Tłumy na paryskiej demonstracji przeciwników małżeństw homoseksualnych [ZDJĘCIA]

24.03.2013 17:47
Francja, Paryż. Tłumy na manifestacji przeciwników małżeństw homoseksualnych

Francja, Paryż. Tłumy na manifestacji przeciwników małżeństw homoseksualnych (Fot. Michel Euler AP)

W dzisiejszym proteście przeciwko małżeństwom homoseksualnym w centrum Paryża uczestniczyło, według policji, około 300 tys. osób. Z kolei organizatorzy twierdzą, że w demonstracji wzięło udział prawie półtora miliona przeciwników małżeństw osób tej samej płci.
- Jest nas 1,4 mln - napisali organizatorzy manifestacji na Twitterze. Ich rzecznik Xavier Bongibault powiedział dziennikowi "Le Figaro", że na odcinku 8 kilometrów ulice "są pełne ludzi". Była to ostatnia tak duża demonstracja przed ostatecznym uchwaleniem projektu ustawy legalizującej we Francji małżeństwa homoseksualne. Na poprzedniej, 13 stycznia, było 340 tysięcy ludzi.

Z pierwszych szacunków paryskiej policji, która przed demonstracją spodziewała się 150-200 tys. osób, wynika, że na ulice francuskiej stolicy w niedzielę wyszło ok. 300 tys. ludzi. - Ostateczne dane zostaną podane na początku tygodnia, po przejrzeniu wszystkich filmów z manifestacji - poinformowała policja.

Na 5-kilometrowej trasie od Wielkiego Łuku Braterstwa do Łuku Triumfalnego ustawiono gigantyczne ekrany. Na balkonach powywieszano transparenty z napisami: "Francois (Hollande - red.), nie chcemy twojego prawa", "Nie dla gejstremizmu", "Chcemy pracy, a nie małżeństw homoseksualnych".

Policja użyła gazu łzawiącego

Doszło do kilku incydentów. Żandarmi użyli gazu łzawiącego wobec osób, które próbowały sforsować ogrodzenie i dostać się na Pola Elizejskie. Uczestnicy protestu chcą przeprowadzenia referendum w sprawie przyjętego w połowie lutego przez Zgromadzenie Narodowe projektu ustawy, która pozwala na legalizację małżeństw homoseksualnych i

adopcję przez nie dzieci. 2 kwietnia projektem zajmie się Senat, gdzie rządząca we Francji lewica ma większość.

Zdaniem przeciwników projektu "całkowicie niszczy on społeczeństwo, negując naturalne rodzicielstwo", a "skutki gospodarcze, społeczne i etyczne będą nieuniknione". Choć protest jest apolityczny, to radykalnie prawicowy Front Narodowy zaprosił swoich aktywistów, by wzięli w nim udział. Swoje poparcie wyraził też szef centroprawicowej Unii na rzecz Ruchu Ludowego (UMP) Jean-Francois Cope.

Zobacz także
Komentarze (240)
Tłumy na paryskiej demonstracji przeciwników małżeństw homoseksualnych [ZDJĘCIA]
Zaloguj się
 • vald

  0

  Francja się przebudziła. Niestety za późno. Imigranci z Afryki , muzułmanie, homosie za 10-20 lat zmiotą rdzennych europejczyków z tego kontynentu, między innymi dzięki takim poprawnym politycznie decyzjom rządów i całej tej zakichanej UE.

 • mamusia5754

  Oceniono 3 razy 1

  ...i to sie nazywa KONIEC SWIATA....odebralo im rozum,zostal tylko sex w glowie !!!...chca zmienic we Francji KODEKS CYWILNY i uznac zwiazek ludzi tej samej plci,za malzenstwo,ze wszystkimy prawami jak miedzy normalnymi ludzmi...we Francji jest uznany PAX ,czyli maja zgode na swoj zwiazek,bez prawa mieszania w to dzieci-czyli adobcje!!!...powinno byc przeprowadzone REFERENDUM !!!

 • 123waz

  Oceniono 4 razy 2

  Homoseksualiści przedobrzyli... promowali się i terroryzowali nas od jakiegos czasu, doszli do sejmu i w mediach od rana do wieczora NIC tylko geje i geje, przywileje dla nich, to przepraszanie , bo się obrażali ... itd. SDosyć. Cała Europa ma dosyć promocji gejów, ich małżeństw, i adopcji dzieci. To chpore, że społeczeństwa dały sie w to wmanewrować. Nikt ich nie prześladuje, nikt im nie robi krzywdy, a oni ciągle parady, opowiadania nam o ich seksualności.... mam tego dosyć. Jak długo można żyć tylko ich sprawami. My hetero mamy mnóstwo problemów i nikt dla nas nie zmienia konstytucji !!!!

 • szary_user

  Oceniono 1 raz 1

  No to im władza na siłę dobrze zrobiła hłe hłe.

 • alfalfa

  Oceniono 2 razy 2

  "Chcemy pracy, a nie małżeństw homoseksualnych" - oni też? Fajna ta zjednoczona Europa...
  A.

 • marcin1978p

  Oceniono 1 raz 1

  Pieprzysz głupoty!

 • marcin1978p

  Oceniono 10 razy 0

  Lecz się! Homofobia jako zaburzenie psychiczne jest uleczalna. Nie wiem jak z brakiem rozsądku ale spytaj specjalistów

 • say69mat

  Oceniono 3 razy -1

  gazeta.pl:
  Tłumy na paryskiej demonstracji przeciwników małżeństw homoseksualnych

  say69mat:
  Nooo proszę, jeszcze w dodatku zburzą Bastylię!!! I dopiero się zacznie, bo ta współczesna Bastylia to więzienie poprawności politycznej. Więzienie, w którym próbuję się ludziom wytłumaczyć, że czarne i białe to w efekcie odcienie ... szarości. Swoją drogą ciekawe, czy we Francji, postoi laickiego liberalizmu. Doszło do synergii w odniesieniu do plagi homoseksualizmu, pomiędzy Judaizmem, Chrześcijaństwem a Islamem. To byłby dopiero ...fenomen. Kompletnie nieoczekiwane spełnienie 'gayprideowego' hasła ... homoseksualizm łączy.

 • yoonior4

  Oceniono 2 razy 0

  Jeśli coś da się wyleczyć, to jest to choroba. I powinni się tym zająć specjaliści, a nie politycy.
  www.homoseksualizm.org/

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje