Halicki dementuje: Nie proponowaliśmy PiS-owi referendum ws. przyjęcia euro

25.03.2013 09:00
Andrzej Halicki

Andrzej Halicki (Fot. Wojciech Olkuśnik/AG)

- Nie ma takich rozmów, negocjacji. Nie wiem, skąd wziął się ten termin, że to jest propozycja - powiedział Andrzej Halicki z PO na antenie TVP Info. O tym, że Platforma Obywatelska zaproponowała PiS-owi zgodę na referendum w sprawie daty wejścia do strefy euro, jeśli PiS poprze zmianę konstytucji umożliwiającą przyjęcie wspólnej waluty, pisała dzisiaj "Gazeta Wyborcza".
Szef mazowieckich struktur PO Andrzej Halicki zaprzeczył w rozmowie z Kamilą Biedrzycką-Osicą informacjom o tym, że PO zaproponowała PiS-owi porozumienie ws. referendum na temat wejścia do strefy euro. - Nie ma takich negocjacji - powiedział polityk.

Halicki przyznał, że jego zdaniem konstytucja faktycznie wymaga zmiany. - Ten artykuł trzeba zmienić. Konstytucja musi być dostosowana do tej możliwości, to jest nasz akcesyjny wymóg - stwierdził. Zaznaczył jednak, że w tej sprawie nie powinno się negocjować z innymi ugrupowaniami. - Powinniśmy to robić spokojnie i bez targów politycznych - powiedział w TVP Info.

Dzisiejsza "Gazeta Wyborcza" opublikowała nieoficjalną informację o tym, że Platforma postanowiła porozumieć się w tej sprawie w PiS. W zamian za zgodę na zmianę artykułu 227 konstytucji (który blokuje wejście do strefy euro) miała zaproponować opozycji przeprowadzenie referendum ws. przyjęcia wspólnej waluty europejskiej.

Zobacz także
Komentarze (40)
Zaloguj się
 • mozart

  Oceniono 26 razy 10

  To byl balon probny. PO juz wie, ze wiekszosc ludzi jest przeciwna € w Polsce.

 • papaleone

  Oceniono 13 razy 9

  No przecież coś napisać trzeba, gdzie będzie "PiS" i "PO"
  Bo co ludzie będą czytać?

 • czarnybialyszary

  Oceniono 7 razy 3

  PO-PIS bardziej zniszczył Polskę niż 2 wojna swiatowa i niemiecka okupacja! I piszę o tym z pełnym przekonaniem!

 • loppe

  Oceniono 3 razy 3

  Kamila Biedrzycka-Osica jest świetną dziennikarką!

  Andrzej Halicki nieświetnym politykiem.

  Gazeta się pomyliła? Czy co?

 • acer59

  Oceniono 24 razy 2

  A czyjego autorstwa jest ten artykuł w GWnianej ? Wielowieyskiej i Nowakowskiej - dwóch tuskoduPOlizowskich pismackich kłamliwych wywłok na usługach POsranych złodziei i nePOtów . Dziś w "poranku" mało się nie zapluły z zachwytu nad tymi bzdurami które same zmyśliły , głupie manipulatorskie PObzdziągwy .....

 • 13perun

  Oceniono 34 razy 2

  ŻADNYCH STYROPIANOWYCH MANIPULACJI PRZY KONSTYTUCJI - TO SŁUGUSY WATYKRAMU. Czy ktoś może mieć wątpliwości, że PO to tylko taki PiS-bis i niczym istotnym nie różni się od oryginału ? Głosując na PiS czy PO i tak pozwalasz na okradanie Polski przez czarną, spasioną, rozpijaczoną, zdemoralizowaną i pazerną mafię. Ta rzekomo lepsza PO w ciągu miesiąca: - oddała 0,5% dochodu z PIT dla firm wyznaniowych, - nie dopuściła nawet do procedowania ustawy o związkach partnerskich, - zablokowała rejestrację Kościoła Latającego Potwora Spaghetti, - jej szef złożył hołd lenny nowemu prezesowi watyKramskiemu deklarując utrwalanie jego wpływów. - minister-kosmita deklaruje, że za nasze pieniądze będzie bronił klientów ww. firmy, - tenże minister uważa, że biskupowi „wolno więcej”. A tak poza tym, lemingi, PO jest demokratyczna i broni interesów Polski :-)))

 • czarnybialyszary

  Oceniono 3 razy 1

  dzień bez PROMOWANIA DUOPOLU PO-PIS dla PO jest dniem straconym! Przypominam, ze J E D Y N Y M POWODEM wygrywania przez PO wyborów jest zdominowanie sceny politycznej przez PO-PiS! Gdyby inne partie miały podobny dostęp do mediów PO-PiS miałby góra 20% głosów, czyli tyle ile w roku 2001,

 • 7ogamihcra

  Oceniono 29 razy 1

  Referendum o wejściu Polski w skład Unii Europejskiej...już było i większość Polaków zgodziła się na to i najprawdopodobniej na wszystko co z tego wejścia mogło wynikać.
  A na zmianę w Konstytucji to trzeba niestety poczekać, aż Prawie Sprawiedliwość diabli wezmą, bo umawianie się w jakiejkolwiek sprawie z tymi kłamliwymi, antypolskimi i pozbawionymi honoru niby patriotami jest kompletnie pozbawione sensu.

 • jamcijest44

  Oceniono 13 razy 1

  Halicki: Nie proponowaliśmy PiS-owi referendum ws. przyjęcia euro.

  Wyście może i nie proponowali, ale pewnie Gowin coś bąknął...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje