Papież zadzwonił do właściciela kiosku w Argentynie. "Serio, to ja, Jorge Bergoglio"

Papież Franciszek

Papież Franciszek (Fot. Tony Gentile/AP)

Papież Franciszek nie przestaje szokować. Tym razem w zakłopotanie wprawił... właściciela kiosku w Buenos-Aires, w którym miał zamówioną prenumeratę. Sam zadzwonił do kioskarza, by anulować zamówienie - informuje BBC News.
W każdą niedzielę arcybiskup Buenos Aires wpadał do kiosku i zabierał gazety. Było to około 5.30 rano, chwilę przed tym, jak autobusem jechał, by pomóc biednym w Lugano. - Myślałem, że to żart, gdy usłyszałem w słuchawce, że dzwoni kardynał Jorge - mówi Louis Del Regno, właściciel kiosku. - Serio, tu Jorge Bergoglio, dzwonię z Rzymu - powiedział do niego papież.

- Byłem w szoku. Do oczu napłynęły mi łzy i nie wiedziałem, co powiedzieć - mówił kioskarz. - Papież podziękował mi za dostarczanie prasy i życzył wszystkiego najlepszego mojej rodzinie - dodał.

"Zawsze będę z Wami"

- Zapytałem go, czy jest szansa, że jeszcze kiedyś go zobaczymy tu, w Buenos Aires. Franciszek odpowiedział mi, że w najbliższym czasie może to być bardzo trudne, ale zawsze będzie z nami - tłumaczył dziennikarzom Del Regno.

Kioskarz powiedział też, że przed konklawe pytał kardynała Bergoglio, czy wyobraża sobie, że zostanie wybrany podczas konklawe. - Odpowiedział mi, że teraz nie czas, by o tym mówić. Powiedział, że zobaczymy się za 20 dni i żebym dalej dostarczał mu prasę - mówił Del Regno.

"Znam o nim setki opowieści"

Luis Del Regno mówił dziennikarzom, że ma tysiące historii o nowym papieżu. Przypomniał między innymi, że Franciszek zbierał wszystkie gumki recepturki, którymi owinięte były gazety. - Pod koniec miesiąca mi je przynosił. Wszystkie 30! - emocjonował się właściciel kiosku.Zobacz także
Komentarze (186)
Papież zadzwonił do właściciela kiosku w Argentynie. "Serio, to ja, Jorge Bergoglio"
Zaloguj się
 • asiunia-21

  0

  Idą nowe czasy dla Kościoła. Może wreszcie ktoś zmieni tych Księży myślących tylko o pieniądzach i dobrach doczesnych. Wielu ludzi może znów wróci do Kościoła. Franciszek górą ! Niektóre firmy już nawet zaczęły produkcję fototapet z Franciszkiem - fototapety4you.pl Ciekawe czy takie coś się przyjmie?

 • gbgb26

  0

  mam nadzieję,że Franek popędzi bobu tym cwaniakom w Watykanie.

  Wstyd żeby to obżarusy i pijusy ciągle żyły na koszt wiernych nic nie robiąc

 • jan_sobczak1

  0

  Chciałbym spytać przygłupich dziennikarzy GW czy reportaże o wypróżnieniach jego świątobliwości też będą publikowane codziennie? Czy na Czerskiej pracują sami kretyni wyłączając sprzątaczki i portierów?

 • cynik.pl

  Oceniono 1 raz 1

  A ja pytam tylko o jedno. Jak to było, iż wielebnemu Jorgemu nie przeszkadzało, że kioskarz miał swój geszeft OTWARTY W NIEDZIELĘ???!!! Przecież wg "naszych" xiondzuw otwarcie geszeftu w niedzielę to zbrodnia prawie jak aborcja i antykoncepcja (nie dotyczy sklepików parafialnych).

 • skaut001

  Oceniono 1 raz -1

  Byc moze ja sie czeiam i w nim jest cos szczerego, ale sprobujcie to ogarnac zdrugiej strony: dostaje suer rzadowa pozycje i dla prajcowania sobie ego dzwonie po znajomych i instytucjach gdzie mnie pamietaja... przedstawiam sie i upajam tym jak na mnie reaguja, poczym uspokajam publicznosc mowiac "wyluzuj". Mozna? Mozna... kto z nas wie dlaczego on to robi? Generalnie tak czy siak to jest czescia pijaru, moze uznal ze skoro juz udawac to w strone za ktora nas pokochaja?

 • marki60

  0

  A ja sobie mysle .ze na naszych biskupow to Papiez Franciszek jest za cienki.Moze im tylko pogrozic i na tym sie skonczy cała jego władza nad biskupami w rodzaju Głodzia, o Paitzu, i tym pechowcu,ktorego znios,ło na latarnie nie wspomne.Rzym daleko,tutaj rządzimy MY i tak trzymac.Alleluja i do przodu jak mawia Braciszek Bisnesmen z Torunia.Kto sie ze mną niezgodzi ??

 • myszykiszek

  Oceniono 1 raz -1

  Oj bo się zesram.

 • ossmolony

  Oceniono 3 razy -1

  '" Rośnie " chyba dla Polaków po latach posuchy od czasów pana Wojtyly nowy idol. No proszę .....Sam osobiscie zatelefonowal za ocean do kioskarza !!!!!! Powiedział bona sera !!!!!! Uklękną do modlitwy nie na przygotowanym dla niego klęczniku lecz razem z Ratzingerem,!!!!!! Zapłacił osobiscie za hotel !!!!!! Powiedział coś podczas audiencji watykańskiej do sparaliżowanego !!!! Cuda,cuda i jeszcze raz cuda........ !!!!! Faktycznie po bizantyjsko wystawnym sprawowaniu włdzy przez poprzedników ,a szczególnie po przepychu sprawowania urzędu Wojtyły i eksponowania go przy podrożach do najbardziej zacofanych i biednych krajów zwykla normalnośc kogoś ważnego w sutannie jest zjawiskiem i wygląda jak nie z tej ziemi o czym aż pieja wszem i wobec polskie media !!!! Chociaż to jest czymś zwyczajnym,ale dla polskich mediów i polskiej katolickiej opini normalnosc wystepująca u kazdego jest prawie podnoszone do cudu i świętosci kiedy dotyczy pana Bergoglio .W sumie to faktycznie normalne gesty o,jednak nic nie znaczące i wnoszące podnoszone do rangi świętości figurki pana Franciszka już chyba dla Polaków figurki mało co jednak wpływowego i znaczącego pana Franciszka dla hierarchów , przy ogromie powiązań interesów watykańskiej organizacji w świecie i jej biznesu.

 • alfadixi

  Oceniono 5 razy -1

  Czy ktoś może wie, jaki papież Franciszek miał dziasiaj stolec ? Pytam, bo nie wiem, a nigdzie jeszcze nie napisali.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje