Miller na Sejmiku Kobiet Lewicy: Nikt lepiej nie rozwija zalet mężczyzny niż kobieta

24.03.2013 13:22
Szef SLD Leszek Miller

Szef SLD Leszek Miller (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Podobno każdy mężczyzna ma jakieś zalety, trzeba mu je tylko wskazać i rozwinąć. Oczywiście, że nikt nie zrobi tego lepiej niż kobieta. Moja żona Aleksandra czyni to już od 44 lat i nie jest to dla niej łatwe, ale mimo to ma w tej mierze pewne osiągnięcia - powiedział Leszek Miller, otwierając Sejmik Kobiet Lewicy.
- Nie dokończy się emancypacja kobiet, jeżeli lewica nie powróci do władzy; pora na kobiecą rewolucję - takim przesłaniem rozpoczął się w stołecznej Sali Kongresowej PKiN Sejmik Kobiet Lewicy. Odbywa się on po hasłem: "Razem przeciwko kryzysowi". Działaczki powitał szef SLD Leszek Miller z żoną Aleksandrą.

"Drogie panie, szanowne koleżanki i nieliczni koledzy. Podobno każdy mężczyzna ma jakieś zalety, trzeba mu je tylko wskazać i rozwinąć. Oczywiście, że nikt nie zrobi tego lepiej niż kobieta. Moja żona Aleksandra czyni to już od 44 lat i nie jest to dla niej łatwe, ale mimo to ma w tej mierze pewne osiągnięcia" - powiedział Miller do kobiet zebranych w Sali Kongresowej.

"Koleżanki, bądźmy razem"

Jak podkreślił, to zaszczyt i ogromna przyjemność uczestniczyć w sejmiku podejmującym ważne i bolesne problemy codziennego życia w czasie kryzysu, który - według niego - coraz częściej kojarzy się z niedożywionymi dziećmi, śmieciowymi umowami, brakiem skutecznej opieki medycznej.

Lider SLD wyraził nadzieję, że w przyszłej kadencji Sejmu w reprezentacji Sojuszu będzie więcej kobiet. - Koleżanki, bądźmy razem, niech rosną nasze szeregi, żeby zmienić niechcianą rzeczywistość. Nieobecni nie mają racji, słabi nie mają głosu, pokornych się zazwyczaj lekceważy. Niech racje i głos kobiet lewicy donośnie zabrzmią dziś z Warszawy - powiedział były premier.

Niedzielne posiedzenie Sejmiku Kobiet Lewicy, w którym bierze udział około 3 tysięcy działaczek, jest już drugim tego typu spotkaniem - ubiegłoroczne poświęcone było przemocy wobec kobiet. Latem zeszłego roku powstało stowarzyszenie o tej nazwie, którego szefową została była posłanka, wiceszefowa SLD Katarzyna Piekarska.

"Wreszcie trzeba krzyknąć: nic bez kobiet o Polsce. Zbyt długo tolerujemy stan, w którym decydentami w ośrodkach władzy, w firmach i instytucjach są prawie wyłącznie mężczyźni. No i jest skutek tych jednopłciowych rządów - mamy kryzys" - powiedziała w niedzielę Piekarska, otwierając sejmik kobiet.

Mała kobieca rewolucja?

W jej ocenie bieda i wykluczenia w znacznie większym stopniu dotykają kobiety. "Rządzący tego nie widzą, rządzący nawet uważają, że tak naprawdę jest fantastycznie, skoro dzieci nie rzucają się z apetytem na szczaw w przydrożnych rowach, i dlatego to tych rządzących trzeba odesłać na szczaw i na drzewo, niech sobie skubią mirabelki" - zaznaczyła wiceszefowa SLD. Piekarska wyraziła nadzieję, że głos kobiet lewicy będzie bardziej słyszalny, dotrze przede wszystkim do wyborców z bardzo ważnym przesłaniem. "Nie dokończy się emancypacja kobiet, jeżeli lewica nie powróci do władzy. Tak więc pora na małą kobiecą rewolucję" - oświadczyła Piekarska.

Podczas sejmiku zaplanowane jest wystąpienie gościa honorowego - przewodniczącej platformy kobiecej Partii Europejskich Socjalistów (PES Women), węgierskiej europosłanki Zity Gurmai. Wyemitowane zostało też specjalnie nagrane z okazji sejmiku wystąpienie wicemarszałek Sejmu Wandy Nowickiej, która kilka tygodni temu została wyrzucona z Ruchu Palikota i w Prezydium Sejmu zasiada jako osoba niezależna.

Zobacz także
Komentarze (40)
Miller na Sejmiku Kobiet Lewicy: Nikt lepiej nie rozwija zalet mężczyzny niż kobieta
Zaloguj się
 • noken

  Oceniono 2 razy 2

  cholera, a cale dziecinstwo programy na discovery oklamywaly mnie, ze dinozaury wyginely... okazuje sie, ze w polsce kilka zostalo, i maja sie dobrze. Jak tu ufac nauce??

 • andaraos

  0

  "Podobno każdy mężczyzna ma jakieś zalety, trzeba mu je tylko wskazać i rozwinąć. Oczywiście, że nikt nie zrobi tego lepiej niż kobieta."

  A w Samoobronie pewnie przemawiał tak; - Podobno każdy rolnik ma jakieś zalety, trzeba mu je tylko wskazać i rozwinąć. Oczywiście, że nikt nie zrobi tego lepiej ja, Miller.

  Już moja prababcia mawiała, że mężczyzna jest głową rodziny a kobieta szyją, która nią kręci. Ameryki więc nie odkryłeś, podlizujący się paniom obłudniku.

 • dziadekjam

  Oceniono 4 razy 2

  Miller przymierza się do szefowania w organizacjach kobiecych? Nie wyśzło mu kończenie "jak mężczyzna", może mu to wyjdzie w wersji kobiecej.

 • moccacino

  Oceniono 2 razy 0

  ta... a piekarską znowu wywalą gdzieś na dalsze miejsca na liście... o, naiwności!

  sld, zwłaszcza z millerem na czele, jest skompromitowane,
  po jest skompromitowane (Gowin, Godson),
  pis jest skompromitowane (nie ma sensu wymieniać),
  rpp jest skompromitowane (Palikot!),
  psl to śmiech na sali...
  Kwaśniewski i jego pijacko-glamour to żenada,
  prawuchy są głupie, więc ich śmeisznych partyjek nawet nie będe wymieniać...

  Kiedy rewolucja, najmilsi?
  Hymn mamy słaby - to jest hymn na chlopaczków potrzebujących tatusia - więc może pożyczmy na moment Marsyliankę i wyrżnijmy klase polityczną w pień.

 • soldadura104

  Oceniono 3 razy -1

  Podobno z Putinem 30% by się przespało, jak jest z polskimi babciami. Wolą Jaruzelskiego?

 • markufo1

  Oceniono 2 razy 0

  ...to pwiadasz że twoja żona Aleksandra Kwaśniewska wie najlepiej co robi w Europie Plus a WASzym wspólnotą małżeństwa są wierzby z gruszkami a nie szczawie chili dzieci po 0,5 Euro podwyżki becikowego tym razem...ty najlepiej wiesz jak się kończy i nie być zerem...

 • soldadura104

  Oceniono 2 razy 0

  dla babci Miler to przystojniak dla młodych musi sobie znaleźć asystenta od "kończenia"

 • pannamarianna777

  Oceniono 9 razy 7

  Panie Miller, a co z facetem co zaczął i...................skończyć nie może?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje