Miller do Kwaśniewskiego: Albo idziesz z Palikotem, albo z nami. Tu są Twoi przyjaciele

23.03.2013 16:24
Leszek Miller

Leszek Miller (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Aleksandrze, albo pozostajesz z "ruchem zagubionych", jakim jest Europa Plus, albo idziesz z nami, gdzie są twoi przyjaciele. Czasem szorstcy, ale zawsze prawdziwi - tak apelował dziś szef SLD Leszek Miller do byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.


Jak mówił szef Sojuszu podczas dzisiejszego posiedzenia Rady Krajowej SLD, Ruch Palikota to nie lewica, a formacja liberalna. - Polska potrzebuje lewicy, socjaldemokracji, potrzebuje SLD - przekonywał Miller. I zwrócił się z apelem do Kwaśniewskiego, który kilka tygodni temu poparł tworzony przez Janusza Palikota i Marka Siwca ruch Europa Plus.

- Aleksandrze, albo idziesz z nami i budujesz poważną alternatywę polityczną, albo pozostajesz z prawicą laicką i szaleństwem Janusza Palikota - mówił szef SLD. - Albo pozostajesz w Europie Plus, czyli "ruchu zagubionych", albo idziesz z nami do nowych sukcesów i zwycięstw. Zastanów się raz jeszcze: tu są twoi przyjaciele, czasem szorstcy, ale zawsze prawdziwi - zachęcał Miller.

"SLD to alternatywa dla smoleńskiego szaleństwa"

- Polki i Polacy mają do wyboru marazm rządów koalicji PO-PSL, smoleńskie szaleństwo PiS albo nowoczesną, europejską alternatywę, jaką jest SLD - przekonywał Leszek Miller. - Platforma Obywatelska ulega erozji, PiS pozostaje w smoleńskim amoku, a SLD zajmuje się rzeczywistymi problemami społecznymi - podkreślał były premier.

- Od początku tej kadencji rysuje się jasna i czytelna alternatywa: PO i PSL przeforsowały podwyższenie wieku emerytalnego aż do śmierci. SLD opowiadał się przeciwko temu, podczas gdy PiS trwał w swoim smoleńskim spisku. PO była przeciwna wspólnej propozycji SLD i OPZZ podwyższenia płacy minimalnej, PiS wtedy dalej zajmował się Smoleńskiem - wytykał szef Sojuszu.

Zdaniem Millera, "stan spraw w Polsce wskazuje, że Donald Tusk ma już z kim przegrać".- Społeczeństwo rzuciło rękawicę rządom PO i PSL. SLD podnosi tę rękawicę. Stajemy do tego wyzwania - podkreślił.

Zobacz także
Komentarze (90)
Miller do Kwaśniewskiego: Albo idziesz z Palikotem, albo z nami. Tu są Twoi przyjaciele
Zaloguj się
 • lomas50

  0

  A ja ciagle zaluje ze kiedys w klubie Wyspa nie rozerwalem tego zydowskiego h...a jak gazete .Oj jak zaluje

 • nabil1

  Oceniono 1 raz 1

  Leszek, co ty bredzisz? Szaleju się najadł i bimbrem popił? ,,TYLKO SLD ZAJMUJE SIĘ PROBLEMAMI SPOŁECZNYMI...". Miałeś na to czas gdy byłeś premierem i do tego większość w Sejmie. I co zrobiłeś tą większością i z tymi problemami społecznymi? Dawałeś wszystkim - biskupom, kapitalistom, bankierom, Watykanowi, USA.... Tylko nie społeczeństwu. Tyłek nie boli cię od tego dawania. Daj już spokój lewicy, załóż sobię jakąś samoobronę, albo pisz pamiętniki. Bo znowu grzebiesz szanse Lewicy.... jesteś największym jej wrogiem i przyjacielem POPIS

 • haen2010

  0

  Jeden komentarz:

  Miller jest głupszy i bardziej próżny niż wtedy, kiedy zapisał się nosić teczkę za Lepperem. On uwierzył w tuskowy bajer, że ten weźmie go do rządu by stworzyć przeciwwagę dla swoich dewotów. Pod warunkiem, że utrzyma rozpierduchę na lewicy.

  Jeszcze jeden chciwy na władzę, a głupi doszczętnie. Właśnie wszystko mu podlega rozpierdusze.

 • klakson49

  Oceniono 1 raz 1

  Dla Kwaśniewskiego przyjaźń z wampirem jest bezpieczniejsza, niż "przyjaźń" z Millerem. Miller? to ma być facet od stawiania warunków? Jego moralne prawo do pouczania kogo kolwiek legło w gruzach wraz z Samoobroną. Dla tego faceta ważna jest tylko ideologia władzy. Dokładnie takie same poglądy prezentują jego młodzi "towarzysze".

 • prezio2

  0

  Znamy takich przyjaciół co niosą socjalizm, oj znamy.

 • vertigo13

  Oceniono 1 raz 1

  .
  czy to nie ta para miller/kwasniewski
  sprzedala PL kryminalnej sekcie
  z vatykanu?

 • zelenyles

  Oceniono 2 razy 0

  Z Palikotem utonie każdy w tym bagienku które sam osobiście Palikot rozkopuje i pogłębia.

 • janusz20011

  Oceniono 2 razy 0

  Po staremu Towarzyszu Miller !!!!! Proletariusze wszystkich partii łaczcie się --- czyli po czesku ----Gołodupki hop do kupki . Czego czosnkowi nie wymyślą dla lichwy ?

 • noken

  Oceniono 2 razy 0

  Panie Leszku, prosze umyc zeby i isc spac. Dobranoc

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje