PO proponuje PiS: Referendum za zgodę na wejście do strefy euro

25.03.2013 06:19
Jarosław Kaczyński i Donald Tusk w Sejmie

Jarosław Kaczyński i Donald Tusk w Sejmie (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

PO oferuje PiS zgodę na referendum w sprawie daty wejścia do strefy euro, jeśli PiS poprze zmianę konstytucji umożliwiającą przyjęcie wspólnej waluty - ujawnia "Gazeta Wyborcza".
Dziś na przeszkodzie wprowadzenia Polski do strefy euro stoi konstytucja. Bez PiS nie ma w Sejmie większości dwóch trzecich głosów do jej zmiany. A PiS domaga się najpierw referendum w sprawie daty wejścia do strefy euro.

W PO pojawił się pomysł na kompromis - dowiedziała się nieoficjalnie "Gazeta Wyborcza". PO liczy na to, że łatwiej będzie zawalczyć o pozytywny wynik w referendum, niż zmienić konstytucję wbrew PiS.

- Nie mówimy "nie", można to przedyskutować. Dla nas kluczowe jest właśnie referendum - mówi poseł PiS Krzysztof Szczerski.

Czytaj więcej w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej" >>

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (141)
Zaloguj się
 • zwyklaosoba

  Oceniono 169 razy 95

  Nasi "panowie i władcy" nie pytają nas czy w ogóle chcemy euro, ale łaskawie zgodzą się na referendym w sprawie terminu. I dadzą pytania referendalne typu: 1) 31 grudnia 2015 2) stycznia 2016 3) 1 maja 2016 . No i drodzy współobywatele będziemy mieli referendum i możliwość wypowiedzenia się jako suweren. Taka nasza władza jest kochana.

 • lechujarek_wolski

  Oceniono 174 razy 90

  Polsce jest tak potrzebne € jak Cyprowi Unia ... najrozsądniejsze narody osikały tego gniota: Szwecja, Norwegia, Dania, Brytole ... facet po historii chce mieś stołek w Brukseli - ot co!

 • plastus82

  Oceniono 150 razy 66

  Ryży złodziej przehandluje nas za stołek w Brukseli

 • chumski

  Oceniono 91 razy 61

  Przejść na euro?!Z jakim przelicznikiem.Najpierw debile wyprowadżcie gospodarkę a potem myślcie o euro.
  A może by tak przyjąć zasady Prawa Pracy obowiązującego w Unii a nia w Zimbabwe!!!!!!

 • 68jacekw

  Oceniono 126 razy 58

  Rezerwy walutowe Polski to ok.100 mld dolarów.Należy wiedzieć,ze w razie przyjęcia euro,rezerwy te NBP-czyli Polska musi oddać do Europejskiego Banku Centralnego.W zamian dostaniemy euro-które za kilka lat może być warte tyle co papier zużyty na jego druk.No ale jak się miało dziadka w Wermachcie to słuchanie rozkazów z Berlina ma się we krwi...

 • tacx

  Oceniono 117 razy 57

  Tak tak... Wyobraźcie sobie sytuację w której firma sie wali a jej szef zaczyna się pytac pracowników czy nabyć jej akcje? Mało tego... On najwyraźniej chce przymusem, szantażem lub fortelem zmusić polaków do zachowania jak w giełdowej szulerni. Uda się albo nie uda, ale on sam nie straci. Pracownicy mogą jednak obudzić się z ręką w nocniku bo prawdopodobieństwo zysku z nabycia akcji rozsypującego się przedsiebiorstwa jest po prostu na dziś tak znikome że aż nieprawdopodobne.

 • m33h0w

  Oceniono 86 razy 42

  Euro to już trup! Zastrzyk świeżej krwi nic mu nie pomoże. Po co się pchać w takie problemy?

 • folwark_polski

  Oceniono 87 razy 37

  PO ma w du_pie Polaków chce robić wszystko jak Stalin po linii partyjnej bez pytania się zgodę narodu, przypominam bolszewicy, to Naród Polski głosował w sprawie przyjęcia konstytucji i to Naród Polski powinien decydować i jej zmianach, dociera to POtomkowie stalinowców?
  jakimi bydlakami trzeba być żeby kupczyć konstytucją

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje