Sikorski u Lisa: Arcybiskup Głódź wyświadczył mi dobro

Minister spraw zagranicznych w programie Tomasza Lisa kolejny raz wziął w obronę arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia. - Ksiądz arcybiskup wyświadczył mi dobro i nikt nie zabroni mi go lubić - powiedział. Anonimowi duchowni opowiedzieli w rozmowie z tygodnikiem ?Wprost? m.in. o nadużywaniu przez arcybiskupa alkoholu i jego wybuchowym charakterze.
Radosław Sikorski przypomniał, że kiedy w 1992 r. został wiceministrem obrony, abp Głódź był dla niego "ważną krynicą wiedzy kadrowej". - Bo on w wojsku przeżył kilku ministrów obrony - powiedział.

- Proszę pamiętać, to był 1992 r. Wtedy w kierownictwie Ministerstwa Obrony Narodowej byli członkowie Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego. Biskup polowy był wtedy elementem nowej Polski - wyjaśnił powody swojej sympatii. - Z arcybiskupem Głódziem jesteśmy w pewnym sensie kolegami z wojska - dodał. Sikorski atak na arcybiskupa nazwał tchórzostwem. - Nie lubię tchórzostwa, a oczernianie ludzi anonimowo w gazecie uważam właśnie za tchórzostwo - powiedział.

"Uszanować wojskowy styl"

Po raz pierwszy Sikorski bronił abp. Głódzia w programie Moniki Olejnik. - Ja lubię i szanuję arcybiskupa Głódzia. Uważam, że ten styl, taki trochę wojskowy, powinniśmy uszanować. To jest bardzo sympatyczna postać - oświadczył Sikorski, odnosząc się do informacji "Wprost", że gdański hierarcha nadużywa alkoholu i poniża swoich kolegów księży.

Tygodnik "Wprost" napisał, że w Gdańsku powstaje czarna lista przewinień abp. Głódzia, która ma zostać wysłana do Watykanu. Anonimowi duchowni opowiedzieli w rozmowie z tygodnikiem m.in. o nadużywaniu przez arcybiskupa alkoholu, jego wybuchowym charakterze oraz skłonności do poniżania innych. Sikorski w sprawie zarzutów o nadużywanie alkoholu przez arcybiskupa powiedział: - No, w wojsku są pewne tradycje.Więcej o:
Komentarze (191)
Sikorski u Lisa: Arcybiskup Głódź wyświadczył mi dobro
Zaloguj się
 • 2m3r4g

  0

  Pan Radosław Sikorski poinformował nas,że abp Głódź był jego przyjacielem w latach 90 tych.gdy w wojsku byli oficerowie z grupy Ocalenia narodowego.Ci oficerowie Ocalenia Narodowego mianowali abp na stopień generała. W ramach wdzięczności abp Głódź pomógł Radkowi Sikorskiemu wszystkich z z wojska wyrzucić.Teraz rozumiemy jaką rolę i zadania spełniał abp Głódź w wojsku polskim.Panie Radosławie Sikorski ,powiem Panu coś co się na pewno nie spodoba.Nie tylko abp Głódź okazał się wobec swoich rodaków polityczną prostytutką.

 • voiceinthedesert1

  0

  Powiedzenie "uszanować wojskowy styl" jest ohydne dla tego katolika, Ten katolik, ja, zna i uznaje tylko jeden styl w Kościele katolickim, styl Jezusa Chrystusa!

 • baby1

  Oceniono 2 razy 2

  Jak katabas był wyrocznią dla ministra w sprawach kadrowych, to widzę jak działało całe ministerstwo.

 • atlas41

  Oceniono 2 razy 2

  Sikorski najwyraznie totalnie zbzikowal, choc tak naprawdec jak widze to totalnie postanowil oprzec swoja kariere polityczna na niemoralnym kosciele rzymsko-katolickim, chce sie wymiotowac

 • cxcezar

  Oceniono 2 razy 2

  Tego Watykańskiego szamba i jego pracowników nie da się nazwać perfumerią w żaden sposób !!Platforma czuje oddech Kaczyńskiego na plecach i coraz bardziej przyjmuje pozycję klęczącą.

 • jo_2811

  Oceniono 2 razy 2

  Niesłychane! Ksiądz decydował o kadrze w wojsku . Coraz bardziej wychodzą różne sprawy zakulisowe. Radek chlapnął a Platforma ma problem. Widzimy kto rozdaje karty. Ksiądz z ministrem.

 • uzdek98

  Oceniono 2 razy 2

  czyzby abp flaszka rozdziewiczyl radka-zdradka POdczas demonstrowania tej krynicy ... ciekawe ... a radzio tez lubi POnizac ludzi, zwlaszcza swoje dzieci ... pijak sadysta zawsze sie dogada z sobie POdobnym...

 • goran69

  Oceniono 1 raz 1

  pewnie Radek też lubi wypić ;-)

 • amron53

  Oceniono 3 razy 3

  Bardzo chłopskie myślenie, Radek, nie ma to jak własna doopa zabezpieczona...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX