Smolar: "Chłopcy zaczęli myśleć o władzy. Tusk Gowina skonsumuje na zimno"

25.03.2013 09:27
- Tusk popełnił błąd, deklarując, że w 2015 nie będzie ponownie kandydował na szefa PO. To sprawiło, że chłopcy w partii, Gowin czy Schetyna, zaczęli myśleć o władzy. Teraz decydując się na kandydowanie, Tusk próbuje ten błąd naprawić i ewidentnie szykuje się do bycia premierem po raz trzeci - powiedział na antenie RMF FM Aleksander Smolar. - Gowin zostanie skonsumowany na zimno. Tak zemsta smakuje najlepiej - dodał Prezes Fundacji Batorego.
- Jarosław Gowin ma kulturę, inteligencję i dobrą prezencję, ale jak na PO jest zbyt radykalny. W PO nie ma najmniejszych szans - uważa Aleksander Smolar. Prezes Fundacji Batorego zaznaczył jednak, że jego zdaniem Donald Tusk jest poddany "straszliwej presji". - Czy będzie w stanie wytrzymać następną kadencję, tego nie wiemy, to jest tajemnica indywidualnej psychologii - stwierdził na antenie radia RMF FM.

- Tusk popełnił błąd poprzednio, kiedy zapowiadał, że nie będzie kandydował. Moim zdaniem skutkiem tych deklaracji było między innymi pojawienie się takich grup jak grupa Gowina - stwierdził Smolar. - Teraz premier chce przeciąć wszelkie spekulacje, że będzie coś po nim - dodał. Jego zdaniem dla obecnego premiera nie ma żadnej alternatywy w Platformie Obywatelskiej. - Schetyna został zupełnie zmarginalizowany. Natomiast Gowina premier załatwi dość szybko - zapowiedział.

Na posiedzeniu Rady Krajowej PO ustalono m.in., że nowy przewodniczący zostanie wyłoniony w drodze bezpośredniego głosowania. Spekuluje się, że głównym konkurentem Tuska będzie Grzegorz Schetyna.

Zobacz także
Komentarze (77)
Zaloguj się
 • ordinary.man

  Oceniono 139 razy 107

  "Chłopcy zaczęli myśleć o władzy. Tusk Gowina skonsumuje na zimno"

  Niech lepiej chłopcy pomyślą o ludziach, którzy ich wybrali i innych Polakach. Miało żyć się lepiej i co?

 • jerjar

  Oceniono 124 razy 70

  Owszem, na zimno, ale nie od rzeczy byłby dodatek z marynowanych rydzów.

  To przystawka, bo danie główne to oczywiście kaczka faszerowana.

 • cholonek

  Oceniono 95 razy 47

  a jak się maja bandyci stadionowi - prezesi EURO2012, chłopcy z nadania partyjnego, którzy biorą milionowe premie z publicznych pieniedzy pomimo generowania strat? ten temat jakos GW malo zainteresowal.

 • aga.wm

  Oceniono 56 razy 30

  Jakiś żart... Albo pycha i arogancja władzy. A niby które z "dokonań" tego rządu zasługują na ponowny wybór???
  - straszenie pisem?
  - totalny bajzel w służbie zdrowia i oświacie?
  - marnotrawstwo publicznych pieniędzy?
  - napychanie kasy kolesiom?
  - niespełnienie obietnic przedwyborczych?
  - tchórzostwo w sprawie KK?
  - bezsensowna, niesprawiedliwa i złodziejska reforma emerytalna?
  itd
  To rząd asekuracyjny, tchórzliwy, sprytny i cwany. I nic dobrego dla zwykłego obywatela nie zrobił. Niepewność, strach, frustracja - oto dokonania. I na tym kapitale to już tylko równia pochyła. Ale... pogratulować bezrefleksyjnej pewności siebie.

 • remo29

  Oceniono 40 razy 26

  "Tusk Gowina skonsumuje na zimno"

  Jasne. Niech pokaże jak to zrobi.
  --
  parada karzełków

 • jezierskiadam

  Oceniono 74 razy 22

  Podział PO jest:
  1) Nieunikniony.
  2) Kwestią czasu.
  3) Zjawiskiem pozytywnym i korzystnym.
  Jeżeli coś jest zjawiskiem koniecznym, to żadne modlitwy ani zaklęcia nic nie pomogą.

 • heliheli

  Oceniono 43 razy 19

  wy-pier-do-lic wszystkich tych przekreciarzy i lgarzy . Z PO ,z PISdu , Z PSLu z SLDupy --dosc juz nakradli . Teraz kolej na innych zlodziei . Ludzie , idac do urn dajcie szanse innym cos ukrasc !!! Niech wreszcie bedzie sprawiedliwosc -- rowne prawa kradzierzy dla wszystkich !!!

 • lokator

  Oceniono 59 razy 19

  "stwierdził Smolar. - Teraz premier chce przeciąć wszelkie spekulacje, że będzie coś po nim - dodał. Jego zdaniem dla obecnego premiera nie ma żadnej alternatywy w Platformie Obywatelskiej. "

  I tak oto większość mediów pracuje na to, aby uczynić z Tuska człowieka z władzą równą PZPRowskim pierwszym sekretarzom. Dziwna mentalność, żeby wyjść z jednej niewoli w drugą.
  Wtedy straszyli Stanami Zjednoczonymi, ktore zrzucają stonkę ziemniaczaną na nasze pola i zaplutymi karłami reakcji z AK. Dzisiaj straszą PiSem, który rzekomo jest śmiertelnym zagrożeinem dla Polski.
  Podobieństwo uderzające. Tusk dobrze odrobił HISTORYCZNĄ lekcję i dla spełnienia młodzieńczych marzeń o władzy odrzucił przemoc fizyczną na rzecz przemocy propagandowej.
  Zanim apologeci Platformy Obywatelskiej się ockną - znowu będziemy się musieli wyzwalać spod monopolu władzy.

 • calli

  Oceniono 38 razy 16

  Im szybciej złodziejsko-watykańskie PO-PiSy padną na pysk, tym lepiej dla Polski i Polaków.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane