USA i Korea Płd. będą wspólnie reagować na prowokacje Korei Płn.

USA i Korea Płd. będą wspólnie reagować na prowokacje Korei Płn.

USA i Korea Płd. będą wspólnie reagować na prowokacje Korei Płn. (Fot. Ahn Young-joon AP)

Armie Stanów Zjednoczonych i Korei Południowej opracowały wspólny plan operacyjny na wypadek konfliktu z Koreą Północną. Zawarto w nim szczegóły działań, jakie państwa podejmą wobec prowokacji Korei Płn. - informuje agencja Yonhap.
Wspólny Plan Antyprowokacyjny (The Combined Counter-Provocation Plan) został podpisany przez generałów Jung Seung-jo z Korei Południowej oraz generała Jamesa Thurmana z USA. Współpraca już zaczęła obowiązywać. - Wypełniając ten plan, poprawiamy naszą wspólną gotowość, która pozwoli nam na natychmiastową i zdecydowaną reakcję na wszelkie prowokacje Korei Północnej - powiedział cytowany przez Yonham, przedstawiciel dowództwa wspólnych sił wojskowych obu państw.

Prace nad wspólnym planem trwały od 2010 roku. Rozpoczęły się, gdy Korea Płn. storpedowała południowokoreański okręt wojenny Cheonan i ostrzelała południowe wybrzeże wyspy Yeonpyeong na Morzu Żółtym. Zginęło wówczas 50 osób (w tym 48 żołnierzy). Po niedawnych prowokacjach Korei Płn. prace nad zakończeniem planu zostały wzmożone.

Zobacz także
 • B-52 Pokaz siły USA. B-52 przeleci w pobliżu Półwyspu Koreańskiego
Komentarze (24)
USA i Korea Płd. będą wspólnie reagować na prowokacje Korei Płn.
Zaloguj się
 • blue911

  Oceniono 6 razy 4

  Pogrozki obu stron sa rownie komiczne. Kim nie ma ani technologii, ani wyszkolonego personelu zeby zawojowac USA,a ci ostatni pod nosem Chin I Rosji nie odwaza sie palcem kiwnac. To tylko pajacowanie na oczach niezorientowanej gawiedzi.

 • zigzaur

  Oceniono 6 razy 2

  1945: Hiroshima
  2013: Nimakima

 • jkdino49

  Oceniono 8 razy 6

  Widzę, że w komentarzach wypowiadają się masowo pracownicy ambasady KRL-D (Korei Północnej) w Warszawie. Trzeba im pogratulować doskonałej znajomości języka polskiego - w odróżnieniu od wielu blogerów polskich, w ich komentarzach nie ma ani jednego błędu gramatycznego czy ortograficznego!

 • blue911

  Oceniono 13 razy -1

  Hamaryka ma tak powazne problemy wewnetrzne,ze tylko naiwny uwierzy ,ze ich armia jest gwarantem czegokolwiek. Przeciez to zbankrutowany I rodarty politycznie kraj! To panstwo nigdy sie nie podnioslo z kleski 9/11,a szaber bankowy w 2008 roku ja dobil. Te wyssane z palca wysokie wyniki gieldy na Wall Street to czysta manipulacja majaca na celu szukanie kolejnych frajerow do inwestowania w tonace szambo.

 • seamusfilipowicz

  Oceniono 5 razy 3

  "Plan jest taki: napier...y wszystkim co mamy" ;)

 • calli

  Oceniono 31 razy -17

  Trzymajcie się dzielnie Koreańczycy Północni, nie dajcie się zastraszyć zbrodniarzom jankeskim i ich południowo-koreańskim przydupasom!

 • calli

  Oceniono 33 razy -17

  Na całe szczęście broń atomowa, oddana armia i wypróbowany chiński sojusznik powstrzymają zbrodniczego jankeskiego agresora i jego południowokoreańskich przydupasów :)

 • harperk

  Oceniono 8 razy 0

  smoke and mirrors

  a w Sinoijiu juz 30 fabryk jankeskich stoi

 • tenare

  Oceniono 33 razy -13

  Taki plan agresji USA i marionetkowa Korea Południowa mają już od kilkudziesięciu lat.
  Kim ma plan obrony też od kilkudziesięciu lat. Odziedziczył go po ojcu, a ojciec od Kim Ir Sena.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje