Ruch Palikota pozwał Giertycha, Terlikowskiego i Brudzińskiego. Następna Senyszyn

24.03.2013 11:39
Andrzej Rozenek powiedział, że Ruch Palikota "wysłał pozwy sądowe wobec Romana Giertycha, Tomasza Terlikowskigo i Joachima Brudzińskiego, a za chwilę pozwana zostanie Joanna Senyszyn". Politycy ci zarzucili Januszowi Palikotowi, że popierał prawne obniżenie wieku inicjacji seksualnej do 13. roku życia. - Każdy, kto powie, że popieramy pedofilię wyląduje w sądzie - groził Rozenek.
Andrzej Rozenek w audycji "7 Dzień Tygodnia" bronił Janusza Palikota i jego słów o aktywności seksualnej 13-latków. W "Kropce nad i" Palikot mówił, że inicjacja seksualna 13-latków jest jednym z przykładów hipokryzji polskiego prawa. - Nic takiego nie padło, proszę nie opowiadać nieprawdy. Każdy, kto będzie mówił, że Ruch Palikota popiera tego typu rozwiązanie, albo będzie mówił, że popieramy pedofilię, wyląduje w sądzie - groził Monice Olejnik rzecznik Ruchu Palikota.

Dodał, że już wysłane zostały pozwy wobec Romana Giertycha, Tomasza Terlikowskigo i Joachima Brudzińskiego, a za chwilę pozwana zostanie Joanna Sensyszyn. - Nasi prawnicy już przygotowali kilka pozwów przeciwko kilku osobom. To się tak skończy. Stanowczo mówię: ani Janusz Palikot, ani Ruch Palikota nie mają takiego programu - dodał Andrzej Rozenek.

Olejnik: Poleciał pan w kosmos

- Niech pan mnie nie obraża, dobrze? Pana lider poleciał za daleko. Pana lider tego nie wiedział, a ja wiem. Poleciał pan w kosmos dzisiaj. Nie będzie pan mnie straszył. Jak pan się w ogóle zachowuje? - zareagowała ostro Monika Olejnik, kiedy Rozenek dodał, że ani ona, ani Janusz Palikot nie wiedzieli, jaki jest "wiek przyzwolenia" w Polsce. - Mnie też powinniście pozwać, bo napisałam komentarz [w "Gazecie Wyborczej" - red.] Dlaczego mnie zostawiacie? - pytała dziennikarka. - Nad tym się zastanawiamy. Nie chcemy szykanować prasy - odpowiedział Rozenek. - No to szkoda - ucięła Olejnik.

Rozenek przyznał jednak, że wypowiedź Janusza Palikota była "niejasna", choć zarzucił Monice Olejnik, że ta niejasność wynikała z tego, że wypowiedzi polityka były przerywane. Zdaniem Rozenka, Januszowi Palikotowi chodziło tylko o obniżenie wieku czynnego prawa wyborczego do 16 roku życia.

Zobacz, co powiedział Janusz Palikot w rozmowie z Moniką Olejnik:Nałęcz: Palikot się zapędził i wygłupił

Doradca predzydenta, Tomasz Nałęcz, powiedział, że nie zgadza się ze słowami Andrzeja Rozenka. - Ta rozmowa mną wstrząsnęła, bo moim zdaniem Janusz Palikot pośpiesznie i niefortunnie dobrał argumentację uzasadniając dość słuszną propozycję, aby się zastanowić, czy nie obniżyć wieku wyborczego dla młodych ludzi. I ni z gruchy, ni z pietruchy użył argumentu o inicjacji seksualnej. Dał do zrozumienia, a moim zdaniem wręcz to powiedział, że z tego trzeba wyciągać konsekwencje - mówił doradca Bronisława Komorowskiego w Radiu ZET.

Dodał, że Janusz Palikot "wylądował jeden most za daleko i się zapędził". - Palikot powinien powiedzieć: "niefortunnie to powiedziałem, wręcz się wygłupiłem". Prawo wyborcze nie ma nic wspólnego z inicjacją seksualną. No gdzie Rzym, gdzie Krym? - pytał Rozenka Tomasz Nałęcz.

Ruch zaprzecza

Ruch Palikota zaprzeczył już, jakoby popierał prawne obniżenie wieku inicjacji seksualnej do 13. roku życia. "W związku z doniesieniami medialnymi jakoby Ruch Palikota był za » zmianą prawa tak, by usankcjonować obniżenie wieku inicjacji seksualnej do 13 roku życia «stanowczo oświadczamy, że ani Ruch Palikota, ani Janusz Palikot nie prezentują takiego stanowiska i nie zamierzają ani teraz, ani w przyszłości podejmować żadnych działań zmierzających do obniżenia dolnej granicy wieku, od którego osoba jest uznana za zdolną do wyrażenia ważnej prawnie zgody na czynności seksualne z inną osobą" - brzmi oświadczenie partii kierowanej przez Janusza Palikota.

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (323)
Zaloguj się
 • warmiak87

  Oceniono 291 razy 165

  powództwo powinno zostac złożone także przeciwko p. Olejnik. Ten babsztyl na usługach PO tak poprowadził rozmowę z Palikotem, łącząc temat inicjacji seksualnej z obniżeniem praw wyborczych by wszystko to zlac w jedną cąłość i miało włozyć w usta Palikotowi kompromitujące frazy, nie powinno jej to ujść na sucho

  STOP MANIPULACJI DZIENNIKARSKIEJ

 • lares87

  Oceniono 233 razy 125

  Palikot w ogóle powienien przestać chodzić do Olejnikowej bo ta żmija często posuwa mu tematy na których się potem niezręcznie ślizga.
  Inny przykład to krzyż w sejmie to własnie w kropce nad i Olejnik zadała mu pytanie czy zdejmie krzyż i od tego zaczęła się kilkumiesięczna debata, chociaż Palikot nigdy wcześniej na temat zdejmowania krzyża się nie wypowiadał.

 • jezierskiadam

  Oceniono 205 razy 117

  Manipulacja: Na początku i na końcu wiadomości o niewierzącym, coś negatywnego. Inny sposób: organizowanie programów politycznych na podobieństwo meczów piłkarskich czy też bokserskich. Wprowadziła jako pierwsza Monika Olejnik. Kibice przed telewizorami dopingują swojego zawodnika. Nasz zawodnik wysymulował karnego - sukces. Oni faulują - chamstwo. A sędzia jest z Opus Dei i ma duży wpływ na dobór tych kogutów, którzy przystępują do walki. Robi to tak, żeby preferowany przez niego zawodnik miał przewagę i sędziuje w sposób stronniczy na przykład przerywając i denerwując jednego z zawodników.

  Wiecej: www.eioba.pl/a/3z64/kto-manipuluje-na-polskim-rynku-medialnym#ixzz2OSC1499B

 • wiezet

  Oceniono 131 razy 79

  Ani ma za tym, ani za tamtym, ale widzę że Palikot mówi o rzeczach które dzieją się naprawdę, a reszta która ma coś do powiedzenia udaje że tego nie ma bo......prawo na to nie zezwala. Fakt, czubek z niego niezły, ale chyba to przykrywka aby szokiem zwrócić uwagę na to co chce powiedzieć

 • haen2010

  Oceniono 108 razy 60

  Przez szacunek do samego siebie nie będę już komentował qrestwa tej medialnej szmaty. Obrzydła mi ta kreatura tak, że nawet splunąć się nie chce.

 • puzon59

  Oceniono 107 razy 59

  Zajmujcie sie prawdziwymi problemami polakow a nie pie...mi. Podpowiadam : bezrobocie, niskie place w stosonku do kosztow utrzymania, sluzba zdrowia, pomoc rodzinie a dzieciom i starcom szczegolnie, zlodziejstwo, korupcja itd.

 • dziki_truten

  Oceniono 161 razy 57

  Przecież 13-nasto latki się bzykają - taka prawda i biologia. Między sobą w grupie rówieśniczej i nie tylko.

 • faustxyz

  Oceniono 41 razy 29

  Byłam zbulwersowana, gdy słyszałam o tym z drugiej ręki, wyglądało to na totalnego samobója Palikota. Niestety, tym razem dorobiono Palikotowi gębę zwolennika pedofilii.
  Owszem można jak p. Olejnik chować głowę w piasek, wznosić oczy ku niebu, cóż Palikotowi chodziło tylko i wyłącznie o to, że dzieciaki dzisiaj przechodzą inicjację seksualną w wieku ok. 13 lat, naturalnie nie wszystkie, ale jest to tak znacząca grupa, że tendencję potwierdzają seksuologowie. Także każdy kto ma oczy otwarte i nie stracił kontaktu z rzeczywistością. Palikotowi chodziło tylko o to, że skoro młodzi dojrzewają szybciej do seksu, szybciej też rozwijają się intelektualnie, to może powinni też mieć możliwość o te 2 lata szybciej otrzymać prawa wyborcze. Monia próbowała mu wmówić coś czego nie powiedział...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje