Miller na Sejmiku Kobiet Lewicy: Nikt lepiej nie rozwija zalet mężczyzny niż kobieta

24.03.2013 13:22
Szef SLD Leszek Miller

Szef SLD Leszek Miller (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Podobno każdy mężczyzna ma jakieś zalety, trzeba mu je tylko wskazać i rozwinąć. Oczywiście, że nikt nie zrobi tego lepiej niż kobieta. Moja żona Aleksandra czyni to już od 44 lat i nie jest to dla niej łatwe, ale mimo to ma w tej mierze pewne osiągnięcia - powiedział Leszek Miller, otwierając Sejmik Kobiet Lewicy.
- Nie dokończy się emancypacja kobiet, jeżeli lewica nie powróci do władzy; pora na kobiecą rewolucję - takim przesłaniem rozpoczął się w stołecznej Sali Kongresowej PKiN Sejmik Kobiet Lewicy. Odbywa się on po hasłem: "Razem przeciwko kryzysowi". Działaczki powitał szef SLD Leszek Miller z żoną Aleksandrą.

"Drogie panie, szanowne koleżanki i nieliczni koledzy. Podobno każdy mężczyzna ma jakieś zalety, trzeba mu je tylko wskazać i rozwinąć. Oczywiście, że nikt nie zrobi tego lepiej niż kobieta. Moja żona Aleksandra czyni to już od 44 lat i nie jest to dla niej łatwe, ale mimo to ma w tej mierze pewne osiągnięcia" - powiedział Miller do kobiet zebranych w Sali Kongresowej.

"Koleżanki, bądźmy razem"

Jak podkreślił, to zaszczyt i ogromna przyjemność uczestniczyć w sejmiku podejmującym ważne i bolesne problemy codziennego życia w czasie kryzysu, który - według niego - coraz częściej kojarzy się z niedożywionymi dziećmi, śmieciowymi umowami, brakiem skutecznej opieki medycznej.

Lider SLD wyraził nadzieję, że w przyszłej kadencji Sejmu w reprezentacji Sojuszu będzie więcej kobiet. - Koleżanki, bądźmy razem, niech rosną nasze szeregi, żeby zmienić niechcianą rzeczywistość. Nieobecni nie mają racji, słabi nie mają głosu, pokornych się zazwyczaj lekceważy. Niech racje i głos kobiet lewicy donośnie zabrzmią dziś z Warszawy - powiedział były premier.

Niedzielne posiedzenie Sejmiku Kobiet Lewicy, w którym bierze udział około 3 tysięcy działaczek, jest już drugim tego typu spotkaniem - ubiegłoroczne poświęcone było przemocy wobec kobiet. Latem zeszłego roku powstało stowarzyszenie o tej nazwie, którego szefową została była posłanka, wiceszefowa SLD Katarzyna Piekarska.

"Wreszcie trzeba krzyknąć: nic bez kobiet o Polsce. Zbyt długo tolerujemy stan, w którym decydentami w ośrodkach władzy, w firmach i instytucjach są prawie wyłącznie mężczyźni. No i jest skutek tych jednopłciowych rządów - mamy kryzys" - powiedziała w niedzielę Piekarska, otwierając sejmik kobiet.

Mała kobieca rewolucja?

W jej ocenie bieda i wykluczenia w znacznie większym stopniu dotykają kobiety. "Rządzący tego nie widzą, rządzący nawet uważają, że tak naprawdę jest fantastycznie, skoro dzieci nie rzucają się z apetytem na szczaw w przydrożnych rowach, i dlatego to tych rządzących trzeba odesłać na szczaw i na drzewo, niech sobie skubią mirabelki" - zaznaczyła wiceszefowa SLD. Piekarska wyraziła nadzieję, że głos kobiet lewicy będzie bardziej słyszalny, dotrze przede wszystkim do wyborców z bardzo ważnym przesłaniem. "Nie dokończy się emancypacja kobiet, jeżeli lewica nie powróci do władzy. Tak więc pora na małą kobiecą rewolucję" - oświadczyła Piekarska.

Podczas sejmiku zaplanowane jest wystąpienie gościa honorowego - przewodniczącej platformy kobiecej Partii Europejskich Socjalistów (PES Women), węgierskiej europosłanki Zity Gurmai. Wyemitowane zostało też specjalnie nagrane z okazji sejmiku wystąpienie wicemarszałek Sejmu Wandy Nowickiej, która kilka tygodni temu została wyrzucona z Ruchu Palikota i w Prezydium Sejmu zasiada jako osoba niezależna.

Zobacz także
Komentarze (40)
Zaloguj się
 • donaldwielki

  Oceniono 58 razy 30

  coś czuję panie Miller, że kończysz....

 • hotin

  Oceniono 49 razy 19

  Prawdziwego mężczyznę poznaje sie po tym jak kończy, a nie zaczyna! Kończ Waść i wstydu sobie oszczędz!

 • dyzlav

  Oceniono 27 razy 15

  Jest źle, bo rządzą faceci??? Coś mi to śmierdzi rasizmem. Jest źle, bo głupi ludzie dali władzę złym ludziom, a penisy i cipki nic tu nie mają do gadania. Z drugiej strony, dajcie tę Piekarską na szefa SLD. Ma więcej jaj niż Miller i Kalisz razem wzięci (chyba pięć, tak na oko).

 • dr.europa

  Oceniono 45 razy 15

  Oblesny, cyniczny typ o lepkich lapkach. Feee!

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 34 razy 12

  Leszku, nie rób śmieszku.

 • 24u

  Oceniono 33 razy 11

  Na koniec Miller zaczyna bredzic.

 • pannamarianna777

  Oceniono 9 razy 7

  Panie Miller, a co z facetem co zaczął i...................skończyć nie może?

 • phillip_lee_81

  Oceniono 13 razy 7

  Nareszcie Lesiu mówi o przyszłości -wie że gdy powróci do Blidy to skończy na 5%

 • siubes

  Oceniono 7 razy 5

  SLD już było.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje