Policja: Bieriezowski zmarł wskutek powieszenia

26.03.2013 06:15
Borys Bieriezowski

Borys Bieriezowski (Fot. SANG TAN AP)

- Powieszenie było przyczyną śmierci rosyjskiego miliardera Borysa Bieriezowskiego - poinformowała w nocy brytyjska policja, podając pierwsze wyniki autopsji.
- Lekarz patolog nie znalazł żadnych śladów przemocy - dodaje komunikat policji. Ten fakt i inne okoliczności wskazują na to, że rosyjski miliarder mógł popełnić samobójstwo. Policja zapowiada dalsze oględziny zwłok, m.in. badania toksykologiczne. Na ich wyniki trzeba będzie poczekać kilka tygodni. Trwają też policyjne czynności w otoczonym przez policyjny kordon domu Bieriezowskiego. Eksperci brytyjskiej policji ds. materiałów biologicznych, chemicznych i radioaktywnych nie znaleźli w nim nic podejrzanego.

Nic nie sugeruje udziału osób trzecich

Inspektor Kevin Brown w wypowiedzi cytowanej przez agencję Press Association (PA) powiedział, że oględziny w domu Bieriezowskiego potrwają kilka dni i w tym czasie policja nie będzie komentować, co tam znaleziono. Zaznaczył przy tym, że na obecnym etapie policja nie znalazła niczego, co sugerowałoby udział innych osób w śmierci rosyjskiego milionera.

Zwłoki 67-letniego Bieriezowskiego znalazł w sobotę na podłodze w łazience ochroniarz w jego domu w Titness Park w Ascot, ok. 40 km na zachód od Londynu. Ochroniarz widział go po raz ostatni w piątek ok. godziny 22.30.

Bieriezowski - szara eminencja za rządów Borysa Jelcyna, nazywany "ojcem chrzestnym" - uzyskał azyl w Wielkiej Brytanii w 2003 r. Z Rosji uciekł w 2000 r., gdy znalazł się w konflikcie z następcą Jelcyna - Władimirem Putinem. Jego fortuna, początkowo szacowana na prawie 1,3 mld dolarów, stopniała w wyniku życia w luksusie, finansowania różnych politycznych inicjatyw wspierających antyputinowską opozycję w Rosji oraz serii przegranych procesów, z których najkosztowniejszym okazał się proces z Romanem Abramowiczem.

W nieopublikowanym wywiadzie dla magazynu "Forbes" oligarcha powiedział, że "jego życie straciło sens, ma 67 lat, nie chce angażować się w politykę i nie wie, co ze sobą zrobić".

Zobacz także
Komentarze (56)
Policja: Bieriezowski zmarł wskutek powieszenia
Zaloguj się
 • supertlumacz

  Oceniono 1 raz 1

  www.vesti.ru/only_video.html?vid=494509
  Czy komentator zigzaur też poprosi o możliwość pochówku w Rosji?
  Oczywiście nie w Moskwie, a w Birobidżanie.

 • phillip_lee_81

  0

  Jak Lepper --i tyle w temacie

 • kibic_rudego

  Oceniono 2 razy 2

  chłopcy z MI6 nie chcieli by Borys błagający Putina o pozwolenie na powrót nie zdradził jak mordować Polonem.

 • supertlumacz

  Oceniono 9 razy 9

  Najlepszych speców od mokrej roboty ma Wielka Brytania, ale mają ograniczenia technologiczne. Może nasze wnuki dowiedzą się jak został załatwiony w Giblartarze generał Sikorski...

  Oligarcha powiedział też, że chce wrócić do Rosji mimo tego, że toczy się tam przeciwko niemu śledztwo. Przyznał też, że "był idealistą" w kwestii budowy demokracji w Rosji oraz tego, "czym jest demokracja w środku Europy".Żeguliew ujawnił, że Bieriezowski wydawał się być w złej formie, jedna ręka mu się trzęsła. Dziennikarz poinformował, że próbował rozmawiać z nim o jego sprawach biznesowych, ale szybko zorientował się, że te sprawy już od dawna go nie interesują.
  .
  Trzyczęściowy film dokumentalny pokazujący dokonania Borysa Abramowicza Bieriezowskiego:
  1. russia.tv/video/show/brand_id/35629/video_id/193017
  2. russia.tv/video/show/brand_id/35629/video_id/193024
  .
  3.
  russia.tv/video/show/brand_id/35629/video_id/193070
  Przy okazji, okazuje się że Litwinienko został otruty polonem też przez Brytyjczyków. Ślady polonu znaleziono u wszystkich kontaktującym się z Litwinienko w Londynie - w Rzymie, Moskwie, Petersburgu, w londyńskich domach publicznych z których korzystał Borys Abramowicz...
  Polon jest uużywany jako marker, stąd łatwość jego wykrycia.

 • polipoler2

  Oceniono 4 razy -2

  ta brytyjska policja jest tak debilna jak polska

 • dewes

  0

  Kiedyś jedna znana osoba obcięła sobie głowę podczas golenia. Wypadki chodzą po ludziach :>

 • reality_show

  Oceniono 6 razy -6

  Teraz Scotland Yard ma zagwozdkę. Nie wiedzą co to takiego ten sznurek od snopowiązałki i skąd on się tam wziął. Wyjaśnień być może udzieliłby Lepper, ale na to już trochę za późno.

 • stasieczek5

  Oceniono 11 razy 9

  Taaak....
  U większości forumowiczów wystepuje zjawisko tak dobrze znane z Polski.
  O ile w naszym kraju "wszystko to wina Tuska" to - jeżeli idzie o sprawę Berezowskiego - "wina Putina" ...
  Oj, ludzie...

 • ergosumek

  Oceniono 3 razy 1

  Może stracił fortunę na Cyprze i się załamał?

  Wolał samobójczą śmierć, niż życie w nędzy...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje