Zamieszki w Kairze. Podpalono autobusy Bractwa Muzułmańskiego [ZDJĘCIA]

23.03.2013 14:48
Zamieszki w Kairze. Podpalono autobusy Bractwa Muzułmańskiego

Zamieszki w Kairze. Podpalono autobusy Bractwa Muzułmańskiego (Fot. Amr Abdallah Dalsh/Reuters)

W stolicy Kairu znów doszło do zamieszek. Tłum podpalił cztery autobusy należące do Bractwa Muzułmańskiego. W starciach pomiędzy protestującymi a lojalistami rannych zostało ok. 120 osób. Do zdarzenia doszło w pobliżu głównej siedziby Bractwa.
Starcia rozpoczęły się po tym, jak tłum antyrządowych aktywistów zaczął manifestować przed budynkiem strzeżonym przez członków Bractwa Muzułmańskiego oraz policję - informuje serwis Alarabiya.net. Obie strony zaczęły obrzucać się kamieniami - donosi pracownik egipskich służb ratunkowych Mohammed Soltan. W wyniku starcia ponad 120 osób zostało rannych. Policja użyła przeciwko demonstrantom gazu łzawiącego.

Protestujący złapali i pobili trzech członków bractwa Muzułmańskiego - pisze Alarabiya, powołując się na informacje uzyskane od korespondenta agencji AFP. Dziennik poinformował również, że grupa aktywistów zatrzymała i uszkodziła karetkę, która zabrała z miejsca zdarzenia rannego członka Bractwa.

W okolicy budynku, przy którym doszło do zamieszek, było słychać strzały.

Komentarze (26)
Zaloguj się
 • poljack

  Oceniono 77 razy 73

  Ludzie chcą wolności bez względu na wyznania i poglądy nie wystarczy obalić dyktatora i zostać nowym dyktatorem.

 • sb_slav

  Oceniono 86 razy 50

  Gazeta pisze o zamieszkach wszędzie - poza Europą. Tymczasem Bułgaria pognała w piz*du łapówkowiczów, sługusów korporacji i zachodnich piesków, ale o tym cisza, żadne polskie media o tym nie piszą słowa. Ciekawe dlaczego?

 • realistas

  Oceniono 70 razy 32

  U nas też powinni tak pogonić Rydzyka. To takie samo bractwo, zwane rodziną.

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 49 razy 27

  Chcieli demokracji i większej wolności, to mają. Libia, Tunezja, Egipt, Irak, w przyszłości może Syria. Najlepiej narobić bajzlu w ramach szerzenia jedynie właściwego ustroju, napchać kabzy, usadowić firmy, połapać kontrakty i zostawić ludzi samym sobie. Niech się tłuką w ramach tej wolności.

 • stenia312

  Oceniono 32 razy 18

  Do muzułmanów nie ma sie co wtrącać oni sie pobiją i pożniej pogodzą a jak by w dobrej wierze ktoś inny chciał im pomóc to po jakimś czasie oni przyjdą i będa morowac dla tego że ich wrogowi pomagały kraje innej wiary ,nam też nikt nie chciał pomóc mimo ze wszyscy wiedzieli że cierpimy.

 • seamusfilipowicz

  Oceniono 30 razy 16

  muzulmanie jak to nakazuje ich religia pokoju, znow pokjowo manifestuja milosc do boga. Cos co sie pewnemu ojcu dyrektoru marzy i u nas. tak pokojowo po mordach walic ;)

 • podobny_do_nikogo

  Oceniono 15 razy 15

  "W stolicy Kairu znów doszło do zamieszek. "

  GDZIE JEST STOLICA KAIRU, BO NIE BARDZO... TAK WIĘC... ?

 • borman60

  Oceniono 32 razy 12

  Podobni u nas łażą po Krakowskim z pochodniami .

 • lepszawina

  Oceniono 26 razy 10

  No i po CIA obalało dyktatorów ? Trzymali motłoch za mordę ale przede wszystkim byli stabilni i przewidywalni !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje