Jak Korwin-Mikke proponował Kazikowi start w wyborach i dawał pierwsze miejsce na liście

- Janusz Korwin-Mikke namawiał mnie swego czasu do kandydowania do Sejmu, bodaj z Rzeszowa, z pierwszego miejsca i mówił: "pan oczywiście zrezygnuje i następny wejdzie" - wspominał w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" Kazik Staszewski. - Poza tym to partia bez znaczenia - dodał, tłumacząc, dlaczego nie czuje się już związany UPR.
- To bym jednak zaliczył do przeszłości, bo się rozczarowałem rozmową z Januszem Korwin-Mikkem - powiedział "Rzeczpospolitej" Staszewski o swojej przygodzie z Unią Polityki Realnej. Muzyk przyznał, że sparzył się, gdy "swego czasu" lider UPR namawiał go do startowania w wyborach do parlamentu z pierwszego miejsca na liście. "Pan oczywiście zrezygnuje i następny [z listy - red.] wejdzie" - miał usłyszeć od Korwin-Mikkego lider zespołu Kult.

"Oni obiecują, ja daję się nabrać. PO wyleczyła mnie z tego schematu"

Znany z dużego zaangażowania w politykę Kazik przyznał, że "ostatnimi czasy stara się nią programowo mniej interesować". - Bo to prowadzi do jakiegoś rozszczepienia mojej jaźni... W 2007 r. zagłosowałem na PO, ale szybko mnie rozczarowali. Wyleczyli mnie z tego powtarzającego się schematu: oni obiecują, ja daję się nabrać, po wyborach wszystko wraca do normy - tłumaczył.

- (Dziś - red.) znajduję racje i po jednej, i po drugiej stronie sporu. Ale też odczuwam niechęć do jednych, i do drugich. Zaśpiewałbym za Tomkiem Lipińskim: "Nie wierzę politykom" - dodał.

"Chodzą k... półgłówki z sierpem i młotem na koszulkach"

Staszewski wyznał również, że bardzo irytuje go brak należytego piętnowania w Polsce symboliki nawiązującej do komunizmu. - Gryzie mnie, że nie ma równego traktowania nazizmu i komunizmu - powiedział lider Kultu. - Chodzą k... półgłówki z sierpem i młotem na koszulkach, widzę reklamy z Leninem. A wyobraź sobie koszulkę ze swastyką! - dodał. - Noszą jak świętość Che Guevarę, który był charakterologicznie kimś w rodzaju Heydricha czy Berii - podkreślił muzyk.

Zobacz także
 • Kazik dla "Wprost": IV RP może wrócić. Już za trzy lata. Przez błędy PO
 • Kuba Wojewódzki Konflikt Radia Eska Rock i KnŻ. Bo piosenka była za długa
 • Kazik Staszewski i Jarosław Kaczyński Kazik odpowiada Kaczyńskiemu: "Nadinterpretacja pana prezesa"
Komentarze (149)
Jak Korwin-Mikke proponował Kazikowi start w wyborach i dawał pierwsze miejsce na liście
Zaloguj się
 • 0

  o to to uważam jednak że knp jest jednak wiarygodna oni chyba jedyni mówią prawde i nie obiecują nie nabierają ludzi jak wszycscy inni

 • plastelina2005

  0

  Zauważyłem, ze wraz z rosnąca miłością do PiS spada jakość muzyki Kazika. Od blisko 10 lat nie nagrał nic dobrego. Sfrustrowany nudziarz.

 • costa3500

  Oceniono 2 razy -2

  Partia tego dewianta to chory twór złożony z różnej maści przekrętów i oszustów,sam wódz zbiera kasę na budowę swej centrali w Warszawie

 • puuchatek

  Oceniono 6 razy 0

  "(...) namawiał go do startowania w wyborach do parlamentu z pierwszego miejsca na liście. "Pan oczywiście zrezygnuje i następny [z listy - red.] wejdzie""

  Nigdy nie byłem fanem Korwina, ale kiedyś szanowałem go za dwie rzeczy: konsekwencję i uczciwość. Jak widać w obu byłem naiwny.

 • 44rodowicz

  Oceniono 6 razy -2

  To Korwin myszka miki też oszukuje?

 • knock.out.4

  Oceniono 1 raz -1

  No i Kazik został faszystą albo czymś takim.

 • 80662270a

  Oceniono 2 razy -2

  Zdelegalizować partie polityczne ! Dyskusja ma być w sejmie a nie za zamkniętymi drzwiami partyjniackich klubów.

 • calli

  Oceniono 13 razy 3

  Mnie irytuje, gdy Kazik bredzi porównując nazizm z komunizmem i obraża ludzi - ja rozumiem, że ktoś kto zaliczył ledwie parę lat na socjologii nie musi wiedzieć jaką rolę odegrała myśl komunistyczna i socjalistyczna w przemianach społecznych na całym świecie w XIX i XX w., ale to nie znaczy, że jego brednie powinny być traktowane poważnie i nagłaśniane w ogólnopolskim portalu.

  Kazik skończył się już dawno, teraz czas mu już w fotelu usiąść i wnuki bawić a nie brać się za coś, o czym ma się niewielkie pojęcie.

 • ulanzalasem

  Oceniono 8 razy 8

  "Poza tym to partia bez znaczenia - dodał, tłumacząc, dlaczego nie czuje się już związany UPR."

  "Już" ? Już nie ? Czyli gdyby była partią, która coś znaczy to dalej czułby się związany...albo niedokładny cytat, interpretacja słów albo postawa godna pożałowania, trzymanie z tymi przy których można coś zyskać, blisko koniunkturalizmu, kolesiostwa, może to jedynie słowa wyrwane z kontekstu...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje