USA i Korea Płd. będą wspólnie reagować na prowokacje Korei Płn.

25.03.2013 07:20
USA i Korea Płd. będą wspólnie reagować na prowokacje Korei Płn.

USA i Korea Płd. będą wspólnie reagować na prowokacje Korei Płn. (Fot. Ahn Young-joon AP)

Armie Stanów Zjednoczonych i Korei Południowej opracowały wspólny plan operacyjny na wypadek konfliktu z Koreą Północną. Zawarto w nim szczegóły działań, jakie państwa podejmą wobec prowokacji Korei Płn. - informuje agencja Yonhap.
Wspólny Plan Antyprowokacyjny (The Combined Counter-Provocation Plan) został podpisany przez generałów Jung Seung-jo z Korei Południowej oraz generała Jamesa Thurmana z USA. Współpraca już zaczęła obowiązywać. - Wypełniając ten plan, poprawiamy naszą wspólną gotowość, która pozwoli nam na natychmiastową i zdecydowaną reakcję na wszelkie prowokacje Korei Północnej - powiedział cytowany przez Yonham, przedstawiciel dowództwa wspólnych sił wojskowych obu państw.

Prace nad wspólnym planem trwały od 2010 roku. Rozpoczęły się, gdy Korea Płn. storpedowała południowokoreański okręt wojenny Cheonan i ostrzelała południowe wybrzeże wyspy Yeonpyeong na Morzu Żółtym. Zginęło wówczas 50 osób (w tym 48 żołnierzy). Po niedawnych prowokacjach Korei Płn. prace nad zakończeniem planu zostały wzmożone.

Zobacz także
Komentarze (24)
USA i Korea Płd. będą wspólnie reagować na prowokacje Korei Płn.
Zaloguj się
 • blue911

  Oceniono 6 razy 4

  Pogrozki obu stron sa rownie komiczne. Kim nie ma ani technologii, ani wyszkolonego personelu zeby zawojowac USA,a ci ostatni pod nosem Chin I Rosji nie odwaza sie palcem kiwnac. To tylko pajacowanie na oczach niezorientowanej gawiedzi.

 • zigzaur

  Oceniono 6 razy 2

  1945: Hiroshima
  2013: Nimakima

 • jkdino49

  Oceniono 8 razy 6

  Widzę, że w komentarzach wypowiadają się masowo pracownicy ambasady KRL-D (Korei Północnej) w Warszawie. Trzeba im pogratulować doskonałej znajomości języka polskiego - w odróżnieniu od wielu blogerów polskich, w ich komentarzach nie ma ani jednego błędu gramatycznego czy ortograficznego!

 • blue911

  Oceniono 13 razy -1

  Hamaryka ma tak powazne problemy wewnetrzne,ze tylko naiwny uwierzy ,ze ich armia jest gwarantem czegokolwiek. Przeciez to zbankrutowany I rodarty politycznie kraj! To panstwo nigdy sie nie podnioslo z kleski 9/11,a szaber bankowy w 2008 roku ja dobil. Te wyssane z palca wysokie wyniki gieldy na Wall Street to czysta manipulacja majaca na celu szukanie kolejnych frajerow do inwestowania w tonace szambo.

 • seamusfilipowicz

  Oceniono 5 razy 3

  "Plan jest taki: napier...y wszystkim co mamy" ;)

 • calli

  Oceniono 31 razy -17

  Trzymajcie się dzielnie Koreańczycy Północni, nie dajcie się zastraszyć zbrodniarzom jankeskim i ich południowo-koreańskim przydupasom!

 • calli

  Oceniono 33 razy -17

  Na całe szczęście broń atomowa, oddana armia i wypróbowany chiński sojusznik powstrzymają zbrodniczego jankeskiego agresora i jego południowokoreańskich przydupasów :)

 • harperk

  Oceniono 8 razy 0

  smoke and mirrors

  a w Sinoijiu juz 30 fabryk jankeskich stoi

 • tenare

  Oceniono 33 razy -13

  Taki plan agresji USA i marionetkowa Korea Południowa mają już od kilkudziesięciu lat.
  Kim ma plan obrony też od kilkudziesięciu lat. Odziedziczył go po ojcu, a ojciec od Kim Ir Sena.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje