na literę W.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje