Papież zadzwonił do właściciela kiosku w Argentynie. "Serio, to ja, Jorge Bergoglio"

23.03.2013 18:44
Papież Franciszek

Papież Franciszek (Fot. Tony Gentile/AP)

Papież Franciszek nie przestaje szokować. Tym razem w zakłopotanie wprawił... właściciela kiosku w Buenos-Aires, w którym miał zamówioną prenumeratę. Sam zadzwonił do kioskarza, by anulować zamówienie - informuje BBC News.
W każdą niedzielę arcybiskup Buenos Aires wpadał do kiosku i zabierał gazety. Było to około 5.30 rano, chwilę przed tym, jak autobusem jechał, by pomóc biednym w Lugano. - Myślałem, że to żart, gdy usłyszałem w słuchawce, że dzwoni kardynał Jorge - mówi Louis Del Regno, właściciel kiosku. - Serio, tu Jorge Bergoglio, dzwonię z Rzymu - powiedział do niego papież.

- Byłem w szoku. Do oczu napłynęły mi łzy i nie wiedziałem, co powiedzieć - mówił kioskarz. - Papież podziękował mi za dostarczanie prasy i życzył wszystkiego najlepszego mojej rodzinie - dodał.

"Zawsze będę z Wami"

- Zapytałem go, czy jest szansa, że jeszcze kiedyś go zobaczymy tu, w Buenos Aires. Franciszek odpowiedział mi, że w najbliższym czasie może to być bardzo trudne, ale zawsze będzie z nami - tłumaczył dziennikarzom Del Regno.

Kioskarz powiedział też, że przed konklawe pytał kardynała Bergoglio, czy wyobraża sobie, że zostanie wybrany podczas konklawe. - Odpowiedział mi, że teraz nie czas, by o tym mówić. Powiedział, że zobaczymy się za 20 dni i żebym dalej dostarczał mu prasę - mówił Del Regno.

"Znam o nim setki opowieści"

Luis Del Regno mówił dziennikarzom, że ma tysiące historii o nowym papieżu. Przypomniał między innymi, że Franciszek zbierał wszystkie gumki recepturki, którymi owinięte były gazety. - Pod koniec miesiąca mi je przynosił. Wszystkie 30! - emocjonował się właściciel kiosku.Zobacz także
Komentarze (186)
Zaloguj się
 • belferbiolog

  Oceniono 406 razy 352

  Papa Franciszek coraz bardziej podoba mi się, mam nadzieję, że to nie są rzeczy na pokaz. Z relacji Jego starych znajomych raczej wynika, że są to szczere "zagrania" :)

 • jacekzwawy

  Oceniono 309 razy 161

  A potem Ojciec Święty sam, bez pomocy innych osób zadzwonił do swojej sieci komórkowej. To ja - papież, powiedział. Niestety muszę wypowiedzieć umowę... I operator telefonii skrócił mu okres wypowiedzenia do 2 tygodni.
  Potem Ojciec święty sam zadzwonił do elektrowni, gazowni i elektrociepłowni. Sam też skontaktował się z urzędem meldunkowym. To ja - Franek, powiedział przez telefon. Chciałbym przemeldować się do Rzymu. Na początku nie uwierzono mu, więc Pasterz włączył Skype, aby przekonać sceptycznych argentyńskich urzędników. Gdy jednak urzędnikom objawił się na ekranie Ojciec Święty to wszyscy jak jeden maż uklękli i przeżegnali się. Mieli łzy w oczach, Wielu spłakało się jak małe dzieci. Oto sam Przenajświętszy Ojciec był na Skype i przemówił do nich: "wyślijcie potwierdzenie wymeldowania na mój adres w Rzymie: "Papież, Watykan" poinstruował urzędników Ojciec Święty..
  Mogę tak przez kilkaset stron. Czy gazeta.pl przyjmie mnie choćby na umowę śmieciową? Bardzo ślicznie proszę Szanownych Panów redaktorów naczelnych. Szkołę średnia posiadam i maturę....ja tak bardzo chciałbym zostać dziennikarzem przez duże D...

 • greg174

  Oceniono 151 razy 89

  A kabaret Limo za powiedzenie ,że papiez pryka i takie tam ,zostałodsądzony od czci i wiary,muszą wysłać płytę Franciszkowi,ten się ubawi...

 • jacekzwawy

  Oceniono 122 razy 88

  Poza tym Franek powinien wydać wspomnienia i książkę kucharską "przysmaki Ojca Świętego"

  Przydałby sie też program TV pt. "Kościelne Rewolucje", w którym Franek pojawia się nagle w zapadłych parafiach kraju nad Wisłą, zdenerwowany lenistwem proboszczów rzuca monstrancjami po plebanii, przegania lubieżna gosposię proboszcza i/lub lubieznego ministranta oraz pokazuje w jaki sposób należy prowadzić parafię.

 • chi_neng1

  Oceniono 91 razy 61

  Przekopie ten caly Watykan, ze sie nie pozbieraja do konca zycia ....hahaha...

 • kloceklego

  Oceniono 62 razy 52

  i co jeszcze ciekawego zrobił ostatnio Franciszek? same fajne rzeczy robi jak na razie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje