Halicki dementuje: Nie proponowaliśmy PiS-owi referendum ws. przyjęcia euro

- Nie ma takich rozmów, negocjacji. Nie wiem, skąd wziął się ten termin, że to jest propozycja - powiedział Andrzej Halicki z PO na antenie TVP Info. O tym, że Platforma Obywatelska zaproponowała PiS-owi zgodę na referendum w sprawie daty wejścia do strefy euro, jeśli PiS poprze zmianę konstytucji umożliwiającą przyjęcie wspólnej waluty, pisała dzisiaj ?Gazeta Wyborcza?.
Szef mazowieckich struktur PO Andrzej Halicki zaprzeczył w rozmowie z Kamilą Biedrzycką-Osicą informacjom o tym, że PO zaproponowała PiS-owi porozumienie ws. referendum na temat wejścia do strefy euro. - Nie ma takich negocjacji - powiedział polityk.

Halicki przyznał, że jego zdaniem konstytucja faktycznie wymaga zmiany. - Ten artykuł trzeba zmienić. Konstytucja musi być dostosowana do tej możliwości, to jest nasz akcesyjny wymóg - stwierdził. Zaznaczył jednak, że w tej sprawie nie powinno się negocjować z innymi ugrupowaniami. - Powinniśmy to robić spokojnie i bez targów politycznych - powiedział w TVP Info.

Dzisiejsza "Gazeta Wyborcza" opublikowała nieoficjalną informację o tym, że Platforma postanowiła porozumieć się w tej sprawie w PiS. W zamian za zgodę na zmianę artykułu 227 konstytucji (który blokuje wejście do strefy euro) miała zaproponować opozycji przeprowadzenie referendum ws. przyjęcia wspólnej waluty europejskiej.

Zobacz także
 • Valery Giscard d'Estaing Valery Giscard d'Estaing: Do strefy euro powinna wejść jeszcze tylko Polska
Komentarze (40)
Halicki dementuje: Nie proponowaliśmy PiS-owi referendum ws. przyjęcia euro
Zaloguj się
 • czarnybialyszary

  Oceniono 7 razy 3

  PO-PIS bardziej zniszczył Polskę niż 2 wojna swiatowa i niemiecka okupacja! I piszę o tym z pełnym przekonaniem!

 • czarnybialyszary

  Oceniono 3 razy 1

  dzień bez PROMOWANIA DUOPOLU PO-PIS dla PO jest dniem straconym! Przypominam, ze J E D Y N Y M POWODEM wygrywania przez PO wyborów jest zdominowanie sceny politycznej przez PO-PiS! Gdyby inne partie miały podobny dostęp do mediów PO-PiS miałby góra 20% głosów, czyli tyle ile w roku 2001,

 • loppe

  Oceniono 3 razy 3

  Kamila Biedrzycka-Osica jest świetną dziennikarką!

  Andrzej Halicki nieświetnym politykiem.

  Gazeta się pomyliła? Czy co?

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 4 razy 0

  Takie są zapisy w traktacie akcesyjnym i euro w końcu wprowadzą. Pytanie, co przehandlują Kaczystom, bo SLD, Palikoty i chłopki będa "ZA".

 • poljack

  Oceniono 2 razy 0

  Czy dziś jest 1 kwietnia Prima Aprilis ?

 • baarmtr

  Oceniono 2 razy -2

  Sami zróbmy referendum. Tutaj głosowanie votepush.com/p/0zsCQpaR3--0

 • calli

  Oceniono 11 razy -1

  Po naszym trupie, sprzedajne a złodziejskie PO-PiSy, wprowadzicie euro bez zgody narodu wyrażonej w referendum.

 • gregoson

  Oceniono 9 razy -1

  Jakoś wam nie wierzę panie Halicki.
  To w waszym stylu jest takie kupczenie Konstytucją.

 • acer59

  Oceniono 24 razy 2

  A czyjego autorstwa jest ten artykuł w GWnianej ? Wielowieyskiej i Nowakowskiej - dwóch tuskoduPOlizowskich pismackich kłamliwych wywłok na usługach POsranych złodziei i nePOtów . Dziś w "poranku" mało się nie zapluły z zachwytu nad tymi bzdurami które same zmyśliły , głupie manipulatorskie PObzdziągwy .....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje