Jak Korwin-Mikke proponował Kazikowi start w wyborach i dawał pierwsze miejsce na liście

23.03.2013 10:41
Kazik Staszewski

Kazik Staszewski (Fot. Lukasz Ogrodowczyk / Agencja)

- Janusz Korwin-Mikke namawiał mnie swego czasu do kandydowania do Sejmu, bodaj z Rzeszowa, z pierwszego miejsca i mówił: "pan oczywiście zrezygnuje i następny wejdzie" - wspominał w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" Kazik Staszewski. - Poza tym to partia bez znaczenia - dodał, tłumacząc, dlaczego nie czuje się już związany UPR.
- To bym jednak zaliczył do przeszłości, bo się rozczarowałem rozmową z Januszem Korwin-Mikkem - powiedział "Rzeczpospolitej" Staszewski o swojej przygodzie z Unią Polityki Realnej. Muzyk przyznał, że sparzył się, gdy "swego czasu" lider UPR namawiał go do startowania w wyborach do parlamentu z pierwszego miejsca na liście. "Pan oczywiście zrezygnuje i następny [z listy - red.] wejdzie" - miał usłyszeć od Korwin-Mikkego lider zespołu Kult.

"Oni obiecują, ja daję się nabrać. PO wyleczyła mnie z tego schematu"

Znany z dużego zaangażowania w politykę Kazik przyznał, że "ostatnimi czasy stara się nią programowo mniej interesować". - Bo to prowadzi do jakiegoś rozszczepienia mojej jaźni... W 2007 r. zagłosowałem na PO, ale szybko mnie rozczarowali. Wyleczyli mnie z tego powtarzającego się schematu: oni obiecują, ja daję się nabrać, po wyborach wszystko wraca do normy - tłumaczył.

- (Dziś - red.) znajduję racje i po jednej, i po drugiej stronie sporu. Ale też odczuwam niechęć do jednych, i do drugich. Zaśpiewałbym za Tomkiem Lipińskim: "Nie wierzę politykom" - dodał.

"Chodzą k... półgłówki z sierpem i młotem na koszulkach"

Staszewski wyznał również, że bardzo irytuje go brak należytego piętnowania w Polsce symboliki nawiązującej do komunizmu. - Gryzie mnie, że nie ma równego traktowania nazizmu i komunizmu - powiedział lider Kultu. - Chodzą k... półgłówki z sierpem i młotem na koszulkach, widzę reklamy z Leninem. A wyobraź sobie koszulkę ze swastyką! - dodał. - Noszą jak świętość Che Guevarę, który był charakterologicznie kimś w rodzaju Heydricha czy Berii - podkreślił muzyk.

Zobacz także
Komentarze (149)
Zaloguj się
 • rozterka47

  Oceniono 206 razy 166

  Kazik broń Cie panie boże przed czynnym uprawianiem polityki.

  Nic tak nie szmaci ludzi .

 • phillip_lee_81

  Oceniono 144 razy 104

  Kazik się połapał jak Kukiz,trochę późno ale to lepiej niż nigdy
  Bardzo lubię utwory Kazika i uważam że jego miejsce jest na estradzie a nie na arenie cyrkowej

 • thaze

  Oceniono 190 razy 74

  Widać, że sondaże są dla KNP sprzyjające, więc zaczyna się jazda z Korwinem, by mu tylko dopie..... A co tam słychać u Tuska, Vincentego, Pawlaka, Millera, Kwacha, Palikota, Kaczora? Jaki wałek szykuje nasza banda, że tak cicho o nich w mediach? A sorry. Za kilka dni święta, potem 10.04, będą zadymy, a wybrańcy narodu znowu jakieś gó_no przepchną w cyrku na Wiejskiej.

 • dziadekjam

  Oceniono 211 razy 41

  Panie Kazik. Wejścia do Sejmu z listy Korwina Mikke jest równie realistyczne jak lot na Marsa szybowcem. Podobno JK-M żywi się ostatnio kanapkami wynoszonymi z imprez na które się wprasza.

 • sukces-bdg

  Oceniono 42 razy 30

  "Gryzie mnie, że nie ma równego traktowania nazizmu i komunizmu"
  Bardzo fajne zdanie. Jakieś 2 tygodnie temu był wywiad w GW z szychą z fundacji Szymona Wisethala.
  Jak wynika z tresci wspomnianego wywiadu, obecnie jednym z GŁÓWNYCH zadań fundacji jest walka ze zrównywaniem zbrodni hitlerowskich i stalinowskich

 • chi_neng1

  Oceniono 43 razy 29

  Widze, ze nowy trend juz zaczyna sie zakorzenic w Polce :

  Zamiana rol : ARTYSCI NA POLITYKOW A POLITYCY JUZ NIE MUSZA , BO NIMI SA. !

 • stanislavusrex

  Oceniono 67 razy 23

  Szanowna Redakcjo Gazety
  Pan Janusz Korwin Mikke ma dopiero 4%, do wyborów daleko i pewnie tradycyjnie nie wejdzie. Ale cieszy gorliwość i prewencyjny atak na wroga ludu. Cieszę się, że zachowujecie czujność.

 • frankyy

  Oceniono 33 razy 15

  Co jeszcze? Tymon Tymański na prezydenta! Konio na ministra spraw zagranicznych!

 • nerexis

  Oceniono 38 razy 14

  Czemu czytelniku? Bo dla tej partii liczy się Ktoś wartościowy w sejmie. Koleś, który śpiewa nadaje się na reklamę, a nie do sejmu :]

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje