Halicki dementuje: Nie proponowaliśmy PiS-owi referendum ws. przyjęcia euro

25.03.2013 09:00
Andrzej Halicki

Andrzej Halicki (Fot. Wojciech Olkuśnik/AG)

- Nie ma takich rozmów, negocjacji. Nie wiem, skąd wziął się ten termin, że to jest propozycja - powiedział Andrzej Halicki z PO na antenie TVP Info. O tym, że Platforma Obywatelska zaproponowała PiS-owi zgodę na referendum w sprawie daty wejścia do strefy euro, jeśli PiS poprze zmianę konstytucji umożliwiającą przyjęcie wspólnej waluty, pisała dzisiaj "Gazeta Wyborcza".
Szef mazowieckich struktur PO Andrzej Halicki zaprzeczył w rozmowie z Kamilą Biedrzycką-Osicą informacjom o tym, że PO zaproponowała PiS-owi porozumienie ws. referendum na temat wejścia do strefy euro. - Nie ma takich negocjacji - powiedział polityk.

Halicki przyznał, że jego zdaniem konstytucja faktycznie wymaga zmiany. - Ten artykuł trzeba zmienić. Konstytucja musi być dostosowana do tej możliwości, to jest nasz akcesyjny wymóg - stwierdził. Zaznaczył jednak, że w tej sprawie nie powinno się negocjować z innymi ugrupowaniami. - Powinniśmy to robić spokojnie i bez targów politycznych - powiedział w TVP Info.

Dzisiejsza "Gazeta Wyborcza" opublikowała nieoficjalną informację o tym, że Platforma postanowiła porozumieć się w tej sprawie w PiS. W zamian za zgodę na zmianę artykułu 227 konstytucji (który blokuje wejście do strefy euro) miała zaproponować opozycji przeprowadzenie referendum ws. przyjęcia wspólnej waluty europejskiej.

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (40)
Zaloguj się
 • czarnybialyszary

  Oceniono 7 razy 3

  PO-PIS bardziej zniszczył Polskę niż 2 wojna swiatowa i niemiecka okupacja! I piszę o tym z pełnym przekonaniem!

 • czarnybialyszary

  Oceniono 3 razy 1

  dzień bez PROMOWANIA DUOPOLU PO-PIS dla PO jest dniem straconym! Przypominam, ze J E D Y N Y M POWODEM wygrywania przez PO wyborów jest zdominowanie sceny politycznej przez PO-PiS! Gdyby inne partie miały podobny dostęp do mediów PO-PiS miałby góra 20% głosów, czyli tyle ile w roku 2001,

 • loppe

  Oceniono 3 razy 3

  Kamila Biedrzycka-Osica jest świetną dziennikarką!

  Andrzej Halicki nieświetnym politykiem.

  Gazeta się pomyliła? Czy co?

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 4 razy 0

  Takie są zapisy w traktacie akcesyjnym i euro w końcu wprowadzą. Pytanie, co przehandlują Kaczystom, bo SLD, Palikoty i chłopki będa "ZA".

 • poljack

  Oceniono 2 razy 0

  Czy dziś jest 1 kwietnia Prima Aprilis ?

 • baarmtr

  Oceniono 2 razy -2

  Sami zróbmy referendum. Tutaj głosowanie votepush.com/p/0zsCQpaR3--0

 • calli

  Oceniono 11 razy -1

  Po naszym trupie, sprzedajne a złodziejskie PO-PiSy, wprowadzicie euro bez zgody narodu wyrażonej w referendum.

 • gregoson

  Oceniono 9 razy -1

  Jakoś wam nie wierzę panie Halicki.
  To w waszym stylu jest takie kupczenie Konstytucją.

 • acer59

  Oceniono 24 razy 2

  A czyjego autorstwa jest ten artykuł w GWnianej ? Wielowieyskiej i Nowakowskiej - dwóch tuskoduPOlizowskich pismackich kłamliwych wywłok na usługach POsranych złodziei i nePOtów . Dziś w "poranku" mało się nie zapluły z zachwytu nad tymi bzdurami które same zmyśliły , głupie manipulatorskie PObzdziągwy .....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje