Giertych wnioskuje do komisji etyki o ukaranie Palikota

25.03.2013 17:20
Roman Giertych

Roman Giertych (Fot. Albert Zawada / Agencja Gazeta)

B. wicepremier, mecenas Roman Giertych zwrócił się do sejmowej komisji etyki o ukaranie Janusza Palikota za jego wypowiedź dotyczącą inicjacji seksualnej dzieci. Według Giertycha szef Ruchu Palikota opowiedział się za prawnym obniżeniem wieku kontaktów seksualnych.
W ubiegły poniedziałek Palikot, mówiąc w programie "Kropka nad i" w TVN24 o postulacie obniżenia progu uprawniającego do otrzymania prawa do głosowania, przekonywał, że do inicjacji seksualnej dochodzi już w 13. roku życia, w związku z tym należy zmienić prawo.

Pytany przez dziennikarkę, czy chciałby tego, by dzieci mogły współżyć od 13. roku życia, odpowiedział: "A ile lat miała Jadwiga, jak została królową Polski?".

"Jako ojciec dwóch córek, w tym 13-latki, zwracam się do wysokiej komisji z wnioskiem o ukaranie i jednoznaczne potępienie wypowiedzi Janusza Palikota (...), w której polityk ten opowiedział się za obniżeniem wieku sankcjonowanych przez prawo kontaktów seksualnych" - napisał Giertych do szefowej komisji etyki poselskiej Małgorzaty Kidawy-Błońskiej (PO).

Według byłego wicepremiera Palikot opowiedział się za prawną dopuszczalnością kontaktów seksualnych z 13-letnimi dziećmi i tym samym realizuje postulaty środowisk pedofilskich.

Zobacz, co powiedział Janusz Palikot w programie Moniki Olejnik:

Politycy Ruchu Palikota zapewnili już w piątek, że nie zamierzają proponować obniżenia wieku, w którym współżycie seksualne jest legalne. Zapowiedzieli, że będą pozywać do sądu osoby, które rozpowszechniają fałszywe informacje na ten temat.

Zobacz także
Komentarze (101)
Zaloguj się
 • niktwazny126

  Oceniono 54 razy 50

  Ach, gdybyż tak wszystkich naszych polityków zamknąć w jakimś sądzie, żeby się sądzili do dnia sądnego i nie mieli czasu na polityczne zabawy... marzenie...

 • amorvertical

  Oceniono 94 razy 46

  Strach brać takiego mecenasa który z prostego przekazu wyciąga błędne wnioski.
  Całą sprawę zmanipulowała Olejnik swoimi nowymi glonojadami. Sucz zieje nienawiścią do Palikota to miesza jej się w głowie.

 • realistas

  Oceniono 68 razy 40

  Palikot klepał ale nie wnioskował o obniżenie tego wieku. Bądźmy obiektywni.

 • sabbina

  Oceniono 65 razy 29

  a ja

  magister Sabbina

  wnioskuję do Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie

  o upomnienie pana Giertycha

  za jego całokształt działalności jako funkcjonariusza LPR i "wicepremiera" w latach 2005-2007

 • kat-kk

  Oceniono 23 razy 15

  Znów nagonka na Palikota ,znów kształceni dziennikarze żywcem i pokrętnie tłumaczą,jak to nie rozumieją co Palikot mówi, ale w lot pojmują czego Tusk nie powiedział.Tusk to menda kościelna i kilkudniowymi seansami o pierdnięciu papieża,molestując niczego nie zmienicie.Oto słowa człowieka wyrzuconego z kościoła,bo wie co mówi tylko jest bezradny wobec tej rządowo- kościelnej sitwy popieraczy siebie nawzajem.Dobrze się wsłuchajcie bo on wie co mówi.
  www.youtube.com/watch?v=30m1oCuj26M

 • maxstirner

  Oceniono 13 razy 13

  Zastanawia mnie jak Giertych chce uzasadnic ten wniosek bo o ile wiem propozycje zmiany prawa może w teoretycznie demokratycznym kraju zgłaszać każdy. Na tym polega istota dialogu społecznego panie Giertych. Jesli ludzie jego propozycji nie zechcą nie wybiorą go do Sejmu i tyle.

 • bakoy

  Oceniono 21 razy 13

  Przecież może pan Giertych wytłumaczyć swoim córkom by nie zaczynały się "inicjować"nawet przed 60tym rokiem życia- tak jak to zrobili rodzice p.poseł Pawłowicz.Jeśli dobrze wychował to go posłuchają.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje