Łódź: 15-latek prawdopodobnie zaczadził się podczas kąpieli

24.03.2013 22:52
Karetka pogotowia

Karetka pogotowia (Fot. Tomasz Wawer / Agencja Gazeta)

15-letni chłopiec zmarł dziś wieczorem podczas kąpieli w jednym z mieszkań w Łodzi. Przyczyną śmierci nastolatka było prawdopodobnie zatrucie tlenkiem węgla ulatniającym się z piecyka gazowego w łazience
- Mieszkający z 60-letnią babcią nastolatek wieczorem poszedł się kąpać - poinformowała rzeczniczka łódzkiej policji podinsp. Joanna Kącka. Po kilkunastu minutach babcia zapukała do drzwi łazienki, a gdy chłopiec nie odpowiadał, zaniepokojona weszła do środka. Znalazła wnuczka w wannie pod wodą. Powiadomiono straż pożarną i pogotowie.

- Ratownicy wyciągnęli chłopca z wanny i rozpoczęli reanimację. Niestety, pomimo trwającej w sumie ponad 40 minut reanimacji, nastolatka nie udało się uratować - powiedział rzecznik łódzkich strażaków Arkadiusz Makowski.

Stężenie tlenku węgla przekroczone

Strażacy stwierdzili znaczne przekroczenie w łazience dopuszczalnego poziomu stężenia tlenku węgla. Czad ulatniał się z piecyka gazowego do podgrzewania wody; prawdopodobnie w pomieszczeniu nie było właściwej wentylacji.

Na miejscu trwają oględziny; ostateczna przyczyna zgonu nastolatka znana będzie po przeprowadzeniu sekcji zwłok. Ze względu na stan zdrowia nie można było dotąd przesłuchać babci chłopca.

Zobacz także
  • Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Bagińskiego w Łodzi Kwidzyn: 90 osób w szpitalach po zatruciu tlenkiem węgla
Najczęściej czytane

Najnowsze informacje