Miller do Kwaśniewskiego: Albo idziesz z Palikotem, albo z nami. Tu są Twoi przyjaciele

23.03.2013 16:24
Leszek Miller

Leszek Miller (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Aleksandrze, albo pozostajesz z "ruchem zagubionych", jakim jest Europa Plus, albo idziesz z nami, gdzie są twoi przyjaciele. Czasem szorstcy, ale zawsze prawdziwi - tak apelował dziś szef SLD Leszek Miller do byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.


Jak mówił szef Sojuszu podczas dzisiejszego posiedzenia Rady Krajowej SLD, Ruch Palikota to nie lewica, a formacja liberalna. - Polska potrzebuje lewicy, socjaldemokracji, potrzebuje SLD - przekonywał Miller. I zwrócił się z apelem do Kwaśniewskiego, który kilka tygodni temu poparł tworzony przez Janusza Palikota i Marka Siwca ruch Europa Plus.

- Aleksandrze, albo idziesz z nami i budujesz poważną alternatywę polityczną, albo pozostajesz z prawicą laicką i szaleństwem Janusza Palikota - mówił szef SLD. - Albo pozostajesz w Europie Plus, czyli "ruchu zagubionych", albo idziesz z nami do nowych sukcesów i zwycięstw. Zastanów się raz jeszcze: tu są twoi przyjaciele, czasem szorstcy, ale zawsze prawdziwi - zachęcał Miller.

"SLD to alternatywa dla smoleńskiego szaleństwa"

- Polki i Polacy mają do wyboru marazm rządów koalicji PO-PSL, smoleńskie szaleństwo PiS albo nowoczesną, europejską alternatywę, jaką jest SLD - przekonywał Leszek Miller. - Platforma Obywatelska ulega erozji, PiS pozostaje w smoleńskim amoku, a SLD zajmuje się rzeczywistymi problemami społecznymi - podkreślał były premier.

- Od początku tej kadencji rysuje się jasna i czytelna alternatywa: PO i PSL przeforsowały podwyższenie wieku emerytalnego aż do śmierci. SLD opowiadał się przeciwko temu, podczas gdy PiS trwał w swoim smoleńskim spisku. PO była przeciwna wspólnej propozycji SLD i OPZZ podwyższenia płacy minimalnej, PiS wtedy dalej zajmował się Smoleńskiem - wytykał szef Sojuszu.

Zdaniem Millera, "stan spraw w Polsce wskazuje, że Donald Tusk ma już z kim przegrać".- Społeczeństwo rzuciło rękawicę rządom PO i PSL. SLD podnosi tę rękawicę. Stajemy do tego wyzwania - podkreślił.

Zobacz także
Komentarze (90)
Zaloguj się
 • jur.jam

  Oceniono 102 razy 82

  Amnezja dotknela pana Leszka ? Najbardziej prawicowy premier lewicowego rzadu ,.....Zapomniał jak załatwił SLD z 40 % na śladowe popracie ?????? a jak to już zrobił to poszedł skamleć o mandat u Leppera !!!! Wstyd Lesiu !!!!!

 • benek231

  Oceniono 146 razy 68

  W trosce o wlasne glowy oraz portfele postkomunistyczny SLD od 1989r szedl, i idzie, na pasku kleru.

  Miller wprawdzie odszedl swego czasu z partii, ale gdy zaczela "zbaczac" na antyklerykalne tory - powrocil. By przywrocic ja na pozycje klerowi przyjazne. Tego rodzaju uklady, jak komuchow z klerem, zawierane sa na cale zycie.

  Palikot jest sola w oku kleru, a zjednoczona antyklerykalna lewica - tym bardziej. Miller dalej wykonuje wiec prace zlecone. Teraz bierze udzial w zwalczaniu w zarodku tworzacej sie centrowej lewicy.

  Miller to koscielna agentura.

 • real_politic

  Oceniono 118 razy 58

  "Nowoczesna, europejska alternatywa, jaką jest SLD"

  Raczej zgromadzenie starych dziadków leśnych które pchają się do koryta. Lewicowość towarzyszu Miller już żeśmy widzieli jak klękaliście przed klerem. A lody kręcić umiecie wcale nie gorzej niż PO.

  Palikot to lewica liberalna, gospodarczo i obyczajowo. Wyście socjaliści, za przywilejami górników, sędziów, rolników i całym syfem na którego będę tyrał do 67 roku życia.

 • phillip_lee_81

  Oceniono 60 razy 48

  Lesiu,przestań się już zajmować Kwachem
  Jeżeli z tym tematem szybko nie skończysz to cię zaszufladkują jak Kaczyńskiego ze Smoleńskiem

 • realistas

  Oceniono 77 razy 43

  Millera trudno nazwać przyjacielem skoro na każdym kroku podkłada świnię. Obydwaj rozłożyli SLD. Teraz w miarę lewicowy jest Palikot, ale media mu nie sprzyjają.

 • elkipan

  Oceniono 88 razy 42

  Ani Kwaśniewski, ani Miller, nie są dla mnie lewicowcami.
  Potrzebna jest lewica o innym rodowodzie.

 • dyzlav

  Oceniono 48 razy 28

  Emocjonalnie, od razu emocjonalnie. Jakie to żałosne. Autor artykułu chyba popuszcza w gacie i roni ślozy, jak widzi kłaki na klacie Millera.

  SLD musi odejść i ustąpić miejsca innej partii o dużej wrażliwości społecznej, nie związanej z postkomunizmem i ludźmi, którzy 20 lat temu wspierali system łamiący prawa człowieka. Inaczej, 90% potencjalnych wyborców takiej partii zagłosuje np. na PiS, bo odstraszają ich życiorysy umoczonych i uwikłanych polityków, którzy po prostu powinni usunąć się z życia politycznego, i cieszyć się, że nikt ich nie chce rozliczać. Blokują ruchy np. takiemu Olejniczakowi, i innym ludziom, którzy uczciwie traktują np. marksizm, albo jakąś inną formę socjalizmu (ja nie lubię, ale szanuję, ze ktoś moze miec takie poglądy, gdyby taki ustrój został przegłosowany w demokratycznych wyborach, to bym się przystosował, jak każdy).

  Niestety, przez 50 lat komunizmu wykształciła się mentalność klanowa. Wszystko załatwiało się po znajomości. Poglądy polityczne nie mają znaczenia, ideologia też nie. Jest w Polsce kilkadziesiąt mafii, o mniejszych lub większych wpływach, część z nich obezna w polityce, okupuje pewne nisze na zasadzie synergii (skąd wyrośli, tam zostali), ale z rzeczywistością nie ma to nic wspólnego.

  Od 10 lat próbuję się wyczołgać z własnego środowiska. To jak camorra. Poglądy nie mają tu w ogóle znaczenia, środowisko mieszane, ale znajomości, interesiki, k.rwa, jakie to straszne.

 • nietyp

  Oceniono 48 razy 24

  Aleś mu wygarnął!!! Ta szuja naprawdę myśli, że wszyscy już zapomnieli co robił SLD w przeszłości!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje